jeseň a nevítaní

Všetko čo nesúvisi so stavbou

jeseň a nevítaní

Poslaťod mp1 » Pon 08. Okt 2018 15:36:53

nájomníci, ktorí nás chcú vytlačiť.
keď sme vymenili výplň stavebných otvorov (okná, dvere), inštalovali sieťky, zdanlivo bolo pár rokov fajn.
konštatovanie - majstri všetky prívody podľa predpisov (?) utesnia prekryjú, lenže čas a hlodáky pracujú.
a otázka - ako máte poistené prestupy (aj betónom) - okolo plastovej vodovodnej rúry, hoci zaliata cementovo pieskovou kašou (aby zatiekla) si maličká myšička vyrobila dierku. napadla ma použitá drôtenka, mala by sa dať nielen do betónu, ale aj pur peny; niekto pridával sklené črepy (taká sklenená polica z chladničky ich dodá nekonečné množstvo), ...
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat




Re: jeseň a nevítaní

Poslaťod theb » Uto 09. Okt 2018 9:25:19

No neviem, zda sa mi to alebo je to fakt, ale hlodavcov je akosi privela toho roku. Bezne stretnem na terase sa spacirovat sedy kozusok. Vcera som vyberal z garaze nejake veci a div sa svete jeden si to zamieril rovno do garaze. Tento rok to zrejme bude vyzva si ubranit svoje teritorium, za ktore si plati clovek dane.

A prestupy nijak specialne neupravovane, avsak miesto si tie potvory urcite vzdy najdu. Dokonca uz im nevadi ani psi vybeh, kde bola skara menej ako centimeter v plote so susedom, presmykla sa ako nic. Pes ostal naprazdno.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: jeseň a nevítaní

Poslaťod bladerunner » Uto 09. Okt 2018 12:51:00

toto u nás riešia dvaja kocúri ;) :idea:

S týmto príspevkom autora bladerunner súhlasil
...
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: jeseň a nevítaní

Poslaťod Maxox » Pon 22. Okt 2018 12:12:13

snad sa neopytam blbost, ale ako to je, ak mate klasicke okna, sietky a exterierové žaluzie? Vadi to tam niečomu? Alebo ani je?
Maxox
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 26. Júl 2018 14:03:27
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: jeseň a nevítaní

Poslaťod mp1 » Uto 23. Okt 2018 14:46:46

kto sa neopýta, bude musieť robiť chyby. nie je hlúpa otázka, sú hlúpe odpocvede.
okná majú tesniť, takže pokiaľ sú zatvorené, je všetko v poriadku. ak sa (po)otvoria, musí nastúpiť niečo iné. žalúzie sú pre mňa tie plochá oné, ktoré tienia. sieťky sú pevné, takže spoľahlivo chránia. niekto má psa, ten musí reparovať vytrhnutú sieťku. ja som tavnou pištoľou prilepil kus plastu.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: jeseň a nevítaní

Poslaťod raven » Sob 27. Okt 2018 17:13:19

U mňa myši, kuny, potkany a podobnú háveď tiež riešia mačky. To by jeden neveril, že koľko toho dokážu 2-3 mačky pochytať. Dostávajú len trošku mlieka každé ráno - mäso si musia uloviť sami :)
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: jeseň a nevítaní

Poslaťod bladerunner » Sob 27. Okt 2018 23:58:26

Mlieko asi pre mačky nebude najlepšie jedlo :nie:

S týmto príspevkom autora bladerunner súhlasil
bysťo
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: jeseň a nevítaní

Poslaťod raven » Sob 03. Nov 2018 19:16:32

Mlieko je od smädu. Tak isto voda.
Keď sú hladné, ulovia si niečo. Krtko, hraboš, myš, potkan, veverička, holub, kuna...
Možností je dostatok a mačka je tvor vynaliezavý :)
Na oplátku nemusím riešiť myši a inú háveď, ako anti-mačkoví kolegovci... 8-)
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: jeseň a nevítaní

Poslaťod mp1 » Ned 04. Nov 2018 9:50:55

človek je jediný živočích, ktorý konzumuje mlieko aj po "odstavení". a "vraj" to nie je správne. lenže obchod, zisk, ...
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: jeseň a nevítaní

Poslaťod ... » Ned 04. Nov 2018 21:52:44

raven píše:Na oplátku nemusím riešiť myši a inú háveď, ako anti-mačkoví kolegovci... 8-)


a ako riesis srnky (ozieraju stromceky), lisky, jastraby (kradnu sliepky), diviaky (rozryvaju zem) ?
takato "haved" nam posobi okolo domu predsalen vacsie skody, kedze s hlodavcami si tie macky (zatial) poradit vedia....
(a to byvam v BA, ani nechcem vediet ako to maju taki co byvaju v trosku ludoprazdnejsom regione)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: jeseň a nevítaní

Poslaťod mp1 » Pon 05. Nov 2018 9:03:53

paradoxne - v ľudoprázdnom priestore je rovnováha, nie je tam toľko prikrmovačov, filmárov, aktivistov. prikrmujú ďalej od svojho obydlia a účelovo. a "srnky" nemajú potrebu ohrýzať stromky, pretože tie sú za mlada obalené a neskôr nechutné. žil som v takom prostredí a keď nám pod oknami mnohohlavé stádo prešlo, okrem stôp sa nič nezmenilo.

S týmto príspevkom autora mp1 súhlasili - 2
bysťo, raven
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: jeseň a nevítaní

Poslaťod raven » Uto 06. Nov 2018 20:13:25

Kód: Vybrať všetko
...

mp1 má pravdu.
Žijem v malej dedinke na juhovýchode, blízko hraníc, 200 obyvateľov. Prikrmujú v Maďarsku, aj u nás, ale ďalej od obydlí, aby si mohli schuti zastrieľať, aj sa to deje a aj tak ich je toľko, že každé ráno, keď idem do práce, vidím odstavené auto na kraji cesty, ktoré sa ráno ponáhľalo a skočilo mu niečo do cesty. Zvieratá tadiaľ tisícročia prechádzali, majú to v génoch a zrazu im niekto tadiaľ postaví cestu...
Symbióza je dôležitá. Príroda sa sama ureguluje, len treba nájsť rozumnú mieru a bude to v poho. Každý náš krok vyvolá v prírode zmenu. Je len na nás, aby tá zmena bola v náš prospech a nie naopak.
So srnčou zverou mám tiež skúsenosti. Som vinohradník, obhospodarujem cca 10 árovú vinicu, cca 700 kríčkov viniča. Patrilo to odjakživa našej rodine, stále sa tam robilo, plot nikdy nebol a stále bolo toľko hrozna, že sa spravilo 1000 litrov vína a ešte sa 1,5 tony zobralo na výkup do vinárskeho...
Časom starí ľudia vymierali v okolí, mladí "nemajú čas", všetko to zarástlo v okolí a premnožila sa vysoká, lebo už mali vhodné podmienky, nerobilo sa tam, bol kľud, tak si vegetili. Nie je nič neobvyklé vidieť u nás cez deň 50-100 kusov vysokej 10 metrov od vinice, aj pri ceste RV-KE. Kto tadiaľ chodí, vie...
Výnos z vinice rok čo rok klesal, až pokiaľ som minulý rok oplotil vinicu - bolo to najefektívnejšie minutých 200€ v mojom živote. Výnos je späť, po vysokej a diviakoch ostali len stopy okolo plota a žijeme si ďalej.
Líšky rieši pre zmenu pes aj u mňa aj u susedov. Jastrabov u nás nieto..
Väčšinou čo majú u nás problémy, sú tie klasické mestské panelákové typy, čo sa nasťahovali na dedinu a chcú okolie pretvoriť na horizontálny panelák. Psa nie, bo ostane žltý trávnik, keď sa vyští. Mačku nie, lebo vykadí sa do kvetináča. A potom majú v dome liaheň všelijakých nevítaných, o ktorých často ani nevedia, alebo sa dozvedia, len keď je neskoro. Lebo dôležitý je trávnik a 2 metrový betónový plot okolo pozemku...
Preto je dôležitá rovnováha, ako píše mp1. To, čo robí dedinu dedinou a bývanie v dome idylkou, sú aj tieto veci. Ak niekde uberieme, inde sa pridá. A príroda si zoberie späť to, čo je jej a čo nám na chvíľku požičala...

S týmto príspevkom autora raven súhlasili - 2
bysťo, mp1
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: jeseň a nevítaní

Poslaťod raven » Uto 06. Nov 2018 20:18:55

mp1 píše:človek je jediný živočích, ktorý konzumuje mlieko aj po "odstavení". a "vraj" to nie je správne. lenže obchod, zisk, ...

Moje mačky majú zisk u prdele. Ale keď im dáš do misky dva deci mlieka, alebo smotany, tak po nej neostane ani stopa :).
Keby to nebolo dobré, tak by to nejedli. Zvieratá vedia, čo je dobré.
Skús dať pixlu margarínu psovi, mačke, alebo do mraveniska. Ani sa toho nedotknú. Hlavne, že je to v reklame ako niečo najsam fasa. A teraz skús to isté so slaninou, či bravčovou masťou... ;)

S týmto príspevkom autora raven súhlasil
mp1
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: jeseň a nevítaní

Poslaťod mp1 » Uto 06. Nov 2018 20:33:11

ps - a srnčie, jelenie, jahňacinu, baraninu zjedia, lebo tam je mastnota akurát loj, základ margarínu :-D
ps - otec tvrdil, že vymenované sa musí jesť veľmi horúce,aby si loj necítil. a onuce, v loji vyvarené sa dali nosiť celý týždeň a noha v krpcoch, čižme sa nesparila, pleseň sa neobjavila.

S týmto príspevkom autora mp1 súhlasili - 2
bysťo, raven
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat





Späť na Offtopic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia