Vyber kavovaru

Re: Vyber kavovaru

Poslaťod emkac » Ned 08. Okt 2017 10:32:37

este jedna vec, nech to nevyzera, ze som zaujaty pre automaty

automaty vseobecne maju jeden problem
a to je nadobka na odpad na kavu resp. nie caste robenie kavy a s tym suvisiaci problem

ked si robis 1 kavu denne, tak ti pristroj signalizuje po par dnoch, ze je nadobka plna a mas ju vyrazit
je tam nejaky senzor, ktory sa aspon na mojom kavomate sprava rozne
raz mi to vynada po troch inokedy po osmich pomletiach

problem je, ze ked si nespravis kavu denne, tak osem pomleti mozes mat za dva tyzdne
a ked po dvoch tyzdnoch vyberies nadobku, kde je kvantum vlhkeho kavoveho odpadu, mas tam plesen

stalo sa mi to tusim dvakrat

nestaci totiz LEN vysypat kavu, treba nadobku dokladne vysusit

ja osobne to riesim tak, ze do nadobky davam papier, vanicku... vysteliem ju
tym padom viac zvlhne papier a menej nadoba, je to menej nachylne na plesen

co som tym chcel povedat?
vyberaj kavovar AJ podla nadobky na odpad :shock:
Prílohy
Quis custodiet ipsos custodes?

S týmto príspevkom autora emkac súhlasili - 2
bigben, joko
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Re: Vyber kavovaru

Poslaťod bigben » Pon 09. Okt 2017 10:53:24

Emkac, dobra poznamka. Vyluhovana kava pravidelne plesnivie v odpadovej nadobe, hlavne ked sa iba vysype a neumyje a nevysusi. Kazde tretie - stvrte vysypanie to uz nevydrzim a musim ju umyt. Ten paier musim vyskusat, celkom sa mi to pozdava.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Vyber kavovaru

Poslaťod theb » Pon 09. Okt 2017 11:46:04

Emkac to asi cele zosumarizoval presne.
Na mlyncek, paku a temper bude mozno cas na dochodku, teraz pre bezne pouzitie skor ten automat.

Mozno som aj ja kavovy barbar, ale tak som sa musel nejak prisposobit...Akurat mi teraz zamotal hlavu jeden kavovar v akcii, ale to uz rozlusknem nejak. Ten odporucany odtialto asi aj tak vyhra.
:drink

@Branulo: Plantaznu kavu mozem snad narvat aj do toho automatu, takze pridem akurat o moznost sam si uhladit a utlacit kavu. To snad ozeliem.
@emkac: Trafil si klincisko po hlavicke...
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Vyber kavovaru

Poslaťod rastopaz » Uto 10. Okt 2017 8:24:26

ahoj,

začinal som french pressom, potom sme kúpili Juru ena micro 9. dobrý kávovar, ale zbytočne drahý a predsa nie je 100 percentný. keď po čase zistíš, že káva z pákového je o inom, možno urobíš čo my doma. jura išla na bazoš a už doma len pákujeme. lepšia pena, dáš si takú kávu, akú chceš (raz dáme kofeinovu, raz bezkofeinovu) a je to trošku čistejšie. pákový musíš čistiť po každej káve, kdežto automat po cca 10 kávach. a stalo sa, ze na káve boli už biele náznaky plesne. neviem si predstaviť, čo je vo vnútri kávovaru, kde sa tá káva po namletí utláča.
rastopaz
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 10. Okt 2017 8:19:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vyber kavovaru

Poslaťod Branulo » Str 11. Okt 2017 14:47:32

Theb: samozrejme, plantaznu kavu mozes dat do hocicoho. Tu sortu som uviedol len preto, ze ak chces dobru kavicku, hoc uz akymkolvek sposobom pripravenu, bez kavlitnej kavy sa k lahodnej chuti nedopracujes.
Rastopaz: Niekto sa uci na chybach inych, niekto na vlastnych.... :) Uvidime, ako to bude s Thebom :)
Branulo
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 8:01:11
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Vyber kavovaru

Poslaťod bulko_ » Uto 17. Okt 2017 20:14:47

theb píše:@Branulo: Plantaznu kavu mozem snad narvat aj do toho automatu, takze pridem akurat o moznost sam si uhladit a utlacit kavu. To snad ozeliem.
@emkac: Trafil si klincisko po hlavicke...


Mozes ju narvat do hocicoho, len ci z nej dostanes to co by si mal. Bez kvalitneho mlynceka na kavu s mikronastavenim, je skoda kupovat drahu kavu. Tiez som chcel automat a skoncil som pri pake a nelutujem. Dalsie hobby po stavbe domu.
bulko_
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Pia 10. Dec 2010 18:17:18
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 38 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Vyber kavovaru

Poslaťod _luky_ » Str 18. Okt 2017 8:34:17

Nejsem nějaký milovník kávy. Ale přesto když jsem v ruce měl "drahou" kávu (nějaká lepší Tchibo) a "kvalitní" kávu, poznal jsem rozdíl čichem po otevření balení. Pro kvalitní a levnou kávu se chodí přímo do pražírny. V Praze to je pražírna v Holešovickém přístavu. Na SK něco takového taky musí být. (Pro úplnost, 500g kvalitní, čerstvé kávy se tam dá pořídit za cca 7€. Patrně zasílají i na Slovensko - viz [url]kavaprodej.cz[/url])
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: Vyber kavovaru

Poslaťod Wooden » Štv 19. Okt 2017 7:59:34

Ahoj,

Ak by som ti mohol odporučiť kávovar ktorý už dlhé roky používam tak je to model KRUPS EA 8010.
Minulý rok mi asi po 6 rokoch odišiel prvý (ale pijeme kvantum kávy) a ani som sa nerozhodoval či pôjdem do niečoho iného a kúpil som si presne taký istý.
cenu si drží už niekoľko rokov takú istú asi aj preto lebo je bezporuchový.
Wooden - vráťme sa k drevu
Wooden
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 17. Okt 2017 13:58:15
Bydlisko: Stará Vajnorská 92 Bratislava
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vyber kavovaru

Poslaťod theb » Pia 01. Dec 2017 14:20:04

Tak aby som neostal tomuto vlaknu nic dlzny. Fakt ste mi tu vazne zamotali hlavu.

Bol som tak 50-50 automat vs. paka. Konecne rozhodnutie padlo az cca pred 1.5 tyzdnom, kedy som sa rozhodol pre automat.
Dovody:
1. casova narocnost pripravy na paku. Fakt kvalitna paka si vyzaduje presne zomletie mnozstva kavy, tempovanie, nahrievanie paky (nezanedbatelny casovy udaj)
2. s neistym vysledkom najma v zaciatkoch
3. viac zabrateho miesta (mlyncek na kavu samostatne stojace zariadenie)
4. cena dobrych pak je niekde uplne mimo mojho rozpoctu + kvalitny mlyncek stoji tiez nejaky gros
5. netusim, ci by som ten rozdiel v chuti vobec postrehol
6. bol by som v domacnosti asi jedina osoba, ktora by to vedela/chcela obsluhovat a pri takej 6 clennej navsteve by som tam polovicu casu prestal pri pake

Takze mam doma taliana, kvalitnejsiu kavu priamo z praziarne, tento tyzden uprazenu. Dnes je to este len 2-hy den, ale zatial som spokojny.
Sice som sa dostal nad rozpocet, ale siel som do toho, lebo bola tam jedna pridana funkcia navyse a sice gramaz kavy na davku. Inak kavy standard ristretto, espresso, luongo, doppio (toto ma tam tesi asi najvacej).
Po celkovom zvazeni, som chcel iba trysku. Ocelovy mlyncek je asi v kazdom, 15bar tiez...Raz denne vyhodit zvysky kavy, vyliat misku a mame hotovo. Na cudlicek...Tryska asi nebude prava z kaviarni, ale to ma az tak
na tom netrapi.

Kavu nam doma chuti, robi aj vcelku velku cremu, ale mna to az tak nehecuje, navyse to asi zavisi aj od kavy. Ja tu "cremu" aj tak zalejem mliekom.

Tot moje postrehy...
A este jedna vec...Neviem ci to pomoze, ale tiez som si kupil tu kanvu na odvapnovanie vody, takze tam lejem len tu.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Vyber kavovaru

Poslaťod k+k » Pia 01. Dec 2017 15:24:32

elaborat na temu hentaky alebo taky kavovar ... kava z praziarne ... a zakoncis to ze ju zalejes aj tak mliekom ... :yahoo ... i tak se da ...
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Vyber kavovaru

Poslaťod pepa » Sob 02. Dec 2017 15:15:10

Ja budem pre vas asi barbar. Ale tiez som presiel tazkym vyberom kavovaru, mal som pozicany starsi model automatu od znamych, potom som si kupil pakovy a nakoniec som skoncil pri kapsulovom a uz som 3 roky maximalne spokojny.

Vacsina z vas asi ohrnie nosom. Ale pre moj sposob vyuzitia je fakt najlepsi ten kapsulovy. Kavu robim prevazne len cez vikend, cez pracovne dni vacsinou nestiham, rano odchadzam skoro. Automat robil to velky hluk a budilo to rodinu, takze kavu si urobim az v praci. Dnesne modely su o kusok tichsie, ale aj tak je to rano, ked vsetci este spia, moc hlucne. Manzelka kavu nepije. A tiez sa mi podarilo automat parkrat dostat do plesniveho stavu. Tam si naozaj treba dat pozor, ze ked si urobim kavu v nedelu poobede a cez tyzden idem na sluzobnu cestu, tak ho musim vycistit. A co ma najviac zarazalo, ze ten cistiaci cyklus po pouziti nebol asi moc ucinny, lebo po zapnuti na druhy den, ked sa to preplachovalo, tak do salky nesla uplne cista voda. Nejake zvysky kavy tam zostali a to potom asi cely tyzden v tej tryske plesnivelo. Ale inak kava super, to som bol spokojny. Len to cistenie a udrziavanie ...

Potom som skusal pakovy. Ale na to som bol moc lenivy. Ked sa clovek rano zobudi a chce hned kavu, tak to nie dobry sposob. Dlho to trva a zostava po tom bordel po okoli. Nech som sa akokolvek snazil, aj tak sa manzelka stazovala, ze nachadza po kuchyni cierny prasok. Kavovar som do 14 dni vratil, obchod mi ho zobral spat a ja som siel vyskusat kapsulovy.

Mam 3 roky model od tchibo za smiesnych 49eur. A zatial spokojnost. Bezna cena kapsul je sice dost vysoka, 3-4 eura za 10ks. Ale v akcii sa daju kupit kapsule uz od 2.20e. A tych 22centov za celkom chutne presso je pre mna prijatelna cena. Vyhodou je velka rychlost pripravy, prakticky hned je to horuce. Vlozim kapsulu, stlacim tlacitko, kava tecie. Kapsulu zahodim, plastovy drziak preplachnem a hotovo. A po tych rokoch je to stale celkom ciste, nikde sa tam nevytvaraju plesne. A navyse to ani nezabera vela priestoru na linke. Tych kav nerobim zase tak vela, takze tak postupne skusam rozne druh kav. To sa mi paci, ze nemusim pit stale to iste. Nestihol som si este vytipovat nejaky oblubeny typ. Ale je medzi nimi dost rozdiel. Ono je sice fajn kupit 500g balenie kavy za 7eur v praziarni. No ale to by som pil cely rok. Takto sa rano rozhodnem na aky typ kavy mam chut a taku kapsulu si dam. Ano nie je to cerstvo uprazena kava. Ale chutovo je dobra, je vakuovo zabalena. A nebojim sa povedat, ze je to lepsie ako ked niekomu stoji mesiac nasypana zrnkova kava v automate, alebo dokonca v slabo uzatvorenom sacku. V plastovom obale sa tak ci tak predavaju vsetky kavy, tomu plastu sa neda moc vyhnut.

A tiez je vyhoda, ze tchibo kapsule sa daju lahko otvorit a naplnit vlastnou mletou kavou. Je s tym trochu prace, ale ked viem, ze budem par dni doma a budem pit viac kavy, tak si dvadsiatku kapsul nachystam a potom si zase uzivam komfort ovladania, pripravy a udrzby kavovaru. Uz to nebude vakuovo balene, takze to robim len vtedy ked to stiham vypit. Mam odskusany obchod cierna perla a niektore druhy kav mi sadli lepsie ako tie od tchiba. Obcas si urobim capucinko, machiato a podobne. Ale je to predsa len zdlhave, takze to len tak, ked chcem pred niekym machrovat.

Cize za mna mozem povedat, ze sa nemusite bat ani kapsulovych, najma ked je v rodine malo kavickarov a automat by nemal realne opodstatnenie ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Vyber kavovaru

Poslaťod theb » Pon 04. Dec 2017 11:59:43

... a zakoncis to ze ju zalejes aj tak mliekom ... :yahoo ...


Ano, viem bar-bar kavovy, ale by si neveril, kolko roznych chuti mozes dostat aj pri kave z mliekom. Myslim, ze rovnaky pocet, akurat mne to mlieko (klasicke, nie smotana do kavy) proste do kavy pasuje :roll:
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Vyber kavovaru

Poslaťod Laci833 » Uto 16. Jan 2018 20:31:32

my máme kávovar orava.
Musim sa ale priznať,že ho nepoužívam vobec, používa ho iba manzelka. 2x denne si robi latečko. vyzera pekne a určite aj dobre chuti. Klasicku kávu robi normalne-zalievanu.
Laci833
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Pon 21. Sep 2015 8:34:27
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vyber kavovaru

Poslaťod Ludo » Uto 16. Jan 2018 22:06:11

vyzera to tak, ze mas doma vsetko znacky orava
aj zenu mas z oravy?
asi hej, zrejme robi na ekonomickom.....
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Vyber kavovaru

Poslaťod danob » Pon 22. Jan 2018 13:24:52

Dovolim si aj moj maly prispevok.
Pakovy model nemusi byt velky. Su aj modely s integrovanym mlyncekom, ktore nezaberu o moc viac miesta ako automat (uz 4 roky vlastnim Lelit 042) a ked vysledok s rovnakym zrnom porovnam s automatom saeco professional, ktory mame v praci tak mne doma tecie naozaj kava a zo saeco je ta kava vyrazne vodovejsia - pijem espresso. Nahrievanie paky trva tak okolo 6 minut co je uplne ok.(da sa aj skor ale treba pustit cez paku horucu vodu a tak to urychlit). Nastavenie mlynceka a urobenie kvalitneho espessa vychytane do tyzdna. Netreba mat strach z paky ale treba kupit kvalitnu inak budete nadavat...
Obrázok užívateľa
danob
 
Príspevky: 160
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 19:45:47
Bydlisko: PK
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 1 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron