Záhradný domček - stavba

Re: Záhradný domček - stavba

Poslaťod theb » Str 12. Sep 2018 17:22:29

Domcek ako tak hotovy, len som prisiel na jeden vacsi neduh. Mal som vo vnutri ako "finalnu" vrstvu OSB dosku. Nechcelo sa mi uz vymyslat co s tym a tak som to nechal len v tomto "industrialnom style".

Akurat dnes sa vsak stalo, ze sa dietatu tam zadrela z tej OSB trieska do prsta a tak rozmyslam, co s tym? Neexistuje nejaky nater na OSB, ktory by "scelil" dosky a takymto problemom by som tym predisiel?
Nechce sa mi tam davat specialne lepidlo ci nejaku dalsiu stavebnu upravu.
Dakujem za kazdu radu.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat




Re: Záhradný domček - stavba

Poslaťod Ludo » Str 12. Sep 2018 20:12:16

lak
normalne to prelakuj, nejakym lakom, priesvitnym,alebo lodnym, alebo hocijakym,
alebo nejakou hocijakou farbou....
medzery, trhliny, atd.. zrovnaj cojaviem karosarskym tmelom, alebo polyuretanovym, alebo parketovym....
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Záhradný domček - stavba

Poslaťod deko » Pia 14. Sep 2018 10:50:08

theb píše:Akurat dnes sa vsak stalo, ze sa dietatu tam zadrela z tej OSB trieska do prsta a tak rozmyslam, co s tym?

Ja by som to riesil rovnako, ako som riesil problem s krbom.Kym ostatni davaju pred krb vselijake ploty a cojaviem co este, ja som dieta varoval ze sa ho nema dotykat. Nasledne raz vyskusalo, ze je to "pa" (akoze pali). Od tej doby ma poucenie a viac krat sa krbu nedotykalo. :ano:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!

S týmto príspevkom autora deko súhlasil
petob
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Záhradný domček - stavba

Poslaťod WYSIWYG » Pon 17. Sep 2018 8:36:11

deko píše:Ja by som to riesil rovnako, ako som riesil problem s krbom.Kym ostatni davaju pred krb vselijake ploty a cojaviem co este, ja som dieta varoval ze sa ho nema dotykat. Nasledne raz vyskusalo, ze je to "pa" (akoze pali). Od tej doby ma poucenie a viac krat sa krbu nedotykalo. :ano:


Veru, veru, niet nad vlastnú skúsenosť. Dieťa pochopí, že rodičia mali pravdu a treba byť opatrný... ;-)
Na druhej strane, spomínam si, že aj keď som vedel, že elektrina kope, tak asi ako 8-ročný som chcel zistiť ako kope.
Natrénoval som si kmity rukou (ako únikový manéver z el. zásuvky) a keď som si myslel, že som pripravený, skúsil som to s klincom.
Len tak ťuknúť v letku...
Nezabudol som a nezabudnem na ten pocit a la mohutne mravenisko. Viac som neskúšal. :-D
Muselo prejsť 30 rokov, aby som mal podobný pocit na elektroliečbe na ramennom svale. Tiež mravenisko.
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Záhradný domček - stavba

Poslaťod theb » Pon 17. Sep 2018 12:59:16

Dakujem za odpovede. No ono sa to moze stat komukolvek, aj mne. Je to stena, moze sa o nu opriet, takze tam by problem nebol...
Skusim to niecim prelakovat, mozno aj prach nebude tam sadat a co ja viem co.

Vdaka :)
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat




Predchádzajúci

Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron