Ako spravit beton s kamienkami na povrchu?

Ako spravit beton s kamienkami na povrchu?

Poslaťod deko » Sob 19. Sep 2009 15:46:31

ahojte,

povodne som chcel mat pred domom namiesto byvalych chodnikov iba kamienky, ale hram na istotu a spravim tam beton. Napadlo mi ale, ze by som ten beton mohol spravit s kamienkami na povrchu. Lenze - neviem ako to spravit, resp. nie som si isty.

Napadlo ma, ze spravim klasicky beton a este ked bude vlhky, na povrch nasypem riecnu frakciu 4-8 a jemne po nej potukam so zarovnavacou latou.

Alebo sa to robi uplne inak?

vdaka
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat




Re: Ako spravit beton s kamienkami na povrchu?

Poslaťod stevo79 » Sob 19. Sep 2009 19:49:30

vola sa to vymyvany beton a tento postup som nasiel na nete (ale nemam to preverene):

Aj doma sa dá vyrobit kvalitná dlažba aj vymyvaná.Pri tej vymyvanej záleží najviac na zložení betonu a je tam rozďiel aj vtom že forma sa vykladá špecialnym papierom na to určeným.Ja som formu vykladal časopismi na skusku a nebol v tom rozďiel a tak som odlial asi 30 m.Vťip je v tom že ten papier udržuje vlhkosť a na druhý ďen sa dá beton krásňe vymyť.Takže kamenivo 0/4,4/8 -jedna ku dvom a cement.Formu natrieť olejom a na tie čati ktoré chcem vymite dám papier napr dno kocky 40x40,potom dám beton a dobre uvybrujem.Za cca 24 hod kocku vyberiem z formi , strhňem papier a pod prudom vody vydrhňem kefou.
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Ako spravit beton s kamienkami na povrchu?

Poslaťod imagine » Pon 21. Sep 2009 2:02:43

stevo79 píše:vola sa to vymyvany beton a tento postup som nasiel na nete (ale nemam to preverene):

Aj doma sa dá vyrobit kvalitná dlažba aj vymyvaná.Pri tej vymyvanej záleží najviac na zložení betonu a je tam rozďiel aj vtom že forma sa vykladá špecialnym papierom na to určeným.Ja som formu vykladal časopismi na skusku a nebol v tom rozďiel a tak som odlial asi 30 m.Vťip je v tom že ten papier udržuje vlhkosť a na druhý ďen sa dá beton krásňe vymyť.Takže kamenivo 0/4,4/8 -jedna ku dvom a cement.Formu natrieť olejom a na tie čati ktoré chcem vymite dám papier napr dno kocky 40x40,potom dám beton a dobre uvybrujem.Za cca 24 hod kocku vyberiem z formi , strhňem papier a pod prudom vody vydrhňem kefou.

uff pracne ...
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako spravit beton s kamienkami na povrchu?

Poslaťod Alica81 » Uto 16. Júl 2019 17:15:57

Určite to nerob. My sme takto urobili lem okolo fasády a aj vonkajší krb a časom to začalo opadávať. Najprv sme ich tam dorábali naspäť, ale ďalšie opadli a robili by sme to do nekonečna. Teraz máme pekný elegantný kameň a je to bez problémov.
Alica81
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 16. Júl 2019 17:05:53
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako spravit beton s kamienkami na povrchu?

Poslaťod sigma » Str 24. Júl 2019 8:20:31

Ked som bol pre kocky, tak som nieco videl priamo vo firme (vpda.sk). Beton je miesany 4-8 z 0-4 v nejakom pomere, aby tie kamienky boli vsade. Kocky sa robia v dvoch vrstvach - naslapna ma krajsie kamienky a vo vnutri tvarnice je taky "obycajnejsi" beton - vidno to aj pri pileni. Na vibracnom stole su tvarnice hore nohami, takze tie kamienky, co maju vacsiu hustotu ako piesok medzi nimi sa nesnazia premiestnit do spodnej vrstvy. Na druhy den tvarnice odformuju a z naslapnej vrstvy takou hustou jemnou kefou vykefuju piesok, az kym nie je polovica kamienkov viditelna. Robia aj kvetinace, ale to je ovela tazsia robota.
Ak by si to robil opacne - priamo na chodniku, bez vibratora nemyslitelne, s vibratorom bude lahsi piesok chciet vyplavat na povrch.
Pozor na DILATACIE.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Ako spravit beton s kamienkami na povrchu?

Poslaťod mp1 » Štv 25. Júl 2019 18:15:34

som odporcom teórií o otepľovaní a pod,
ALE nielen dažďovú vodu treba nechať vsiakniuť a som presvedčený, že bytvárať veľké plochy z kociek, tvárnic, liateho betónu je ***!
mám terasu z dlaždíc 50*5cm, lenže pod nimi je hrubá stavebná betónová "suť", kam vtečie/pojme min. 200litrov vody. zatiaľ nebola taká prietrž, aby voda okamžite z povrchu nezmizla :-) naviac, v zime sneh sa roztopí a ľad sa na nej netvorí, teraz ráno a podľa potreby v priebehu dňa tam lejem sto litrov v jednej dávke a dlažba nie je horúca.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron