Čistenie kobercov

Čistenie kobercov

Poslaťod R_KOREN » Sob 14. Júl 2018 14:55:20

Zdravím všetkých,
už dlhšiu dobu máme v domácnosti problém s večne špinavými kobercami a tak som sa rozhodol hľadať pomoc na internete a na fórach. Koberce v našej domácnosti pravidelne čistíme a tepujeme a snažíme sa urobiť všetko pre to, aby zostali čo najčistejšie no ako to už býva, sem-tam sa vyleje káva, inokedy víno a to si na kobercoch časom vyžiada svoju daň. Tieto odolné škvrny sa snažíme vždy čo najskôr čistiť rôznymi prípravkami na koberce no často bez úspechu. A tak hoci sme si to dlhšie nechceli pripustiť, naše koberce sú v katastrofálnom stave.

Pripájam aj niekoľko fotografií:

Obrázok

Obrázok

Preto by som chcel poprosiť všetkých, ktorí majú akúkoľvek skúsenosť s čistením kobercov aby nám poradili ak je to v ich silách. Existuje nejaký špeciálny prípravok, ktorý by dokázal vrátiť koberec do pôvodného stavu? Alebo najlepšie by bolo keby nám niekto vedel odporučiť spoľahlivú firmu s dobrými cenami, ktorá by to zvládla za nás. Budeme vďační za každú odpoveď a radu.
R_KOREN
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob 14. Júl 2018 13:29:24
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Čistenie kobercov

Poslaťod emkac » Sob 14. Júl 2018 19:22:43

nemam skusenost s tepovanim, ale mam skusenost s vysavanim

kolega (aby akoze dosta zlavu), dal moj kontakt (po mojom schvaleni) na jednu firmu s vysavacmi znacky V*erk
a ti mi volali, ze mi zadarmo vysaju dva matrace a koberec.. tak prisiel pan, klasicky "big boss čávo", vsetko vie, vsetko pozna, vybavi najlepsie zlavy, predvadza najnovsi model, nie ako kolegovia/kolegyne, skratka najsamsuperfasa

a nechal ma vysat mojim vysavacom koberec aj mateac extra dokladne a potom, ze vysaje on
dal si pred sacok na hadicu kus latky, vysal, a ukazal mi, co tam na latke ostalo za svinstvo... plus to este palil, aby to smrdelo, aby som veril, ze su to odumrete zvysky mojej koze

prisaham, ze ma to dorazilo (ten prach).... a fakt som chvilu uvazoval, ze si to aj za tie prachy kupim
keby nebol blby a netrepal by tie naucene marketingove frazy, tak ma nakoniec aj presvedci
ale tym, ze zbytocne sa ma snazil masirovat, ze hral zbytocne na city "a vam nevadi, ze na tomto spite/deti spia?", "ste si vedomy, ze ....", "a co myslite....." skratka typicke natlakove bludy
tym sa mi to cele znechutilo tak, ze som odmietol vysavac objednat okamzite, ale ze si to najprv premyslim
to uz tusil, ze je zle, tak skusal po mne 5 kontaktov, komu by mohli neskor rovnako zavolat a prist... ze iba vtedy mi dokaze udrzat zlavu....
dopadlo to tak, ze som mu rovno povedal, ze radsej ozeliem zlavu, ale kontakty mu nedam... tak si kontakty vymyslel!

po odchode som zacal studovat fora a nasiel som samozrejme aj plusy aj minusy.... plusom su (vraj) pozitivne skusenosti, minusom bola cena cca 1000EUR
a nahodou na jednej zastrcenej diskusii som nasiel pekny prispevok, kde chlapik pisal, ako on este vysaval so svojim vysavacom po tom specialnom a nasiel presne rovnake svinstvo (prach/roztoce/cokolvek), aku aj jemu ukazoval ten predajca

tak som skusil aj ja moj obycajny vysavac, dal si tam handricku pred sacok a vysal som este raz to miesto, ktore som uz vysaval ja, on a teraz zasa ja...
a ejha, handricka plna prachu a kadecoho....

tym padom som prestal riesit drahy vysavac a v zasade si zijem v rovnakom bordeli a spine a prachu, ako doteraz, akurat to neriesim :D
Quis custodiet ipsos custodes?

S týmto príspevkom autora emkac súhlasil
R_KOREN
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Čistenie kobercov

Poslaťod Ludo » Ned 15. Júl 2018 12:26:23

koren ma problem:
ma spinavy koberc, a chce od nas take RIESENIE, ktore mu zabezpeci aby spinavy stary koberc bol zasa ako novy

ja osobne mam prenho 3 riesenia:
1-ak chces mat koberc zasa ako NOVY - kup si NOVY-ten bude nie ze AKO novy, ale NAOZAJ a CELKOM novy
2-vyper ten spinavy koberec v Perwole
3- spokojny zakaznik ti o chvilu odporuci firmu co chodi domov tepovat koberce so superspesl tepovacim strojom v ktorom su pouzite prvky kozmickeho vyskumu a nanomaterialy a to cele za uzasnu cenu, len chvilu vyckaj, o chvilu je to tu....
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Čistenie kobercov

Poslaťod Laci833 » Ned 15. Júl 2018 21:44:17

my sme v xxxxxxxxxx kupili podlahu, nejaky koberec a teraz maju akciu že dostaneš čistič kobercov zdarma, takže tymto manželka čisti koberce.
Laci833
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Pon 21. Sep 2015 8:34:27
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Čistenie kobercov

Poslaťod theb » Pon 16. Júl 2018 14:35:50

Mozno este moznost vyhodit koberce, dat tam dlazbu, plavacku, vinyl alebo cokolvek umyvatelne. Bordel tam sice bude rovnaky, ale napr. nam sa to zachytava vzdy v rohoch, nema sa ti prach kde zachytit, tak ho povysavas, vino, kavu, caj utries hned a mozes rovno do sucha a je to! :)
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Čistenie kobercov

Poslaťod mp1 » Pon 16. Júl 2018 16:18:02

ak sa dajú koberce vyniesť VON:
položiť na podklad S ODTOKOM VODY, čo je prvý predpoklad;
namočiť hadicou;
postriekať akýmkoľvek NAJPRIMITÍVNEJŠÍM čistiacim prostriedkom, vrelo odporúčam MAZĽAVÉ MYDLO;
podľa "hrúbky" (od vrecoviny po vatu) tvrdou/mäkkou kefou prebehnúť;
tlakovým čističom vystriekať mnohokrát kým vidno penu;
a najdôležitejšie teraz:
vysávačom na mokré vysávanie (ja mám írsky aquvavac pro 7D, ale ten už nedostať, takže netreba vymazať), s hubicou aká sa používa na vysávanie tapacíru, bez kefy, postupne vysať všetku vodu - naozaj všetku. treba si vopred urobiť miesto, kam sa položí motorová časť pri vylievaní vody.

keď budete vylievať vodu, uvidíte, prečo je táto časť najdôležitejšia. ja som toto zanedbával a koberce (i molitanové madrace, prešívané prehozy, ...) nepredstaviteľne dlho schly, hoci sa slnko snažilo. a vždy sa našli fľaky, po kvapnutí čistej vody vznikali mapy, prací/čistiaci prostriedok bolo dlho cítiť. dnes, VĎAKA menovanému vysávaču sú koberce od behúňov, cez záťažové, vlasové, z auta, aj tie spomínané s vatou medzi osnovou čistejšie ako nové, naviac nesmrdia ako v obchode!
očakávam tisíce ďakovných e-mailov.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Čistenie kobercov

Poslaťod s.filip » Uto 24. Júl 2018 13:31:01

My napríklad bývame na byte a tak veľmi nemáme priestor na čistenie vysokotlakovým čističom alebo hadicou... Ale náš sused oproti si dal koberce vyčistiť jednej firme a vraj bol veľmi spokojný, tak sme to skúsili aj my a na moje prekvapenie nám koberce vyčistili strojom naozaj kvalitne. Škvrny zmizli a koberec opäť vyzerá tak, že sa zaň nemusíme hanbiť :D Keby ste chceli vyskúšať aj Vy, tu je kontakt: xxxxxxxxxxxxxxxxx

emkac: iba 10 dni to trvalo, kym prisla ta "spravna a ocakavana odpoved" :mrgreen:

a nie, NIE JE TO URCITE NAHODA, ze aj otazka aj odpoved ma za autora cloveka, ktory sa prihlasil z rovnakej IP adresy :) - 178.41.42.234
s.filip
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 24. Júl 2018 13:24:17
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Čistenie kobercov

Poslaťod mp1 » Uto 24. Júl 2018 15:56:30

tonebol kontakt na mňa, ja mám +421 999 999 999!
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Čistenie kobercov

Poslaťod MartinH » Uto 24. Júl 2018 16:01:42

Ked sa to tu uz zvrhlo na primitivnu reklamu, aspon si ulavim.

My sme dali koberec do zberne. V okoli nie je vela inych moznosti. Teta nic nevedela, lebo je len zberna a nic s tym nema spolocne, ale ONI sa vraj ozvu, povedia cenu a ak budeme suhlasit, vycistia a privezu. Riskli sme to. Koberec bol maly, dost spinavy. ONI sa vsak neozvali a po niekolkych tyzdnoch prisla SMS-ka, ze kurier nam privezie koberec na dobierku. Takto nikdy viac.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Čistenie kobercov

Poslaťod opek » Uto 24. Júl 2018 19:24:34

Všade máme drevenú, resp.plávajúcu podlahu, len niekde máme na nej položené biele, ručne robené koberce cca 2x3 m... Cca raz za pol roka/rok ich jednoducho odnesiem do čistiarne v Tescu a je to v pohode. Stojí to pár eur a mám to doma suché a voňavé. Osobne mi koberce vôbec nechýbajú, ale ženy... Čo už... :drink
Obrázok užívateľa
opek
 
Príspevky: 356
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:08:15
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Čistenie kobercov

Poslaťod theb » Uto 24. Júl 2018 23:31:00

Jo a vypytali si cenu ako za novy, mozno 2. Ked uz sme pri tom cisteni...Mali sme v obyvaku taky maly behun s dlhym chlpom ci vlasom ci cim to bolo. A co cert nechcel, tak inteligentna plastelina sa inteligentne zazrala do vlasu. Po troch naceneniach vycistenia koberca, sme sa rozhodli kupit novy, pretoze cena +- rovnaka. Samozrejme to predpoklada ziadny citovy vztah ku kobercu a nebol to perzsky, ci nejaky top luxusny vystavny kusok. :drink
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Čistenie kobercov

Poslaťod Maxox » Štv 09. Aug 2018 18:47:47

čo ho poriadne povysavat potom vyčistit praškovou vodou?
Maxox
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 26. Júl 2018 14:03:27
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia