zametaci stroj (do exterieru)

zametaci stroj (do exterieru)

Poslaťod MartinH » Pia 13. Apr 2018 21:36:43

Nahodou som nasiel tento stroj. Predtym som netusil, ze take nieco existuje. Kupil som (90€ aj s dopravou zo zahranicia) a manzelka nadsena :D . Tak davam tip (emkac :drink hadam uveri, ze mu tu nerobim reklamu).

https://www.kaercher.com/int/home-garde ... 63000.html

Maju aj mensi model, ale podla hodnoteni ma nejake slabe miesto. Vacsich, vykonnejsich a drahsich je viac a od roznych vyrobcov. Aj s motorom. Tento je cisto mechanicky a nam uplne staci.

Ak sa vam chce odpisat, zaujimalo by ma, ci ste vedeli, ze existuje zametaci stroj - nech si nenamyslam, ze som objavil nieco nove.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Re: zametaci stroj (do exterieru)

Poslaťod WYSIWYG » Pon 16. Apr 2018 11:25:58

Ja to skúsim s odpoveďou. :-)
Áno, vedel som, že také niečo existuje. Občas sa vyskytuje aj v akciových ponukách rôznych DIY/USS predajcov a tiež v aj tých supermaketoch, kde je často rôzny priemyselný tovar...
Najčastejšie je to práve Kärcher, ale občas aj okabátený "vlastný" produkt príslušného marketu.
ČO sa týka toho menšieho produktu, tak má tušim rotačnú metličku len na jednej strane a to bude asi tá jeho slabina.

Trochu som po ňom poškuľoval, ale metla je predsa len lacnejšia a metla vyhráva aj v nákladoch na "zapratanie" priestoru. :-D
Nechcem dopadnúť tak, že si ušetrím čas a námahu použitím toho zametača,. ale v ušetrenom čase budem musieť investovať do posilovne a do masáží kvôli svalovej atrofii. (žart :-))
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: zametaci stroj (do exterieru)

Poslaťod Ja_ » Pon 16. Apr 2018 11:27:38

Celkom ma to zaujalo, tiež by som si chcel také niečo zaobstarat.
Aby sme emkaca nenasierali, viete mi poslať do správy info, odkiaľ ste to kupovali? Ja zatiaľ písať nemôžem, keďže som nový :)

Taktiež by ma zaujímalo, ako si to poradí s prachom/kamienkami na zamkovej dlažbe?

Ďakujem
Peter
Obrázok užívateľa
Ja_
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 16. Apr 2018 9:38:54
Bydlisko: BA - Dúbravka
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: zametaci stroj (do exterieru)

Poslaťod theb » Pon 16. Apr 2018 14:23:20

Aj ja si myslim, ze automaticka metla 2.0 (to je ta bez gombika na rukovati) je asi najlepsia aplikacia v okoli domu. Zase az tak casto ju neberiem do ruk... :oops:

S týmto príspevkom autora theb súhlasil
petob
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: zametaci stroj (do exterieru)

Poslaťod fabka2004 » Str 18. Apr 2018 20:41:15

poznam to prave z parkovisk ....

toto sa skor hodi na velke plochy najme na cistenie okrajov napr prakoviska pred firmami, obchodmi a pod

v domacnosti pri "rieseni" exterieru to nevidim ako zaujimave riesenie, to uz skor vysavac a raz za cas povysavat,
aspon tak to riesim ja na terase, zvysok riesi klasicka metla ...
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: zametaci stroj (do exterieru)

Poslaťod MartinH » Štv 19. Apr 2018 16:49:56

Dakujem za reakcie. Takze som jeden z mala, co ho prekvapilo, ze taki pomocnici existuju.

WYSIWYG píše:ČO sa týka toho menšieho produktu, tak má tušim rotačnú metličku len na jednej strane a to bude asi tá jeho slabina.

Aj to, ale ma mechanicky slabe miesto. Prejavi sa to tym, ze zadny valec sa prestane tocit. S550 dostal kvoli tomu vela zlych hodnoteni.

Vzdy sa zvyknem pozriet na recenzie zakaznikov. S650 ma lepsie ako S550 a je len o trochu drahsi.

Doplnim par postrehov po prvom pouzivani. Samozrejme, ze stroj nerobi divy a nedokaze nic, co by sa metlou nedalo pozametat. Jednoznacne vsak zameta rychlejsie a pohodlnejsie ako clovek s metlou :ano: . Kolkokrat rychlejsie tazko povedat, ale praca ide od ruky aj preto, ze netreba kopky naberat na lopatku. Celkovo sa menej viri prach, a to nam doteraz vadilo asi najviac. Bocna kefa si dobre poradi s okrajmi ploch. Skratka, zametanie uz nie je taka otravna praca.

Nezametie kuty a vobec nezvlada nerovne povrchy :nie:

Ja_ píše:Celkom ma to zaujalo, tiež by som si chcel také niečo zaobstarat.
Taktiež by ma zaujímalo, ako si to poradí s prachom/kamienkami na zamkovej dlažbe?

Poslal som spravu.

Neviem, ake mate naroky a ocakavania. Pokial je plocha rovinna, zameta dobre. Drobny piesok, strk, suche listy atd. na to je stavany. Zapadnutu spinu z medzier medzi kockami vsak moc nevymetie. Podla recenzii vraj tazke mokre popadane listie je uz nad jeho sily.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: zametaci stroj (do exterieru)

Poslaťod MiroM » Pia 20. Apr 2018 12:45:55

Hmm, moj nazor je taky, ze by to bola dalsia zbytocna "raroha" do rodinneho domu. Dalsie zabratie skladovacieho miesta, ktoreho nie je v RD nikdy dost :-) Kym by som to vytiahol z domceka, tak to budem mat uz davno zametene. Zo zaciatku je mozno clovek nadseny (ved preco by aj nebol, ked uz za to zaplatil), ale postupom casu sa asi vrati k "puvodni" recepture.
Daj s odstupom casu vediet, ako sa to osvedcilo, ci to este pouzivas.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: zametaci stroj (do exterieru)

Poslaťod MartinH » Pia 20. Apr 2018 20:35:20

MiroM píše:Zo zaciatku je mozno clovek nadseny (ved preco by aj nebol, ked uz za to zaplatil), ale postupom casu sa asi vrati k "puvodni" recepture.
Daj s odstupom casu vediet, ako sa to osvedcilo, ci to este pouzivas.


Viem, o com hovoris ;)

Tak by som to rozsiril, nech napisu aj ostatni, co "zametac" (ako sa to vlastne vola?) maju alebo si ho vyskusaju.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: zametaci stroj (do exterieru)

Poslaťod Ja_ » Pon 23. Apr 2018 10:59:44

Takže zametací stroj som si taktiež obstaral, rovnako S 650.
Skúsenosť po víkende:
- za doobedie (cca 2 hodiny) pozametaná zámkova dlažba pred domom (parkovisko áut) 110 m2 + terasa asi 75 m2.
- pozitíva:
- ovela nižšia námaha ako manuálne zmetákom
- úspora času
- nižšia prašnosť
- negatíva:
- rohy nezametie
- treba prejsť viac krát po rovnakom mieste
- nevhodné na malé plochy/ prekážky v ceste
- potreba úplnej roviny
- suchý podklad, vlhkú špinu nezobralo
Zmetal som hlavne drobné kamienky, zaprášenú dlažbu z blata po zime, toto zvládlo s prehladom. Popadané listy som neskúšal.
Cena bola na hranici znesitelnosti, za mňa kúpu nelutujem.
Určite nebudem používať každý týždeň, ale pár krát za sezónu vytiahnem.
Peter
Obrázok užívateľa
Ja_
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 16. Apr 2018 9:38:54
Bydlisko: BA - Dúbravka
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: zametaci stroj (do exterieru)

Poslaťod theb » Štv 26. Apr 2018 6:17:34

Na rohy, nerovnosti resp. prekazky si potom treba dokupit takuto srandicku:
https://www.google.com/search?q=fukar+n ... 20&bih=917

A potom uz zametaciu metlu potrebovat nebudete. Navyse ani toto sa vam nebude chciet vytahovat casto, takze ta hore spomenuta automaticka metla 2.0 bude opat to najsamlepsie riesenie :)
Ten fukar mam, kvoli sadu a vytiahnem ho raz za sezonu. Inak iba zavadzia...
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: zametaci stroj (do exterieru)

Poslaťod ... » Štv 26. Apr 2018 17:21:05

ja len ked si spomeniem na casy ked som sa este casto vyskytoval u rodicov na zahrade (kde nejake spevnene plochy boli, okolo domu sa totiz snazim mat vsetko zelene), tak sme bezne dlazdene aj betonovane povrchy cistili normalne vodou z hadice s ktorou sme aj polievali zahradu, proste prstom sa priskrtil vytok (hadica bez akejkolcek spojky alebo nadady na konci, tlakom prsta sa da regulovat ze ako a kolko vody) a vsetko co napadalo, natrusilo sa ale aj co bolo nalepene vcelku bez problemov a rychlo poslo vedla... dokonca aj ked sa cistil kurnik (a teda tam bola kopa prilepenych slepacich onych) sa dalo celkom uspesne pouzit takuto metodu, tam to uz ale chvilu trvalo... spevnenych ploch tam je cez 1a (100m2) a urcite to ocistit netrvalo viac ako 20 minut....
(a v lete bolo este bonusom ochladenie ploch)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: zametaci stroj (do exterieru)

Poslaťod MiroM » Str 02. Máj 2018 9:14:26

Takze videl som dany zametaci stroj v praxi. Typek v jednej predajni zametal zamkovu dlazbu. Stroj zobral odhadom maximalne 40-50% bordelu. Takze ucinnost nic moc. Ze nevycistil spary, to je este ok, ale zostal bordel aj na rovnej ploche dlazby. U mna vitazi jednoznacne metla.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: zametaci stroj (do exterieru)

Poslaťod MartinH » Pon 11. Mar 2019 10:55:40

MiroM píše:Daj s odstupom casu vediet, ako sa to osvedcilo, ci to este pouzivas.

Ale ano. Par krat do roka, garaz, terasa, chodnik pred domom.

Predne koliesko sa uvolnilo a skoro odpadlo. Oprava 5 minut (z toho 4 minuty hladanie naradia).

Inak nic nove, pisem len preto, ze som nezabudol na otazku 8-)
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: zametaci stroj (do exterieru)

Poslaťod mp1 » Pon 11. Mar 2019 18:39:23

zametával som takou jednomužnou metlou s tvrdými "vlasmi/štetinami", lístie, prach, sneh, kým som pracovnú časť nezodral na polovicu. následne z lídla mi bola zakúpená "cestárska" metla a je vymaľované. akurát som po dvoch rokoch vymenil rúčku za pevnú.

ps - k tej mechanickej - ak máte doma hoverboard, vyskúšajte zametať s ním. výdrž batérie by mala stačiť, rýchlosť tiež.
https://cdn.alza.sk/ImgW.ashx?fd=f3&cd=Kolono01
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat





Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron