Izolacia, voda na parozabrane

Izolacia, voda na parozabrane

Poslaťod roman5555 » Ned 03. Dec 2017 21:52:16

Zdravim vas. Mam bungalov kde je zatepleny strop teda 32cm vaty nad sadrokartonom . Nad tym je OSB doska. osb doska ako vidno aj na fotkach je po dlzke podkrovia od kraja po okraj ale po sirke je asi cca 1m bez OSB.

v tychto miestach sa mi teaz zacala objavovat voda na parozabrane v podobe kvapiek. Dom je z vonku zaizolovany polystyrénom 16cm .

Viete niekto poradit kde moze byt problem ? a ako ho napravit ?

prikladam foto aj ked to tam nie jje dobre vidno :
Kód: Vybrať všetko
https://photos.app.goo.gl/GU3BNtiuoOs0uQyf1


dakujem
roman5555
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Štv 07. Jún 2012 17:21:11
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Izolacia, voda na parozabrane

Poslaťod _luky_ » Pon 04. Dec 2017 10:34:37

Jestli dobře vidím, máš kapky na podstřešní folii. Parozábrana je ta folie, která je někde mezi SDK a vatou.
Může to být nějaký přechodový jev, kdy se teď po ochlazení vysrážela vlhkost na studené folii. Osobně bych to pozoroval a kdyby kapky nezmizely a nebo dokonce přibývaly, tak by to znamenalo nějakou nedokonalost v parozábraně.
Pokud by to byla nějaká chyba v parozábraně, pak je potřeba se k ní dostat, najít "díru" a tu opravit. V tvém případě by bylo nejsnazší odtáhnout vatu a zkontrolovat parozábranu shora. Zaměřit se na spoje strop-zeď a veškeré prostupy parozábranou (větrání, prostupy kabelů, bodovky...).
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Izolacia, voda na parozabrane

Poslaťod kriloter » Pon 04. Dec 2017 18:25:26

Nie je to skôr voda pretecena cez krytinu?

Odoslané z HUAWEI VNS-L21 pomocou Tapatalku
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Izolacia, voda na parozabrane

Poslaťod koso » Pon 11. Dec 2017 11:27:12

no - mam ešte otazku z čoho su steny bungalovu? - lebo može byť to, že cez steny prejde vlhkosť hore cez vatu ku parppriepustnej folii (napríklad ja mam priečky z dierovanej tehly - (stary dom)a podozrievam, že cez dierky prestupuje para hore - dôvod môjho podozrenie popíšem nižšie)..

druha vec: maš tam OSB dosku priamo na vate (teda položená je na klieštinách - ale priamo na vate) - toto treba dvihnúť aby bola medzi OSB a vatou medzera, ktorá by sa odvetrávala ku tým krajom, kde nie je OSB (aj ked toto nesúvisí s týmto problémom, tak si to prerob aby si dobuducna neriešil že sa pod OSB doskou zráža voda)

vyskúšaj rukou či nieje vlhká vata zhora - ak ano, tak je nejaký problém v parozabrane... a pokial to robí po celej chalupe a parozábrana je dobre nalepená, tak je nasiakavá stena a treba ju napríklad napenetrovať... - tiež si skus či je mokra vata len popri stene alebo aj dalej od steny - lebo ked bude mokra aj dalej od steny, tak predpokladam poškodenu parozabranu po celej ploche (napríklad preskrutkovaným SDK cez parozábranu)

ja som niečo podobne teraz riešil - sused ma minulý rok upozornil, že na streche sa mi topí sneh na jednom mieste viac ako inde. takže po upozornení susedom minulú zimu som vybehol na povalu a zistil že paropriepustna fólia je zvnutra na tom mieste mokrá, a ked mrzlo, tak bola dokonca zvnutra paropriepustnej folie zamrznuta voda. Nameral som si kde to je, a zistil som, že je to nad jednou priečkou. (chodba vs kumbal) - naštastie som v kumbali ešte nemal spraveny strop a tak som videl parozabranu pekne nalepenú na stenu lepidlom na parozábrany, (v tomto ohlade som dosť detailista aj vďaka tomuto fóru a tiež hlavne vdaka téme: ako som robil sadrokarton - od MiraM bola pre mňa dosť poučná, takže ked som všetko lepil a tesnil až sa švagor a bracho chytali za hlahu že čo vymyšlam, ale nedal som sa...)
takže som pristupil ku prvej najjednoduchšej možnosti a oblepil som miesto v kumbále ešte jednou parozábranou cca 10cm pod pôvodnú parozábranu. - no a čakal som na další rok čo sa stane (kedže som to robil na jar a už bolo teplo)
po obhliadke tento rok som zistil, že je to hore stále vlhké, tak som pristúpil teraz ku radikálnejšiemu kroku. - vybral som posledný rad tehiel z priečky nad ktorou to vlhlo - zo strany kumbálu a po vybratí radu tehiel som prepojil parozábrany z chodby do kumbálu ponad piečku (teda už neboli nalepené na stene ale sa prepojili navzájom. toto sa mi dalo spraviť ale len na dlžke cca 1m, dalej by to už bolo vidno zo susediacich izieb, tak som to nechal len takto. Po tejto operácii som pozoroval, že na folii už niesu kvapky, ale len je na dotyk vlhká. - toto ešte sposobovalo to, že som to nemohol zdola vybrať cele, aj ked takto som poriešil najpodstatnejšiu časť vlhnutia.
takže asi po týždni som sa rozhodol spraviť to ešte aj zhora. vybral som vatu, dal novu parozábranu a prilepil som ju o dosky a krokvy a naspať vatu poukladal. zdá sa že toto už pomože...
výsledok možem napísať o týždeň

teda ešte ku pôvodnej otazke, treba ešte doplnujuce udaje na otazky čo som pisal vyššie... potom sa to bude dať lepšie rozanalyzovať...
koso
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:54:40
Bydlisko: Čadca
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Izolacia, voda na parozabrane

Poslaťod roman5555 » Uto 12. Dec 2017 19:32:00

Steny sú z ytongu 30 CM.hrubeho.na nich je veniec ktorý je odizolovany styrodurom dvojkou.na Tom je položená pomurnica.a presne kde sa krokvy dotýkajú pomurnice v tých miestach sa tvorí tá rosa, ktorá sa mení na kvapky.a ešte v miestach kde štauplodne ktoré sú z tatranského profilu prechádzajú do podkrovia.zateploval som teraz na jeseň 16-tkou polystyrénom.
roman5555
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Štv 07. Jún 2012 17:21:11
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Izolacia, voda na parozabrane

Poslaťod koso » Str 13. Dec 2017 14:29:47

ahoj, hodil by sa obrazok - akosi nechapem - ved paropriepustna je navrchu krokvy nie?
druha ešte nezodpovedaná otazka - je zvrchu mokra (vlhka) tá vata?
koso
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:54:40
Bydlisko: Čadca
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Izolacia, voda na parozabrane

Poslaťod roman5555 » Sob 16. Dec 2017 16:04:53

Ano paropriepustna folia je na krokvach. A vata nie je mokra vobec. obrazky som daval v prvom prispevku
roman5555
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Štv 07. Jún 2012 17:21:11
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Izolacia, voda na parozabrane

Poslaťod koso » Str 20. Dec 2017 10:28:02

hmm - až teraz som si tam všimol tie kvapky - (pri prvom pozretí som si ich tam nevšimol)
- ked to takto rosí - iba bodovo vždy na spojoch tak to neviem čo by to mohlo byť - niekde sa tam dostáva para...

len tak nahlas porozmyšlam - je mi to ale divne že by sa dostala para práve v týchto spojoch - čo ak sa tam dostáva para akože po celom obvode medzi parozabranou a stenou (katastroficky scenar - že by to bolo zle prilepene o stenu) ale hore prejde len cez ten spoj driev? - hmm to by ale musela byť asi vata navrchu cela mokra. - ešte by som vyskušal vlhkosť vaty v šikmine ked tam človek vopchá ruku medzi vatu a foliu či nieje folia mokra
koso
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:54:40
Bydlisko: Čadca
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Izolacia, voda na parozabrane

Poslaťod kriloter » Sob 23. Dec 2017 14:40:18

Podľa mňa je hlúposť že by sa na paropriepustnej strešnej fólií vyzrazavala vlhkosť z interiérového vzduchu. Keby bola deravá parozbarana rôzny rosný bod by bol niekde vo vate, ti tam zateká.

Odoslané z HUAWEI VNS-L21 pomocou Tapatalku
Naposledy upravil MartinH dňa Sob 23. Dec 2017 15:14:02, celkovo upravené 1
Dôvod: oprava preklepu
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron