extra dioptrie

extra dioptrie

Poslaťod MartinH » Uto 12. Mar 2019 18:14:17

Tip pre tych, co maju okuliare do dialky aj na citanie. Pred rokom som si preto kupil taketo "zvacsovatko". https://carson.com/products/clip-flip-od-12/ Nie je to ziadny high-tech, ak si kupite podobne od inej firmy, tiez to moze byt 100% OK.

Link je na vyrobcu, aby som nerobil reklamu firme, co sa vola podobne ako rieka v Juznej Amerike. Tam som zaplatil cca 15€.

Pouzivam pri jemnejsich elektrikarskych a podobnych pracach (a pri vyberani kliestov po ture :D ).

Nemal som moznost vyskusat vopred. Su tri stupne zvacsenia, vybral som strednu (3 dioptrie). Pre mna dost silne. Z beznych okuliarov do dialky to spravi mierne zvacsovacie sklo. 4 dioptrie by uz bolo moc. Len si treba zvyknut a pekne odklapat, ked chcem normalne vidiet, inak sa lahko zatoci hlava. Napriek tomu, velka pomoc :ano:
Prílohy
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Re: extra dioptrie

Poslaťod mp1 » Str 13. Mar 2019 10:07:31

dnes v "optike" už netreba recepis od lekára (k nemu idem, ak mi pichne konár) a zákazníka vybavuje optik/čka. venovala sa mi cez dve hodiny, kým sme doladili aby som videl od 30cm do nekonečna (reálne skúšaná vzdialenosť 200m). extra ladené každé oko zvlášť + spolusúznenie. a pridám, najprv si vyberte konkrétny rám a ako sedí na nose (zošmykne do stabilnej polohy) a až potom skúšobný rám/držiak šošoviek) mať v tej polohe.
je to isto iste oveľa drahšie, ale ...
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: extra dioptrie

Poslaťod MartinH » Pon 18. Mar 2019 10:22:43

mp1 píše:dnes v "optike" už netreba recepis od lekára (k nemu idem, ak mi pichne konár) a zákazníka vybavuje optik/čka. venovala sa mi cez dve hodiny,


Pravda. Aj ja mam svoju oblubenu optiku. :mrgreen:

Co som pisal sa tykalo len majstrovania. Islo mi o to zvacsenie a priblizenie malych suciastok, ale uznavam, ze prva veta o okuliaroch na citanie mi moc nevysla.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: extra dioptrie

Poslaťod mp1 » Pon 18. Mar 2019 15:58:49

:-)
optiku neobľubujem, tú musím, chtiac, nechtiac, jediné plus je, že okuliare líšia človeka od opice.
a tá optička (podľa manželkiných slov) by sa za chvíľu stala našou rodnou rodinou, toľko vecí povyzvedala.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: extra dioptrie

Poslaťod esde » Pia 22. Mar 2019 21:58:15

Na drobne prace a vekom sa zmensujuce detaily sa mi osvedcili Dental loupes. Pod takym nazvom to treba hladat.

Dolezite parametre:
- vzdialenost na zaostrenie (320 - 420 mm) dobre je si radsej zmerat, pri praci za stolom su tie 320 mm ok. Niektore sa predavaju s nevyhovujucou zaostrovacou vzdialenostou (ak neuvadzaju, alebo pod 15 cm, naozaj nebrat, nemoznost binokularneho vnimania vzdialenosti)
- hlbka ostrosti, aby sa nemuselo hlavou velmi hybat a ladit
- zorne pole cim vacsie tym lepsie, ale cena stupa

Aj lacne dobre posluzia.

S týmto príspevkom autora esde súhlasil
mp1
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat





Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron