výber umývačky

Re: výber umývačky

Poslaťod Maxo » Pia 25. Jan 2013 15:28:26

Napisal som do Eloshop, opravili AquaStop pre danu umyvacku. :ano:
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat




Re: výber umývačky

Poslaťod MartinH » Sob 26. Jan 2013 11:44:53

Ak by niekoho zaujimalo, ako to funguje: Pri kohutiku je elektromagneticky ventil. Voda tecie, len ked je cievka magnetu pod napätim. Hadica je dvojplastova, keby sa vnutorna roztrhla, v medzipriestore stecie voda do uplneho dna umyvacky. Tam je plavak, ktory prerusi el. obvod. Tym je osetrena aj netesnost samotnej umyvacky.

Credit: toto dom sa naucil od pana M.K.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: výber umývačky

Poslaťod MartinH » Uto 02. Apr 2019 12:05:36

majko píše:Som zvedavy ako dopadnes. Vyrobcovia totiz na rozne trhy dodavaju rozne vybavene modely (s rovnakym, alebo velmi podobnym oznacenim) a teoreticky mozes mat problem so zarukou.


Dost skoro sa pokazilo svetielko (signalizacia zvonku na dverach). Kvoli tomu nebudem volat opravara. Detska poistka bola taka "symbolicka", ale nakoniec si nase dieta dalo povedat a poistku nepotrebujeme. Pred rokmi sa raz sa nerozbehla, ale napisala chybu. Vypnut, zapnut a viac sa to nezopakovalo. Ziadne dalsie problemy. Pustame cca 10x do tyzdna. Takze uz ma niekolko tisic cyklov za sebou.

Ak neviete o com hovorim, to je OK. Lebo toto je odpoved po vela rokoch :mrgreen: Skusenosti s umyvackou riadu Siemens SX66T094EU dovezenou 2011 z Nemecka.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: výber umývačky

Poslaťod Ludo » Str 03. Apr 2019 21:38:50

ci?
Naposledy upravil Ludo dňa Str 03. Apr 2019 21:39:29, celkovo upravené 1
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: výber umývačky

Poslaťod Ludo » Str 03. Apr 2019 21:38:50

ej bistu, ale to leti.....
za mna po 12 rokoch uzivania spotrebicov
elektrolux-vsetko vstavane-vsetko bez problemov (klop, klop)
umyvacka fici denne, trocha som sa bal ze ked decka podrastu ze nam 45 -ka bude mala-ale staci
rura fici (takmer)denne
plyn doska fici denne
chladnicka vymenena pred rokom za aeg.- len kvoli dizajnu novej linky a mangelke-ale stara ficala bez problemov
mikrovlnka vymenena pred rokom za siemens -kvoli dizajnu linky a mangelke-ale stara ficala bez problemov
kavovar siemens-ten je rocny-lebo dizajn novej linky a lebo predtym nebol ziaden :lol:
pracka elektrolux nie je vstavana :), ale fici aj ked tento tyzden pojde prec, lebo mangelka objavila akciu na aeg kombinaciu pracky a susicky 8-)
vcelku spokojnost s chlapcami od elektroluxu :drink
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: výber umývačky

Poslaťod theb » Štv 04. Apr 2019 9:40:15

No skoda, ze taketo stastie ja nemam a nemozem to takto napisat.

Bosch-ka umyvacka po 3.5 roku zoplo "kazitko", prepalil sa jeden odpor a prestala ohrievat. Servis najskor tak za 3 tyzdne aj to tam musim priniest osobne lebo uz nie je v zaruke pravda, samozrejme ten ohrievaci pasik sa neda samostatne kupit,
iba s motorcekom za 80 Jurosikov, vymenenie tak ze musis vybrat polovicu veci...

Neverim vo fungujucu elektroniku po 5 rokoch.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: výber umývačky

Poslaťod WYSIWYG » Pia 05. Apr 2019 9:38:38

Hm, ja som pred 10 rokmi "riskoval" a zvolil som neexkluzívnu značku, nováčika na trhu: BEKO.
A nesťažujem sa. Funguje spoľahlivo.
Za 10 rokov vlastnoručne vymenený jeden plastový prvok - poistka proti vytiahnutiu hornej police.
Z pražskej podpory mi ju poslali na dobierku za veľmi slušnú cenu.

Ono, tie problémy môžu vzniknúť aj užívateľským prístupom.
Asi 2x som ju musel resetovať, pričom postup je celkom jednoduchý (niečo ako klávesnicový opičí hmat), ale bežný zákazník by už zrejme volal servis.
A prečo píšem o užívateľskom prístupe - nuž, manželka vypla umývačku pred skončením umývacieho cyklu.
Aktivita už nebola žiadna, akurát proces sa ešte nedostal k záverečnému zvukovému signálu ukončenia umývacieho programu.
Ale táto situácia môže samozrejme nastať pri neočakávaných výpadkoch el. napájania.
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: výber umývačky

Poslaťod ... » Pia 05. Apr 2019 10:45:33

6rocne BEKO v kuchyni mame aj my, s umyvackou zatial nastastie ziadne problemy neboli (a to ju zrejme obcas tiez zena vypne aj skor :-)), v rure nam odhnila vrtula ventilatora, bolo treba kupit cele aj s motorcekom, ale nebolo nejak zufalo drahe (a vymenil som si to sam)

a pracky mame 2ks vyse 20 rokov stare philco (+tretia odparkovana v pivnici sluzi ako rezerva nahradnych dielov :-D) - tie stare totizto maju 2 vstupy na vodu - jeden na studenu a jeden na teplu a vedia si to aj nejak miesat, dnesna ekologia v praxi je totiz taka, ze si sice ohrejes vodu v slnecnom kolektore alebo tepelnym cerpadlom, ale nova pracka sa ti na to vy... a bude to ohrievat elektrickym odporom... (teda ak nechces kupovat pracky za 2000+ eur)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: výber umývačky

Poslaťod bigben » Str 17. Apr 2019 8:28:41

Tuším by to chcelo nové vlákno "Životnosť elektrospotrebičov v domácnosti"
Moje skúsenosti, bývame niečo cez 15 rokov:
- umývačka č.1 - Electrolux 45cm asi tak 4. roky, zlý programátor (riadiaca jednotka???), oprava drahá, menšia prestavba kuchyne a výmena za 60cm SIEMENS, zase asi 4. roky a tá istá závada, potom výmena za BOSCH - zatiaľ O.K.
- chladnička s mrazničkou Electrolux zatiaľ o.k.
- mikrovlna Electrolux sa porúčala pred mesiacom, svokra mala úplne takú istú a jej vydržala možno 3.roky...
- rúra Electrolux o.k. až na to že sa nedajú nastaviť hodiny, mal som to rozobrané, vo vnútri sú nejaké plastové paličky, ktoré tlačia na elektroniku a tie sú polámané, alebo vypadávajú, nevedel som to opraviť
- plynový sporák, ten sa asi nedá pokaziť - či?
- kávovar (nebol od začiatku) Delonghi Magnifica po 6. rokoch výmena, ale stále je funkčný len trocha divne vrčí pri zapnutí a tečie voda do prepadu keď varí kávu
- práčka ZANUSSI, svokra má podobnú ešte hádam o 3. roky staršiu ako my - o.k. a to si myslím že talianske veci celkovo za veľa nestoja (talianske autá sa rozpadajú už v akatalógu :lol: )
- sušička prádla (značku doplním) asi po 3. rokoch musela do servisu, zle sušila, dolu zostávala voda, boli tam nejaké filtre zapchané - má asi 6. rokov.
Celkovo mám pocit že čím novší výrobok (jedno či auto, tv, biela technika....) tým nižšia životnosť a všetko čo produkuje kapitalizmus je spotrebný materiál, žiadny servis (alebo drahý), pokazí sa? - kúp si nové..... :kill
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: výber umývačky

Poslaťod bigben » Štv 18. Apr 2019 8:29:32

Nejdú upravovať príspevky???
Sušička je AEG.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: výber umývačky

Poslaťod WYSIWYG » Štv 18. Apr 2019 9:37:56

bigben píše:Tuším by to chcelo nové vlákno "Životnosť elektrospotrebičov v domácnosti"


bigben, vlákno existuje:

http://www.ostavbe.sk/vydrz-spotrebicov-t7324.html
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: výber umývačky

Poslaťod theb » Uto 23. Apr 2019 13:54:15

a všetko čo produkuje kapitalizmus je spotrebný materiál,


Toto vseludovo osvojene slovne spojenie je divne, zvlast s vedomim, ze mozno viac ako 95% elektroniky sa vyraba v komunistickej Cine a co sa tam priamo nevyraba, tak sa to dovaza odtial a sklada v krajine, ktora si hrdo da svoje "Made In" :drink
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: výber umývačky

Poslaťod mp1 » Str 24. Apr 2019 18:39:51

za socíka sme sa učili o výrobných predmetoch a výrobných prostriedkoch.
ps - pre tých, čo o tom netušia - wiki:

Termín v tomto význame je jedným z hlavných pojmov marxizmu. Presná definícia znie, že výrobné prostriedky sú súhrn pracovných prostriedkov a pracovných predmetov (používaných v procese spoločenskej výroby na tvorbu hmotných statkov). Pracovné prostriedky sú výrobné nástroje (stroje, náradia, motory atď.), prevádzkové budovy a stavby (aj dopravné), pôda, nádoby na uchovávanie pracovných predmetov a podobne. Pracovný predmet je vec alebo komplex vecí, na ktoré pôsobí človek vo výrobnom procese, t.j. jednak priamo prírodné zdroje a jednak suroviny (t.j. už spracovaný materiál).

Výrobné prostriedky sú reálny kapitál a pôda (na rozdiel - najmä - od výrobného faktora práca)
Práca môže byť:
vedomé použitie telesných, duševných a/alebo duchovných síl človeka na účel niečoho, spravidla uspokojenia potrieb, pozri práca (všeobecne)
zamestnanie
v ekonómii: výrobný faktor, pozri práca (ekonómia)
vo fyzike:
veličina, pozri práca (fyzika)
mechanická práca

pps - alebo ( WYSIWYG) "made in PRC (peoplerepublic china)
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: výber umývačky

Poslaťod MartinH » Pia 19. Júl 2019 16:12:00

Este v aprili som pisal, ze zatial dobre, ale uz to neplati. Nasa umyvacka blbne. :(

Necitajte ani dalej, viac to patri k teme "co ma stve".

Nie je taka zla, ze by bola na vyhodenie. Nie je tak pokazena, ze by som vedel posudit, ci ju opravar dal do poriadku.

Obcas napise chybu odtoku. Vacsinou nie. Co som vedel, som skontroloval. Moze to este byt spätna klapka za cerpadlom.

Tiez je hlucna pri suseni. Kedysi bola uplne ticho. Rozobral som ju, jeden elektricky ventil silno vibroval. Kupil som taky isty a vymenil. Vibruje dalej, len tichsie. Nemam vsak pocit, ze by nejaky ventil mal byt zapnuty desiatky minut. :netusim
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Predchádzajúci

Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron