aku klimu do rd?

aku klimu do rd?

Poslaťod stavba 123 » Uto 07. Aug 2018 19:15:24

bungalov 140 vnutorna, 30yt+ 15 cm eps
vychladenie obyvacky + kuchyne, obyvka 36 m2, cize 100m3
kuchyna 3*3 dokopy do 130m3.

co by ste poradili ? vnutri jednotka vonku vonkajsia jednotka, kotvenie do 15 cm eps dlhymi chemickymi kotvami by hadam nemal byt problem.

pozdava sa mi ;
Daikin-Eco-Comfort-FTXB50C-RXB50C

nazor na vyber popripade tip na nieco podobne v podobnej cene?
vdaka, b.


emkac: vyhodeny link
stavba 123
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 07. Aug 2018 19:06:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: aku klimu do rd?

Poslaťod danob » Štv 09. Aug 2018 9:44:03

Aktualne skor ide o to, ci to chces este tuto sezonu pretoze montaznici budu mat totalne vybookovane terminy. Takze mas cas :drink
Obrázok užívateľa
danob
 
Príspevky: 160
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 19:45:47
Bydlisko: PK
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: aku klimu do rd?

Poslaťod k+k » Štv 09. Aug 2018 10:45:25

pripojim sa, ako kazdy rok z poslednych rokov sme odlozili split klimu na buducu jar, preto sa chcem spytat, ci ma niekto skusenosti so Samsung Wind-Free technologiou v klimach ? Samsungy nemusim, ale toto vyzera celkom dobre ... osobna skusenost je ale lepsia ako video :)
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: aku klimu do rd?

Poslaťod joko » Štv 09. Aug 2018 21:31:28

Ja už tretí rok používam Daikin FTXB35C2V1B no iba v trojizbovom panelákovom byte, vonkajšia jednotka na balkone ......
S výkonom max spokojnosť musím povedať že okrem zapnutia a vypnutia s ním nič nebolo robené - žiadny servis, no zaťiaľ na jedničku. V čase, kedy som hladal a vyberal tento model mi odporúčali viacerí dodavatelia, s dodavateľom, koho nechcem verejne menovať som bol max spokojný, ponúkal mi samozrejme záručný servis, no nekonalo sa z mojej viny. Vtedy som sa rozhodoval medzi Daikin a Toschiba, no vyhral daikin. Nelutujem.

Upozornenie, kondenz mám prepojený z oboch jednotiek dohromady, keďže sú obe jednotky na jednej stene z oboch strán, no pri dnešných podmienkách vyprodukuje cca 6 - 8 litrov kondenzu za 6 hodín. Nechcem to nechať kvapkať z 11 poschodia, tak to púšťam do vedra, a vylievam. Chcem tým iba povedať, že nikdy by som nepredpokladal, že to produkuje toľko kondenzu, a treba na to myslieť ešte pred inštaláciou, kam tá voda potečie. Hlavne pri RD, ak to bude odvedené do odpadu kanalizácie, včas tam nainštalovať zápachový uzáver, ktorá odvedie tento kondenz, pri tom nezapácha v zime :!: Mimochodom najlepší sifon na tento kondenz je asi HL 138, je podomietkový, s možnosťou prístupu doň cez montážny otvor, ale aj zamurovania pod omietku bez prístupu. :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron