Ako robit deku na zahradnej pivnici

Ako robit deku na zahradnej pivnici

Poslaťod yoyo » Uto 26. Jún 2018 13:04:26

Planujem postavit zahradnu pivncku (zemlanku) celu pod urovnou terenu. Vymurovana bude z DTciek a deku chcem robit ZB. Vonkajsie rozmery pivnice: 3x4m. Pivnica bude prisypana cca 50cm hlina + do buducna tam moze stat nejaka dalsia sopka/altanok... .
Otazka:
- bude postacujuce ako vystuz ZB deky pouzit kari rohoz, alebo musim viazat armaturu? Ak ano, tak davat ju vo 2 vrstvach (spodnu a hornu hranu)?
- podlaha bude len z hliny - kvoli tomu, aby si pivnica drzala dobru vlhkost. Rozmyslam ci je nutne obvodove vonkajsie steny izolovat hydroizolaciou - ci to nebude prave kontraproduktivne. Deku izolovat chcem, ale co sa tyka murov - tak este vaham.

Vdaka
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat




Re: Ako robit deku na zahradnej pivnici

Poslaťod ... » Uto 26. Jún 2018 15:02:22

nieco podobne (len trosku mensie) mam svojpomocne spravene, akurat ze ja som aj steny debnil a zalial...
podzemnu miestnost mam rozmeru 2.5x3m (+ este "zadverie" so schodami), do betonu som daval len kari siete a v pripade stropu len v spodnej casti betonu (tam je namahanie na tah (v dosledku ohybu) v ktorom prosty beton horsi ako v pripade namahania na tlak (ktore je v hornej casti deky)
hydroizolaciu mam len zhora na deke, boky by som ani nemal ako spravit kedze steny vykopu som pouzil zaroven ako debnenie, na tom je nejakych 10 cisel styroduru, dalsia hydroizolacia a na tam 30 - 40 cisel hliny a trava...
podlahu mam spravenu z betonovej dlazby ulozenej v piesku (predsalen sa to da lahsie "upratat" ako ked tam mas cisto hlinitokamenny podklad :-))
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Ako robit deku na zahradnej pivnici

Poslaťod yoyo » Uto 26. Jún 2018 15:33:08

vdaka za reakciu.
Aku kari siet si daval do deky?
- hrubka roxorov, velkost oka
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Ako robit deku na zahradnej pivnici

Poslaťod theb » Str 27. Jún 2018 9:16:34

Tiez mam pivnicu podobnych rozmerov (3x3.6) z DT, izolacia od steny ziadna, vrchnych 1.2m 10 XPS + nopovka.
Je to tesne vedla zahradky, takze polievanie dostatocne, ale DT su z vnutornej strany "suche".

Deka, 12 cm zelezo-beton, vystuha v jednom rade, zospodu, 1.2 distancne listy (zostali zo stavby) a roxor viazany 10x10 oka, v dlhsom smere fi12, v kratsom fi10. Konce zahnute do DT a zaliate spolu s poslednym radom, este som kde tu
previazal vystuhu v DT s tou v strope.

Ci to je predimenzovane to netusim, zahradny domcek postaveny, zatial beton nikde nepraska, spokojnost.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Ako robit deku na zahradnej pivnici

Poslaťod ... » Str 27. Jún 2018 12:58:30

daval som karisiete z 12tiek roxorov, velkost oka ak si dobre spominam bola 15x15cm (takmer s istotou predimenzovane, ale nechcel som riskovat a dopadnut ako iste nemenovane garaze :-) )
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron