zasypaná jímka pod zámkovou dlažbou

zasypaná jímka pod zámkovou dlažbou

Poslaťod _luky_ » Pia 28. Júl 2017 15:12:20

Prosím o názor - po připojení na kanalizaci jsme ubourali horní 1/3 jímky a zasypali vykopanou zeminou s kameny a zbytky betonové dlažby. Teď bych nad tím rád udělal betonovou dlažbu, kde se bude parkovat autem. Bohužel se v jímce drží dešťová voda a kvůli tomu je hlína uvnitř "měkká". Při hutnění žábou to znatelně uhýbalo. Sice nad tím bude 30cm (štěrk 8-16 + 4-8 + dlažba 8cm), ale stejně se bojím, abych to nemusel předělávat.

Poradíte co s tím? Vybagrovat a vyměnit za štěrk není ta pravá varianta - barg a kontejner už jsou pryč.

1) nechat jak je a předláždit. Tlak od kol osobního auta to unese, protože se díky štěrku a dlažbě roznese do větší plochy

2) vybetonovat železobeton. desku 10cm (jímka má půdorys asi 1,5x2,5m)

Momentálně se kloním k variantě 2, ale varianta 1 je o 1000Kč a půl dne práce levnější.

Jímka je na fotce vlevo u zdi - je vidět čtvrtá stena a bláto, které prolezlo kamenivem.
Prílohy
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat




Re: zasypaná jímka pod zámkovou dlažbou

Poslaťod mico » Pia 28. Júl 2017 21:34:50

Ked to vyschne bude to pevne ako beton. Vsade to sadne, ale na tom mieste kde sa ti to teraz nezdá, tak nie.
Pockaj par dni a budes vedieť o co ide.
mico
 
Príspevky: 111
Registrovaný: Pon 02. Feb 2009 13:27:13
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: zasypaná jímka pod zámkovou dlažbou

Poslaťod sigma » Pia 28. Júl 2017 23:09:59

Pod auto len so stabilizáciou. (8cm polosuchý betón užabovaný platňou)
Píšete, že pri hutnení to uhýbalo, ja tam nevidím nič hutnené.
Ak naprší, bude ta voda stekať kam?
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: zasypaná jímka pod zámkovou dlažbou

Poslaťod _luky_ » Pia 28. Júl 2017 23:25:23

Na fotce je to poježděné bagrem, další den jsem to užáboval. A právě když jsem viděl, jak to "teče" pod žábou, tak mi došlo, že je něco špatně.
Když naprší, terén i dlažba je ve spádu směrem vpravo (cca 20cm na 4m). Ovšem v místě jímky ta voda prostě zůstane v jímce.
Bohužel všechny betonárky v okolí jsou v sobotu zavřené a vibrační deska bude až na hutnění štěrku. Takže to vidím na samo-domo beton (cement, písek, štěrk) a kari 4x100x100.
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: zasypaná jímka pod zámkovou dlažbou

Poslaťod Tomasko » Sob 29. Júl 2017 18:59:34

Do tej nadrze/jimky sa mali spravit na dne diery. (Rozbit dno nadrze.) Kde stoji voda to bude stale pracovat.

Kostoly stoja starocia prave preto, ze ich postavili na kopci/vyvyseni a pocita sa s tym, ze vsade sa moze dostat voda a vsetko je odvetrane.
Aj na cestach, kde stoji voda to sa pokazi.
Tomasko
 
Príspevky: 54
Registrovaný: Uto 07. Máj 2013 12:41:06
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: zasypaná jímka pod zámkovou dlažbou

Poslaťod _luky_ » Sob 29. Júl 2017 23:10:49

Ano díra do dna nádrže by to (teoreticky) spravila. Můj původní plán byl tu jímku rozlámat bagrem. Bohužel je pevnější než jsem si myslel. Obávám se ale , že ani díra ve dně by mi nepomohla. Máme tady ABSOLUTNĚ nepropustný jíl. Takže by se ta voda neměla kam vsáknout.

Tak zatím 2:1 pro betonovou desku?
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: zasypaná jímka pod zámkovou dlažbou

Poslaťod _luky_ » Pon 23. Okt 2017 9:29:44

Protože jsem se bál, že to budu muset předělávat (a to já strašně nerad), tak jsem nakonec udělal železobetonovou desku. Tolik práce to zas nebylo. Když už jsem tam měl míchačku kvůli betonu na obrubníky, tak stačila jen jedna kari síť. Teď už je nad tím hotová dlažba. Zatím se to nehýbe, ale je fakt, že se tam aktuálně autem nejezdí. Uvidíme časem.
Prílohy
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia