chranicka na potrubie pre kurenie/vodu

chranicka na potrubie pre kurenie/vodu

Poslaťod jakub123 » Pon 09. Júl 2018 23:58:06

zdravim, pouzil niekto chranicku napr na prechody stenami alebo aj v samotnej omietke ?
da sa prepchat pri mensom ohybe potrubie plasthlinik ? pripadne aj s tepelnou izolaciou ? aky priemer je vhodne pouzit na chranicku aby tade lahko preslo potrubie ?
Alebo nejaky iny sposob ako spravit pred omietkami prestup z podlahy do steny bez ulozenia saomtneho potrubia ?
jakub123
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Ned 29. Apr 2012 7:50:26
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: chranicka na potrubie pre kurenie/vodu

Poslaťod joko » Uto 10. Júl 2018 22:29:16

Prepáč, ale plasthliník nie je kábel, aby si to prestrčil cez chráničku , ak má chránička oblúk. Teoreticky by sa dalo zabojovať so 16 mm rúrou, v chráničke, a to iba s malým oblúkom. 20 alebo 26 mm rúru už v chráničke vôbec neohneš.- neprevlečieš, musel by byť veľký rádius. Jedine rovno. Chránička sa používa bežne pri podlahovom kúrení a vykurovaní vôbec, ale ako dilatačná chánička, ktorá sa navlečie na potrubie pri montáži, a následne sa omietne, zabetonuje. Takže chráničku jedine s rúrou, inak nie. :drink

S týmto príspevkom autora joko súhlasil
_luky_
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: chranicka na potrubie pre kurenie/vodu

Poslaťod ... » Str 11. Júl 2018 12:20:13

teoreticky ak by ta chranicka bola hladka a obluk mal dostatocne velky polomer (+chranicka bola dobre zafixovana v celej svojej dlzke aby nepruzila), tak s tou 16tkou tak ako vravi joko by sa to asi skusit dalo, tie hrubsie mas problem ohnut aj ked ich mas volne...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: chranicka na potrubie pre kurenie/vodu

Poslaťod mp1 » Pon 16. Júl 2018 16:34:42

a čo tak použiť vodovodnú plastovú rúru?
na YB som videl video, kde do nej dával elektrický kábel so slovami "u nás iné v zemi nevydrží" (s valašským akcentom).
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: chranicka na potrubie pre kurenie/vodu

Poslaťod joko » Pon 16. Júl 2018 22:32:55

mp1 píše:a čo tak použiť vodovodnú plastovú rúru?
na YB som videl video, kde do nej dával elektrický kábel so slovami "u nás iné v zemi nevydrží" (s valašským akcentom).

V pôvodnej otázke bol úmysel použiť niečo, ako chránička pre káble, napr: " z podlahy do steny", a neskôr inštalovať systém. Povedz mi aký rádius dosiahneš s "vodovodnou plastovou rúrou"? , aký priemer rúry musíš dať ako cháničku? ..... Do akej chráničky napcháš 26 mm plasthliník? Takmer ani cez 110 mm koleno to nedostaneš :dash 20 mm Pex pri malých oblúkoch skôr preliačíš v priemere, než ohneš. 16 mm Sanhu by si možno niekde prestrčil, lebo je "mäkka" ale Henco už len tak do rúry s oblúkom musíš riadne tlačiť, a do izolácie je proste nermysel. :nie:
Individuálne prípady sa dajú riešiť individuálne, ale ako chrámička na systém na dodatočnú inštaláciu asi nebude riešenie. V živote som namontoval asi 100 km plasthliníku, ale ako riešenie to nevidím. Ako píšem, je niečo iné vyriešiť prechod jednej rúry niekde ...., a niečo iné dať do stien či podlahy chráničku na systém, a dodatočne inštalovať. Prechod cez stenu alebo podlahu na krátkom úseku nie je chánička - prechod medzi stenou a podlahou na dodatočnú inštaláciu. Proste podľa mňa , - neuveďme človeka do omylu, aby to náhodou tam nenainštaloval, a neskúšal tam následne inštalovať systém.
Stretol som sa s prípadom, že do 10 cm Silky, ktorú murovali presne - otvor na otvor - a dodatočne plánovali do tých otvorov navliecť 16 mm Pex, no netuším, ako dopadli, či sa im to vôbec podarilo. Tiež som tomu nedával veľkú šancu, resp. ako sa poškodila rúra od Silky pri navliekaní, ak to tam vôbec dostali? Znovu hovorím , dodatočná inštalácia Nie. Pevliecť jednu rúru bez ohyhu asi Ano.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron