Obojstranné zateplenie

Re: Obojstranné zateplenie

Poslaťod k+k » Str 02. Jan 2019 15:15:32

chcelo by to asi premenovat temu, lebo zjavne nejde o obojstranne zateplenie ale skor o sposobe debnenia zb ...
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat




Re: Obojstranné zateplenie

Poslaťod joko » Str 02. Jan 2019 17:02:20

mp1 píše:ešte jestvuje jedno podobné riešenie "debniacich tvárnic" - materiál podobný "heraklitu". taký dom postavil otec so synom úplne svojpomocne. ako výhodu uviedli, že "koľko chcú v dni urobiť, toľko betónu zamiesia". oproti polystyrénu je tu výhoda v inštaláciách.

Ani to nie je úplne pravda - "výhoda v inštaláciach -", lebo skús do heraklitu vyrezať drážku. Tým, že je to čiastočne "drevo", tak pod karbobrúskou pri rezaní drážky to tlie a horí, hlavne strašne dymí. Nehovoriac o tom, že hrúbka heraklitu - 5 cm nestačí na drážky kanalizačných rúr, pri sekaní drážky máš v betóne ocelové spony ..., no všetko sa dá riešiť, ale výhoda voči EPS to nieje. EPS má tiež ocelové spony, a hrúbka debnenia z vnútornej strany je 45 mm, ale inštalácia do EPS je jednoduchšia . :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Obojstranné zateplenie

Poslaťod mp1 » Štv 03. Jan 2019 20:56:08

máš pravdu, lenže ja mám pílový kotúč :-)
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Obojstranné zateplenie

Poslaťod theb » Pon 07. Jan 2019 23:13:11

Ktory budes mat iba dovtedy, kym nebrnknes do betonu, potom to uz bude len kotuc. :)

Mat ZB ako steny je fajn kvoli akumulacii, ale obojstranne zateplenie je velke minus tohoto systemu. Pri drazkovani ak by chcel niekto mysliet dopredu, tak sa daju natahat tie tenke chranicky, povedzme na deke viest kable a iba od podlahy po vysku zasuvky, potazmo vypinaca predpripravit a nemusi sa nic drazkovat (ono sa asi aj tak dodatocne co to najde, ale bude toho menej). Len to treba dokladnu pripravu a projekt na elektrinu riesit spolu so zalievanim teda aspon ciastocne.

Nemame az tak vela veci povesanych po stene, ale obyvackova stena, pripadne kuchynska linka v EPS asi drzat nebude a to uz potom moze ist aj o ohyb, nie len o strih. Skratka dost vela komplikacii sa pridruzi.

S týmto príspevkom autora theb súhlasil
joko
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Obojstranné zateplenie

Poslaťod joko » Pon 07. Jan 2019 23:46:19

mp1 píše:máš pravdu, lenže ja mám pílový kotúč :-)

Drážky som sekal plochým sekáčom, a následne špicatým hrotom. Ak máš spraviť ryhu 15*5 *75 cm napr. na umývadlo, a máš ich robiť 15 krát v dome, tak to drážkovačkou, pílovým kotúčom, ani flexkou do heraklitu plus betónu nespravíš. "pílový kotúč" do heraklitu po jednom reze " je iba spálený kotúč" , lebo heraklit spája cementová vody. Ale je pravda, že sa to takto stavia. Mal som česť dva také domy takto pozdravovať, takže tuším o čom píšem, a mám možnosť aj porovnávať. :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Obojstranné zateplenie

Poslaťod ... » Uto 08. Jan 2019 11:40:32

theb píše:Pri drazkovani ak by chcel niekto mysliet dopredu, tak sa daju natahat tie tenke chranicky, povedzme na deke viest kable a iba od podlahy po vysku zasuvky, potazmo vypinaca predpripravit a nemusi sa nic drazkovat (ono sa asi aj tak dodatocne co to najde, ale bude toho menej). Len to treba dokladnu pripravu a projekt na elektrinu riesit spolu so zalievanim teda aspon ciastocne.


v panelakoch su napriklad v paneloch casto predliate drazky, a pride mi ze aj v pripade debnenia na dome sa ti lahsie strci a pripevni k nemu kus "hranola" (lichobeznikoveho profilu, aby sa dal lahsie vytiahnut) ako tam davat chranicku (do ktorej ked sa ti napriklad dostane trochu betonu tak uz ju ani nepretlacis/nepouzijes)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Obojstranné zateplenie

Poslaťod Juraj K. » Pia 25. Jan 2019 8:07:23

Je bývanie v železobetóne zdravé? Nevyznám sa v danej problematike, ale som si spomenul, že pred časom v dávali v TV nejaký dokument o bývaní v panelákoch kde padol aj taký argument že železo v spojení s betónom vytvára niečo ako Faradayovú klietku, že je to nezdravé a že ani krysy nerady hniezdia v takých priestoroch. Niečo sa píše aj tu: https://list.hw.cz/pipermail/hw-list/20 ... 28419.html
Juraj K.
 
Príspevky: 248
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 21:57:40
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Obojstranné zateplenie

Poslaťod mp1 » Pia 25. Jan 2019 11:51:03

faradajova klietka je niečo pre ľudí, ktorí majú strach pred rádiovými vlnami - bráni ich šíreniu. je to skoro ako alobalová čiapka.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Obojstranné zateplenie

Poslaťod theb » Pia 25. Jan 2019 13:17:47

Nuz k tym vlnam len tolko...Mam na dome wifi antenu a chytam na nu cca 35 roznych signalov v 5GHz pasme, ktore svistia (aj) cez dom a to o tych 2.4 GHz ani nevravim.

Nas zakrsly zajacisko ma tiez svoje obidlie, sice nie zo zelezobetonu, ale klietka je z drotu, aj to je faradayova klietka a ze by bol nervozny z toho, alebo by sa tvaril zdochnuto sa
neda povedat, obzvlast ked mu nasypem zrat :geek:

No a nakoniec tiez som pocul o pripade, kde teta dala do mikrovlnky ususit maciatko :dash
Taka faradayova klietka nemusi byt vzdy na skodu :drink A zevraj ani taky blesk by sa tadial nemal dostat, ale pekne po povrchu klietky prejst do zemnenia za predpokladu ze tam teda zemnenie je a blesk o tom zakone tiez vie...
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat




Predchádzajúci

Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron