Vykurovanie termalnou energiou

Vykurovanie termalnou energiou

Poslaťod Majka147 » Pia 15. Dec 2017 22:22:09

Dobrý večer. Chcela by som na SOČ vytvoriť rodinný dom ktorý by bol vykurovaný termálnou vodou. Viem že takýto sposob vykurovania je predovšetkým populárny na islande ale aj na Slovensku sú také ooblasti kde je to možné. Problém však je že ja nepoznám dobre ako to funguje a nepodarilo sa mi násť nejakú schému. A prípadne ak sa niekto do toho trochu rozumie bola by som neskutočne vďačná a za pomoc. Ďakujem
Majka147
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto 07. Nov 2017 17:39:07
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Re: Vykurovanie termalnou energiou

Poslaťod WYSIWYG » Ned 17. Dec 2017 1:45:44

Publikácie vydavateľstva JAGA sú kvalitné, keďže dlhodobo spolupracujú aj so Stavebnou fakultou STU v Bratislave, v jej budove majú aj predajňu:
https://www.jaga.sk/knihy/

A keďže to má byť SOČ, tak hádam treba aj nejakého konzultanta či konzultantku.
Dámy sú v tomto odbore celkom doma, to aby ste si rozumeli. :-)
(Ako vzor uvediem profesorku Ing. Zuzanu Sternovú, PhD.)
Treba sa obzrieť po projektantoch alebo stavebnom dozore z okolia, ktorí majú kvalitné referencie.
Alebo sa naozaj rovno obrátiť na niekoho zo SvF STU. :-)
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Vykurovanie termalnou energiou

Poslaťod Majka147 » Ned 17. Dec 2017 17:40:08

Super díky za eshop.. 3 knihy si objednám.
Inak ja byť som rada konzultanta ale nechcem otravovať cudzích ľudí tobôž nie na Vianoce. Kedže môj parták je strašne tvrdohlavý 1,5 roka sme sa ťahali s veľmi jednoduchým domom. No musela som po ňom len všetko opravovať a dala mi učiteľka za pravdu že to nemá význam kedže odmietal všetko inovatívne čo som navrhovala. Teraz som vo velení SOČ ja ale mám už len 1,5 mesiaca do odovzdania... No takže fakt ja neviem no fakt nechcem otravovať cudzích projektantov s pomocou na Vianoce. Ja som sa hlavne spýtať či tu nieje niekto z Vás projektant ktorý sa zaoberá takouto problematikov. Prípadne problematikov pasívnych alebo Nizkoenergetických domov. Pretože ano na internete je toho veľa ale mať názor od niekoho kto sa do toho rozumie a má s tým skúsenosti je zas niečo iné.
Majka147
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto 07. Nov 2017 17:39:07
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron