Ake drevo na pristresok?

Ake drevo na pristresok?

Poslaťod Vlado » Ned 07. Okt 2018 9:02:04

Ahojte.

Mozno pre niekoho trivialna otazka,ale ake drevo na pristresok pre auto pouzit?Jasne,ze hoblovane,ale ci suche alebo moze byt aj mokrejsie?Vdaka.
Vlado
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:19:40
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Ake drevo na pristresok?

Poslaťod mp1 » Ned 07. Okt 2018 18:40:00

dalo by sa hobľovať aj nie celkom suché drevo (je to nezmysel), lenže vzhľadom na zmeny tvaru pri schnutí je nutnosťou aspoň VZDUCHOsuché.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Ake drevo na pristresok?

Poslaťod bigben » Pon 08. Okt 2018 8:20:50

Vlado, zalezi na tom aky vzhlad pozadujes. Pises ze hoblovane, predpokladam preto ze chces aby pristresok vyzeral pekne. Ked budes hoblovat suche, tak dokazes zhoblovat vykrutenie ktore vznika pri schnuti, pripadne po hoblovani vytmelis praskliny. Ked ohoblujes mokre, tak drevo sa nasledne skruti a popraska. Pripadne kupit hranoly, ktore boli susene a hoblovane (KVH hranoly) Videl som z nich robeny pristresok, dobre to vyzeralo, uz sa to nasledne nepokruti. Akurat po prvom namoreni treba vybrusit smirglom. To co som ja videl mi prislo strasne "fuzate". Teda taketo drevo ked je este nenamorene, tak vyzera dobre, ked sa natrie nejakou lazurou, tak sa "postavia" take chlpy a vlakna. Tie treba zbrusit. Ja som doma altanok robil iba zo suseneho dreva, nasledne moril a brusil, niektore kusy aj 3x busil - 4x natieral.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Ake drevo na pristresok?

Poslaťod Vlado » Pon 08. Okt 2018 14:13:42

Vdaka za odpovede.Hoblovane preto,lebo vsetko bude priznane a nechce sa mi brusit doma tie vlakna po poreze.Ci mokre alebo suche,islo o to krutenie dreva,praskliny az tak nevadia.Drevo budem kupovat hotove najlepsie suche a hoblovane,skusim najst pilu co to ma v ponuke.Este raz dik.
Vlado
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:19:40
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia