Ako osvetľujete dom a okolie?

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

Poslaťod pepa » Uto 03. Sep 2013 12:42:48

Testoval som to len kratko, asi 20minut. Zahrialo sa to celkom rychlo, ale uz to moc potom nestupalo. svietil som tym na stole asi 20minut. Vyhodnotil som to ako dostatocne na moje pouzitie. Vonku bude predsa len chladnejsie a lepsie prudenie vzduchu. A je to zapojene na cidlo, takze svietit to bude vacsinou len tak 5minut. Pre mna bolo podstatne to, ze sa to teplo z ledky lahko dostane cez telo von.

Ale skusim ti to este presne zmerat IR teplomerom, aby som ti dal aj nejake presnejsie cisla ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat




Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

Poslaťod igores » Pia 27. Dec 2013 14:02:54

zdravim pani,
potrebujem poradit ohladom tohto led reflektora http://www.ledex.sk/kategorie/led-refle ... 00-lm.html
Prave mi to prislo kurierom, no po rozbaleni som bol nemilo prekvapeny. Reflektor bol zabaleny v nejakej polskej skatulke, na ktorej o znacke Cree nic nie je. tak isto chyba aj akykolvek papier o povode chipu a jeho parametroch. Iba na somotnom telese reflektora je maly bohvie kym prelepeny stitok s udajmi 36w cree 5000k 4200lm.
neviem co si o tom mysliet. ako sa dopatram k tymto informaciam? predajcovi som sa zatial nedovolal.
mam to rozobrat a ceknut co je dnu? bojim sa, ze potom pripadne nebudem moct svetlo vratit.
vdaka za odpoved
igores
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto 14. Aug 2012 18:21:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

Poslaťod pepa » Pia 27. Dec 2013 17:27:57

No ja pochybujem, ze tam bude Cree. Slovenski predajca napise cokolvek, len aby predal co najviac. Takuto vec je tazko skontrolovat, tak sa lahko podvadza.

75eur je teda brutal cena, vidim, ze vy tu na fore vobec neriesite cenu lamp, kupujete bezne lampy za nasobne vyssie ceny ako ja.

Inak to skus otvorit, odsrobuj predne sklo a skus co najdetailnejsie odfotit led cip. Doporujem fotit vonku za denneho svetla. Mozeme skusit vypatrat co je to za ledku ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

Poslaťod igores » Pon 30. Dec 2013 15:12:21

dnes sa mi to podarilo rozobrat. to co som nasiel vo vnutri ma potesilo. teda aspon kym mi niekto nepovie, ze aj na led chip sa da napisat hoci co :)
pepa, co ty na to?
Prílohy
igores
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto 14. Aug 2012 18:21:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

Poslaťod jablonko » Pon 30. Dec 2013 16:21:32

Neboj sa, je to Cree. Teraz je uz len otazne, aky to ma napajaci zdroj, ci to stiha uchladit a ci to dobre svieti..?
Podla mna je aj ta cena v pohode, ak to naozaj 4200 lumenov pri 36W vystreli.
Obrázok užívateľa
jablonko
 
Príspevky: 79
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 13. Apr 2012 14:30:32
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

Poslaťod pepa » Pon 30. Dec 2013 16:22:01

Urcite sa da napisat hocico aj na cip.
Ale zase toto vyzera takmer rovnako ako moje CXA2011
vykonne-led-osvetlenie-terasy-t5666.html

Cize tak na 90% ta neoklamali. Ma to len jeden maly problem, ze ked si ledku nekupis sam, tak nevies presne aky je to vykonovy bin a farebny tint. Lebo aj od Cree sa daju kupit ledky s dost nizkou ucinnostou ...

Kazdopadne myslim, ze ta konstrukcia je dobra a o par rokov si mozes ledku lahko vymenit za nejaku novsiu ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

Poslaťod igores » Pon 30. Dec 2013 21:10:27

no tak to sa tesim nadalej:) a svieti to fakt slusne. na tej stranke sa pise, ze je to vlastne skrtena 50w ledka, tak dufam, ze to bude aj dlho fungovat.
igores
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto 14. Aug 2012 18:21:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

Poslaťod pepa » Pon 30. Dec 2013 21:43:08

No ja by som to skrtenim nenazyval. Typicke napajanie doporucovane vyrobcom je 40V/270mA, cize to je asi 11W. Teoreticky je mozne dostat do tejto ledky az 1000mA pri napati 45V, cize 45W. Ale uz aj pri tych 270mA ma dost slabu ucinnost, asi 90lm/W a pri 1000mA je to menej ako 60lm/W ...

Ja som pre dosiahnutie vyssej ucinnosti radsej zapajal dve tieto ledky paralelne na 350mA. Vtedy ma nieco cez 100lm/W.
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

Poslaťod sigma » Pon 30. Dec 2013 23:38:05

CXA2520
http://www.cree.com/~/media/Files/Cree/ ... XA2530.pdf

http://sk.farnell.com/jsp/search/browse ... allpartial

cutter ju nema, ale ma 2530-E7 http://www.cutter.com.au/proddetail.php?prod=cut1450 co by ma pri mojej sikovnosti stalo asi zrak, lebo ja sa do toho musim pozriet aj ked nechcem. A jeden kus stoji cca 25Eur...
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

Poslaťod igores » Uto 31. Dec 2013 10:46:26

a co tie dalsie veci? samotne telo reflektora, chladic, zdroj? netusim, co vsetko tam este musi byt... btw aj tvoja praca nieco stoji a este aj tie vedomosti treba..
igores
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto 14. Aug 2012 18:21:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

Poslaťod sigma » Uto 31. Dec 2013 16:10:25

Nepisal som ze "len 25Eur" a ani som to tak nemyslel. Myslel som na to, ze samotny chip stoji 25 Eur a preto treba davat pozor pri zapajani, aby z toho nebola silvestrovska svetlica.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

Poslaťod kriloter » Uto 01. Júl 2014 21:35:33

Poradte ako najlepsie umiestnit vonkajsie umiestnenie domu.
Obdlznik, bungalov, dat do kazdeho rohu svietidlo plus nad vchodove dvere a na terasu? Mam v plane svietidla davat stropne, na podbitie strechy. Predpokladam, ze pouzijem pohybove cidla a rezim svieti, nesvieti, pohyb, otazka je, ci svietidla s cidlami alebo cidla zvlast. Rozmyslam kam ergonomicky rozmiestnit vypinace, staci jeden centralny do zadveria, ktory bude ovladat vsetky vonkajsie svetla? Nech nezabudnem natiahnut nejaky kabel cez zateplenie. Je vhodne riesit aj nejake sumrakove osvetlenie? Videl som, ze viaceri z vas maju halogenove reflektory, co nimi osvetlujete? Neoslnuje to prilis? Vdaka
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

Poslaťod sigma » Str 02. Júl 2014 8:02:34

V prvej vete mas chybu, namiesto "umiestnenie" si mal dat "osvetlenie".
Na rozmiestnenie svietidiel musis poznat parametre svietidiel a vediet, co chces osvetlit. Chcelo by to projekt. Aj najjednoduchsi projekt osvetlenia Ti usetri vela prace pri prerabani.
Tvoja otazka mala zniet takto: chcem osvetlit fasadu vysky 4m, chodnik cca 1,5m, travnik 3m, chcem aby sa dalo citat na chodniku. :-) K tomuto najdes svietidlo a zistis, ze ked ich das dalej ako 4m od seba, budes tam mat v podstate tmu.
Ten dom ma len jedny dvere? Cez dvere na terasu nebudes chodit vecer von? Daj podorys a mame sa o com bavit.
PS: 3w bodovky 3m od seba okolo domu stacia na bezpecny prechod po rovnom chodniku bez schodov.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

Poslaťod kriloter » Štv 03. Júl 2014 21:05:12

sigma píše:V prvej vete mas chybu, namiesto "umiestnenie" si mal dat "osvetlenie".
Na rozmiestnenie svietidiel musis poznat parametre svietidiel a vediet, co chces osvetlit. Chcelo by to projekt. Aj najjednoduchsi projekt osvetlenia Ti usetri vela prace pri prerabani.
Tvoja otazka mala zniet takto: chcem osvetlit fasadu vysky 4m, chodnik cca 1,5m, travnik 3m, chcem aby sa dalo citat na chodniku. :-) K tomuto najdes svietidlo a zistis, ze ked ich das dalej ako 4m od seba, budes tam mat v podstate tmu.
Ten dom ma len jedny dvere? Cez dvere na terasu nebudes chodit vecer von? Daj podorys a mame sa o com bavit.
PS: 3w bodovky 3m od seba okolo domu stacia na bezpecny prechod po rovnom chodniku bez schodov.


No prave by som asi najskor potreboval skusenosti, co je dobre osvetlit a co je zbytocne. Samozrejme nad vchodovymi aj terasovymi dverami pocitam so svietidlom, aj na terasu este jedno, aj ked mozno zbytocne. Od branicky pojde rovno chodnik ku vchodovym dveram a odtial okolo po lavej strane na terasu, inde uz okolo domu chodnik neplanujem, pride mi zbytocny. No a tento chodnik by bolo osvetlit, zamyslam sa akurat nad svietidlami zapustenymi do chodnika. Svietidla budu na 90% na podbiti, bodovky nechcem. Vyska podbitia od terenu bude cca 3m. Nechcem dom dizajnovo nasvetlovat, skor aby sa dalo okolo pohodlne pohybovat aj v noci. Umiestnenie garaze je zatial silno orientacne, stale maturujem nad jej umiestnenim, ale to je ina tema. A bohvie kedy vobec garaz bude, az niekedy v dalsich fazach.
Vdaka :-)
Prílohy
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Ako osvetľujete dom a okolie?

Poslaťod Maxo » Štv 31. Aug 2017 21:40:37

Cafte. Nepresiel som vsetky prispevky, kedze doba pokrocila a aj LED zahradne svietidla.
Zhanam take nieco na osvetlenie stomcekov. http://www.gardenlightshop.com/garden-s ... ights.html
Som uplny laik ale IP44 do odkryteho priestoru snehu a dazda je OK ? Poradite nieco lepsie ?
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron