Kurenie v podlahe - sprcha

Kurenie v podlahe - sprcha

Poslaťod imagine » Pon 27. Máj 2019 12:00:27

Ahojte
chcem sa opytat, ake mate skusenosti s ohrevom podlahy v sprche, pocul som rozne nazory, niektori tvrdia, ze urcite nie, ini zas hovoria urcite ano. Dovod preco nie - posobenim tepla dochadza k poskodeniu hydroizolacie ? Ake mate skusenosti, mate pouzite kurenie v sprchovom kute - bez vanickovy system ? Dakujem
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: KUrenie v podlahe - sprcha

Poslaťod emkac » Pon 27. Máj 2019 13:03:54

Mam elektricke podlahove kurenie v celej kupelni.
Za cca 3 roky nebolo pustene ani raz!
Moja tuzba bola, ze zmacknem cudlik, podlaha v sprche sa ohreje, a ja stastny ako blcha pojdem dnu a hned mi bude odspodu teplo.
Figu borovu. Aj ked kurenie zapem, trvalo by to vyse 10 minut, kym to cosi zohreje.
Neexistuje okamzity ohrev podlahy, riesil som to, hladal som to, skratka nie....
Ak tuzis po teplej podlahe v sprche, radsej si daj obehove cerpadlo, nech ti zo sprchy ide okamzite tepla voda. Tym padom po zapnuti sprchy mas IHNED teplu podlahu a necakas ako napr. ja, kym za 5-10 sekund odtece studena voda a pride tepla.
Quis custodiet ipsos custodes?

S týmto príspevkom autora emkac súhlasili - 2
Ludo, MartinH
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Kurenie v podlahe - sprcha

Poslaťod MartinH » Pon 27. Máj 2019 17:14:42

Mam podobne skusenosti ako pisal emkac - teplota vody zo sprchy je rozhodujuca a prebije vsetko ostatne.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Kurenie v podlahe - sprcha

Poslaťod joko » Pon 27. Máj 2019 23:05:02

Trochu odborne:
Poznám oba domy, oba systémy. Nábeh elelktrickej podlahy, ako Emkač písal10 min. teplovodnej podlahy 4 hod. Ani jedna nerieší tepelnú pohodu konkrétne v sprchovom kúte, lebo:
hygienická norma pre podlahové kúrenie pripúšťa max. 29 st. povrchovej teploty, a to je stále "studená" podlaha na bosé - mokré nohy. Tak ako bolo písané podlahu sprchového kúta ohreje teplá voda zo sprchy.
Kúrenie kúta: malo by to korešpondovať s kúrením celého domu. Tak ako dnes už nikomu nenapájam rebrík na podlahové kúrenie, tak nikomu by som neradil, aby dal el. rošt do kúta, ak má teplovodnú podlahovku, aj keď el. rošt je viac konfortný, môžeš ho zapnúť aj mimo vykurovacej sezóny, ako rebrík v kúpeľni, môžeš ho dať na termostat ...,tých riešení je viac ako pri teplovodnej podlahovke.
- poškodenie hydroizolácie: teplota teplej vody v podlahovke by nemala byť v potery teplejšia ako 35 - 40 st., teplota samotného poteru max 29 st. Ako môže takáto teplota poškodiť hydroizoláciu? podľa mňa je to nezmysel. Pri el. rošte možno táto alternatíva môže nastať, to neviem - nepoznám.
- teplovodná podlahovka do kúta: ja to navrhujem každému. Ak dávaš betonový poter, tak to sa dá do konca vyspádovať, a kút môže byť v pohode súčasťou celej podlahy kúpeľne bez dilatácie. Ak dávaš anhydrid, tak kút sa vynecháva od vyliatia, to ale neznamená, že tam rúry nemôžem dať. Ja tam natiahnem rúry, kút sa nevyleje, ale vynechá, a dodatočne sa vyplní betonovým poterom kôli spádovaniu. Trochu je pracné odizolovať anhydrid okolo rúr, a ostane dilatačná vrstva medzi betonom a anhydridom, ale to je aj bez rúr. Takto je kút počas vykurovacej sezóny aspoň "vlažný " aj keď nie "teplý".
Ja to vidím takto. :drink

S týmto príspevkom autora joko súhlasil
imagine
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Kurenie v podlahe - sprcha

Poslaťod mp1 » Uto 28. Máj 2019 15:08:11

mimo misu - v kúpeľni NEMÁM žiadne "kúrenie", pohrával som sa s myšlienkou urobiť/prilepiť rúrky na teleso kovovej vane, pripojiť vratnú vodu z radiátorov. rýchlo ma to prešlo, teplá voda (menej ako 38°C vyhreje miestnosť 2*2*2.5m
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Kurenie v podlahe - sprcha

Poslaťod imagine » Uto 28. Máj 2019 19:03:04

joko píše:Trochu odborne ...

Super dakujem :)
Obrázok užívateľa
imagine
 
Príspevky: 153
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 22:53:02
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Kurenie v podlahe - sprcha

Poslaťod joko » Str 29. Máj 2019 22:29:57

mp1 píše:mimo misu - v kúpeľni NEMÁM žiadne "kúrenie", pohrával som sa s myšlienkou urobiť/prilepiť rúrky na teleso kovovej vane, pripojiť vratnú vodu z radiátorov. rýchlo ma to prešlo, teplá voda (menej ako 38°C vyhreje miestnosť 2*2*2.5m

Najjednoduchšie máš dať tam rebrík s elektrickou tyčou na termostat. Nadobúdacia cena nech 100E, a je to okamžite k použitiu. Potrebuje iba zástrčku na 220 V. :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Kurenie v podlahe - sprcha

Poslaťod harctom » Štv 30. Máj 2019 7:54:42

Ja zas mám opačnú skúsenosť, rebrík mám napojený kombinovane na podlahovku aj špirálu do zásuvky. Špirála bola zapnutá len raz na začiatku pri odskúšaní. Používam iba s podlahovkou, keď beží v zime teplota sa pohybuje okolo 30°C, čo pekne stačí na sušenie uterákov. V prechodnom období uteráky vyschnú aj bez toho.
harctom
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Pia 20. Nov 2009 8:55:22
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Kurenie v podlahe - sprcha

Poslaťod ... » Štv 30. Máj 2019 12:27:09

harctom píše:Ja zas mám opačnú skúsenosť, rebrík mám napojený kombinovane na podlahovku aj špirálu do zásuvky. Špirála bola zapnutá len raz na začiatku pri odskúšaní. Používam iba s podlahovkou, keď beží v zime teplota sa pohybuje okolo 30°C, čo pekne stačí na sušenie uterákov. V prechodnom období uteráky vyschnú aj bez toho.


dovolim si tvrdit ze keby si tam ten radiator mal len zaveseny na stene (a nezapojeny) a pouzival ho ako vesiak na uteraky, tak tie by tam presychali takmer uplne rovnako rychlo....
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Kurenie v podlahe - sprcha

Poslaťod ziletka » Štv 30. Máj 2019 13:59:15

ja mam rebrik napojeny ako dalsi okruh podlahovky (nie spiatocka) a na susenie uterakov uplne postacuje. Co sa tyka kurenia tak mam samozrejme podlahovku aj v kupelni a registroval som problem niektorych ludi s vysychanim vody v zlabe / gulicke ked je vykurovacia rurka moc blizko. Kazdopadne mam rurku kurenia cca 13cm od zlabu a vysychanie sa nekona.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Kurenie v podlahe - sprcha

Poslaťod joko » Štv 30. Máj 2019 18:20:31

ziletka píše:ja mam rebrik napojeny ako dalsi okruh podlahovky (nie spiatocka) a na susenie uterakov uplne postacuje. Co sa tyka kurenia tak mam samozrejme podlahovku aj v kupelni a registroval som problem niektorych ludi s vysychanim vody v zlabe / gulicke ked je vykurovacia rurka moc blizko. Kazdopadne mam rurku kurenia cca 13cm od zlabu a vysychanie sa nekona.

Ak sa sprcha každodenne používa, tak žľab nemá čas vyschnúť.
Ak hovoríme o kombinovanom ohreve, tak pri vapnutej podlahovke a zapnutej špirále hrozí, že špirála začne dotovať teplom aj podlahovku.
Výhoda samostatnej špiráli je práve tá flexibilita. Zapneš to kedy chceš, a na teplotu akú chceš. Rozdiel je jedine v cene el. energie a plynu, a samozrejme že to bude viac zapnuté než s podlahovkou. Ale konfort niečo stojí.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron