Dom pre dvoch

Dom pre dvoch

Poslaťod Juraj K. » Str 23. Jan 2019 13:06:58

Pozdravujem. Riešil tu niekde niekto "dom pre dvoch"? Nič také sa mi nepodarilo nájsť. Mám na mysli niečo okolo 60 - 70 m2, kde by bola obývačka, kuchyňa, jedna spálňa, sprchový kút, WC a technická miestnosť. Potreboval by som nejaký šikovný projekt. Aké mate skúseností ak mate WC v kúpeľní? Robili by ste to tak aj druhý krát, alebo radšej oddelené? To isté by ma zaujímalo čo sa týka kuchyne spolu s obývačkou.
Juraj K.
 
Príspevky: 248
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 21:57:40
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Re: Dom pre dvoch

Poslaťod Ludo » Str 23. Jan 2019 15:15:42

ako to vyhovuje tebe a co preferujes
tak to urob
to co je dobre pre mna tebe moze vadit
jasne ze sa opytaj hlavne tej druhej osoby co v dome bude byvat
kedze podla mojej teorie:

v dome si kazdy staly obyvatel toho domu
zasluzi v nom mat svoju vlastnu kupelnu :ano:
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Dom pre dvoch

Poslaťod Juraj K. » Štv 24. Jan 2019 19:19:24

Zatiaľ som dal dohromady tieto dve verzie. Ktorá sa vám pozdáva viacej a čo na nej ešte upraviť?
Prílohy
Juraj K.
 
Príspevky: 248
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 21:57:40
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Dom pre dvoch

Poslaťod emkac » Štv 24. Jan 2019 20:33:10

Dam ti na posudenie moj dom, pozri projekt tu.
projekt-domu-emkac-ii-t7818-30.html#p80625

Ked ho surovo seknes a zrusis tie dve izby nalavo (Izba 2 a Izba 3), tak mas asi to co chces.
Aj ked podorysne cca 90m2. Ale ked to este seknes z hornej strany, zrusis stredovu chodbu a upravis vchody do kupelne a spalne, dostanes sa na zelany rozmer.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Dom pre dvoch

Poslaťod MartinH » Štv 24. Jan 2019 22:09:17

Aj keď len pre dvoch, ešte jedna malá izba sa zíde. Možné využitie: kancelária - pracovňa, dielňa pre domáceho majstra alebo pre pani na koníčky (modely, šitie, fotoateliér) atď. No a po nedávnych skúsenostiach v rodine aj možno opatrovateľka, život má aj tienisté stránky :(
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Dom pre dvoch

Poslaťod Juraj K. » Štv 24. Jan 2019 23:00:56

Premýšľam kam by som tú ďalšiu miestnosť dal a nič ma nenapadá... Nerád by som narúšal zaužívaný tvar (štvorec, obdĺžnik...) Poraďte niečo... A ako sa vám pozdávajú rozmery miestností?
Juraj K.
 
Príspevky: 248
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 21:57:40
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Dom pre dvoch

Poslaťod Juraj K. » Štv 24. Jan 2019 23:53:17

emkac píše:Dam ti na posudenie moj dom, pozri projekt tu.
projekt-domu-emkac-ii-t7818-30.html#p80625

Ked ho surovo seknes a zrusis tie dve izby nalavo (Izba 2 a Izba 3), tak mas asi to co chces.
Aj ked podorysne cca 90m2. Ale ked to este seknes z hornej strany, zrusis stredovu chodbu a upravis vchody do kupelne a spalne, dostanes sa na zelany rozmer.


Niečo z Tvojho sa odpozerať dá, ale napr. ja potrebujem vstup do TM zvonku, kvôli kúreniu na tuhé palivo ako jednej z možnosti, aj keď ako hlavný zdroj tepla predpokladám elektro kotol. WC v kúpelní Ti nevadí? Ako si spokojný s rozmermi miestností? Porovnával som a mám ich o trochu menšie. V terajšom dome mám približne také veľké ako Ty vo svojom a zdajú sa mi veľké.... ...ale mám obavy aby som ich nezmenšil až príliš...
Juraj K.
 
Príspevky: 248
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 21:57:40
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Dom pre dvoch

Poslaťod emkac » Pia 25. Jan 2019 1:40:45

Obyvacka a kuchyna - idealna velkost
Spajza - v ramci moznosti OK
Predsien - bal som sa, ze bude mala, je uplne OK
TM - bal som sa, ze bude uzka... a je, cca 20 cm sirsia by mohla byt, lebo mam vnutri kotol, zasobnik a rekuperacku oproti sebe a je to o hubu
Kupelna - idealna velkost, WC je schovane za sprchacom, vobec nevadi
Izba 1 (spalna) - bal som sa, ze bude mala, ale uplne postacuje, aj ta vzdialenost medzi skrinou a postelou
Izba 2 - ok
Izba 3 - mohla by byt vacsia
Sklad - v ramci moznosti OK

Ono takto... pises dom pre dvoch... ale fakt vzdy len pre dvoch?
Ja napr. zatial zijem sam. Zvycajne. Vtedy su Izby 2 a 3 zavrete a nepouzivam.
Ked su u mna deti, su samozrejme tam.
Ale bezne mam doma navstevy kamaratov, bezne u mna prespavaju 5+2, pripadne niekedy aj 7+3 a uz u mna spalo navyse aj 8+4 + ja. A to uz je dost o hubu. :D
Keby som teda isiel do dalsieho domu, kludne by som bral dalsiu izbu navyse. :D
(ale asi sa tieto moje party navstevy zmiernia, ked sa zastabilizujem a prestanem byvat sam, ci nie? :D)
Cize dom pre dvoch nemusi byt vzdy dom pre dvoch.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Dom pre dvoch

Poslaťod Juraj K. » Pia 25. Jan 2019 8:37:39

Som na tom podobne ako Ty, ale riešim hlavne seba, tých zopár návštev v roku nech si so sebou donesú spacáky a stany :lol: Ale ešte jedná miestnosť by sa asi hodila.
Juraj K.
 
Príspevky: 248
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 21:57:40
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Dom pre dvoch

Poslaťod mp1 » Pia 25. Jan 2019 11:49:12

dom pre dvoch má mať spoločný priestor (obývačka) a dve súkromné miestnosti(spálne). a to, čo sa píše v inzerátoch "+1".
teraz položím otázku, ktorá 99% užívateľov fóra nenapadne - koľko máš rokov, kedy budeš starý, nemohúci? pýtam sa preto, že stavať dom na jedno, dve desaťročia je nezmysel. tak, ako sa píše "čo mi vadí na mojom dome" všetko sa časom kazí. ak nechceš bývať teraz v paneláku, kúp si hotovú celoročne obývateľnú nehnuteľnosť, chatu, hausbót, apartmán .... a do zálohy dvojizbový byt v bytovom dome, dedinke pre seniorov so službami.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Dom pre dvoch

Poslaťod joko » Pia 25. Jan 2019 12:52:39

WC v kúpelni daj pod okno, inak sa nedostaneš do sprchy, alebo si neutreš zadok. Stred WC by mal byť cca 40 cm od steny :!: Lepšia volba by bola sprcha štvrťkruh kôli umývadlu a WC, alebo štvorec s dvomi posúvnyi dverami - vstup z rohu. :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Dom pre dvoch

Poslaťod Juraj K. » Pia 25. Jan 2019 13:15:40

Ďakujem mp1 za príspevok. Určite dobre uvažuješ napriek tomu že Tvoje úvahy majú niekoľko premenných, napr. že kedy budem starý, nemohúci - no to teda väčšina ľudí nevie. Či má zmysel stavať dom na 1 - 2 desaťročia je takisto otázne ale aj individuálne a do úvahy je potrebné brať viacero, prevážne súkromných faktorov. Preto by som privítal, keby sme sa tu viacej sústredili na technické vecí ako je veľkosť a usporiadanie miestností, vhodný tvar a konštrukcia stavby, a pod. Som na tomto fóre dá sa povedať od jeho prvej sekundy a viem že je tu veľa múdrych a skúsených ľudí ochotných poradiť a toto obdobie je na to (popri odhadzovaní snehu) ako stvorené. Tak veľa šťastia nám všetkým... :drink
joko . upravil som to WC + som okótoval ten priestor, bol to iba kiks
Ď.
Prílohy

S týmto príspevkom autora Juraj K. súhlasil
joko
Juraj K.
 
Príspevky: 248
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 21:57:40
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Dom pre dvoch

Poslaťod Juraj K. » Ned 27. Jan 2019 11:48:33

Skúsil som pridať jednú miestnosť. Čo vy na to? Staval niekto taký malý dom?
Prílohy
Juraj K.
 
Príspevky: 248
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 21:57:40
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Dom pre dvoch

Poslaťod k+k » Pon 28. Jan 2019 11:25:15

No podla mna vek, resp status je dolezity, pri takomto minimalistickom byvani (dom pre dvoch). Lebo je ine dom pre dvoch 25 rocnych, ktory mozno casom dvaja nebudu, ine pre 45 rocnych, ktory maju deti, ktore odisli, ale budu sa vracat, ine pre bezdetnych bez vyhladu na deti. Ja osobne by som taky maly dom ani nestaval, pride mi to mrhanim priestoru, ale to je moj nazor.
Co sa tyka tej otazky na wc v kupelni, mame to tak 2x, v zasade som s tym ok, zena sa tvari, ze jej to tak tiez vyhovuje, hlavne vecer, ked absolvujes turne wc + sprcha. Vacsi problem je skor v tom, ze 4 ludia a 2 kupelne obcas generuju kvoli tomu spojeniu wc + kupelna tlak na casopriestor ... vsetko ale zalezi od ludi a ich chuti, napriklad bracho uz tusim 3 roky zije v celom dome bez interierovych dveri (mne v zasade nikde nechybaju, okrem kupelne/wc). Ale zjavne aj to sa da zorganizovat. :)

S týmto príspevkom autora k+k súhlasil
mp1
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Dom pre dvoch

Poslaťod Ludo » Uto 29. Jan 2019 12:33:14

pri tak malom dome
by som sa mozno inspiroval
nejakym vhodnym dispozicnym riesenim realneho bytu
prides do bytu-kuknes-pomerias-vyhodnotis-upravis-hotovo

p.s.
a kosacke, krovinorezu,vertikulatoru,grilu, byciklu, lyziam, snowboardu a inym haraburdam- postavis preda dalsi minidomcek
ved si zasluzia mat vlastne byvanie :lol:
ci?

S týmto príspevkom autora Ludo súhlasili - 3
danob, MartinH, mp1
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat




Ďalší

Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť