Obklad, dlažba - ideálna kombinácia

Obklad, dlažba - ideálna kombinácia

Poslaťod Somebody » Pon 13. Apr 2015 17:05:37

Ahojte,

v najbližšom čase sa budú obkladať dve kúpeľne. Obklad je už vybratý, potrebujem však ešte pred príchodom majstrov poriešiť detaily ako čo najoptimálnejšie položiť dlažbu a obklad. V prílohe prikladám vizualizáciu, nie sú mi však jasné niektoré detaily:
- obklad vane musí byť v jednej línii s obkladom steny, alebo to nie je podmienkou?
- ako riešiť obklad vstavaného wc ak stred obkladu nevychádza v jednej línii s obkladom steny ako je na obr.
- je správne riešený obklad ostenia okna?
- prípadne čo je možné na danej vizualizácii vylepšiť

Viem, že toto by som mal riešiť s obkladačom, ale rád by som si tie detaily dotiahol ešte pred samotnými prácami.

Vďaka za rady a tipy
Prílohy
Somebody
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Uto 10. Júl 2012 12:09:51
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Obklad, dlažba - ideálna kombinácia

Poslaťod Kokxo » Uto 14. Apr 2015 12:47:56

Ahoj,

- obklad vane nemusi byt v linii so stenovým obkladom, najkrajšie je to asi tak ako to máš nakreslené, keď z vonkajšieho rohu vane začínaš celým obkladom
- ak chceš mať záchod rovnomerné obložený, prispôsob špáru obkladu na stene, ak to necháš odskočené nebude to dobre vyzerať
- na osteni máš malé dorezy, rozdelil by som to na polovicu aby boli rovnakej veľkosti
- keď obladám, vačšinou ak sa dá, snažím sa, aby boli na jednej stene rovnaké dorezy z obidvoch stán a väčšie ako je 1/2 dĺžky/šírka obkladu (záleži či je na ležato alebo stojato :P )
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Obklad, dlažba - ideálna kombinácia

Poslaťod jurosik » Str 20. Dec 2017 12:12:46

neviem či to môžem napísať aj sem ale hádam sa nikto neurazí. žena videla na internete také tie farebné obkladačky, ktoré majú každá iný vzor a hrozne sa jej to páči. minule som našiel video kde z obyčajných nálepieka alebo čo to bolo, s takýmto vzorom urobili celú podlahu. neviete kde by sa to dalo kúpiť?
jurosik
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str 20. Dec 2017 12:00:49
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron