stropne chladenie v SDK

Re: stropne chladenie v SDK

Poslaťod tienik » Str 28. Feb 2018 18:28:41

Zdravím vospolok,

znie to možno paradoxne, ale tieto chladné dni ma tak na dlhšie "usadili" dovnútra, tak som sa dostal k rozmýšľaniu čo s teplom v lete - ktoré pravdepodobne zas bude o život.
Keďže postupne prechádzam každú možnosť, dostal som sa aj k stropnému chladeniu. Čiste pre zaujímavosť, nájde sa tu niekto čo má reálnu aspoň 2-3 ročnú skúsenosť s touto metódou?
Sice dom mám hotový, ale pomaly sa blíži chvíľa prvého maľovania - takže som náchylný sa pustiť aj do väčších šialeností :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat




Re: stropne chladenie v SDK

Poslaťod theb » Štv 01. Mar 2018 14:23:11

5 rokov zabudovane, 2 roky pouzivane...Trvalo to kym si to clovek potom sam dokonci. Prvy rok spustane mechanicky, posledny rok riadene automaticky.
Ako v sadrokartone, tak aj podomietkovu formu...Tu do betonu som uz zial nestihol. :)
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: stropne chladenie v SDK

Poslaťod tienik » Pia 02. Mar 2018 12:22:19

Dík za reakciu.
Hlavne mi ide o užitkovú hodnotu, aká je tam v lete klíma? Či je citeľná tá zmena, atď. Proste či to berieš ako úspešnú akciu :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

stropne chladenie v SDK

Poslaťod jablonko » Pia 02. Mar 2018 23:43:23

Pred par rokmi som mal tu cest stravit par dni a noci v dome so stropnym chladenim.
Bolo prave extremne leto a ja som v tom case byval v panelaku na podnajme v juzne orientovanej izbe. Teplota v noci mi tam klesala na "prijemnych" 28 stupnov.
To blaho, co som vtedy zazival v dome so stropnym chladenim, nedokazem slovami popisat.
Az sa niekedy dostanem ku stavbe aj ja, urcite to chcem mat v dome.
Obrázok užívateľa
jablonko
 
Príspevky: 79
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 13. Apr 2012 14:30:32
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: stropne chladenie v SDK

Poslaťod theb » Str 07. Mar 2018 23:47:12

Z mojho pohladu uspesna. Klimatizacia bola vylucena, prave kvoli alergikom v dome. Toto nie je vyslovene zariadenie, ktore ti stiahne teplotu o 10-15 stupnov.
Vseobecne sa moze ratat ze ti da dolu 6 stupnov, co je aj tak dobra hodnota.
priklad:
Teplota v dome by bola bez chladenia 28 (vonku tolko isto v noci), ty to vies teoreticky uchladit na nejakych 22 stupnov.
Nie som si presne isty parametrom, ale tusim tam je nejakych 86 W na m2, ale toto ti uz presne nepoviem.

Kazdopadne je to iba orientacny parameter, kedze vsetko ti stoji a pada na tom, aku presne studenu vodu tam mozes dat (rosny bod).

Vyhoda tohoto riesenia je, ze ti v danej izbe spravi "prudenie vzduchu". Kym teply vzduch zdola ti pojde hore ku stropu, tam sa schladi a zacne padat dolu. Toto je zelany efekt daneho riesenia a v podstate aj ked by si
chladil len o nejake 2-3 stupne teploty tak to budes mat nieco ako stropny fen, ktory ti uchladzuje vzduch.
Isiel by som do toho znova, mozno nie ako SDK riesenie, ale v skorsom stadiu. Asi ideal je to zabudovat krasne do ZB dosky a mas takmer uplne po starostiach s rosnym bodom. SDK je dobre, len prefabrikaty su dost drahe, mozno
do vlastneho riesenia by som siel.

Dosky ktore mam (prefabrikat), tak su vlastne 2x15mm platne spolu zlepene, kde spodna je cela v hornej je natiahnuty had. Nutnou podmienkou je kyslikova bariera v tomto rieseni. Privodne potrubie v kaucukovej izolacii, myslim ze priemer 1",
prave kvoli prietokom, ktore su tu vyssie ako pri podlahovom kureni.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat




Predchádzajúci

Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron