Vonkajsia pec na chleba, pizu + gril

Vonkajsia pec na chleba, pizu + gril

Poslaťod embe » Sob 08. Júl 2017 16:39:30

Ahojte, zvacsujem terasu a okrem ineho riesim to, ze zena chce pez na chlieb (a teda aj pizzu) a ja by som zaroven chcel aby to bol aj gril. Prakticky taka letna kuchyna vonku s posedenim.

Pec urcite nebudem stavat svojpomocne. Preto by som mal par otazok k tomu, nakolko k nemam paru o tomto. Pec/kuchyna bude opreta o garaz, ktora je zateplena tusim 5 cm EPS, mozno 3cm, nepamatam sa. Tu su otazky ktore k tomu mam:

- moze byt pec opreta o garaz alebo musi byt z bezpecnostnych dovodov nejaky odstup pripadne na pec musim dat nieco, nejaku izolaciu zozadu?
- nad kuchynou bude pergola (krytinu este neviem). Nebude to problem? Asi nie ale preistotu sa radsej spytam....
- ak niekto mate nejaku podobnu murovanu pec, pokial ste boli spokojni, date kontakt pls? Alebo mam kupit uz hotovu?
- posledna vec je, ci moze byt pec resp cela ta kuchyna polozena na drevenej terase (planujem asi sibirsky smrekovec alebo nejake kvalitnejsie drevo. Alebo to radsej musi stat na betonovom podkade? Fabka hovori beton ale tiez sa radsej spytam, moc sa mi nechce s betonom kaslat. Terasove dosky budu na strku na hranoloch kde pouzijem najlacnejsieu betonovu dlazbu co mi zostala.

Dik za kazdu radu
maros
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Vonkajsia pec na chleba, pizu + gril

Poslaťod WYSIWYG » Pon 10. Júl 2017 9:12:36

Za posledný rok sa v časopise Urob si sám objavilo niekoľko riešení exteriérovej pece na pizzu, chlieb, atď.
V júlovom čísle dokonca aj s uvedením študijného prameňa - anglickej literatúry.
Ak si dobre pamätám, časť príspevkov nebola len o hobby-stavbe, ale niečo tam bolo aj z pera Vladimíra Institorisa, popredného odborníka na krby a pece.
Skús naštudovať, nájdeš aj teóriu aj popísané praktické skúsenosti.
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Vonkajsia pec na chleba, pizu + gril

Poslaťod Ludo » Pon 10. Júl 2017 9:45:45

otazky co tu davas (kedze si pec nebudes stavat svojpomocne ako pises)
tak sa opytaj dodavatelovi komponentov, napr.
http://www.krby-tuma.sk/product/vitcas- ... ofi-11146/
http://www.storms.sk/pece-na-pecenie

neverim, ze ked od nich budes kupovat pec, tak ze ti neporadia ako a kam ju dat, ako izolovat a teda vsetky tie otazky co si sa pytal tu...
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Vonkajsia pec na chleba, pizu + gril

Poslaťod embe » Pon 10. Júl 2017 14:46:37

No asi pojdem torsku inou cestou nakoniec....kedze casu je malo, sily tiez pomenej, poskulujem po http://www.hrdina-piskovce.cz/

Momentalne robia 1 kuchynu v Banskej stavinici a jednu pod tatrami dakde. Predsalen, ked tam ja naplieskam nejake pece a krby, bude to vyzerat zle. Takto, ked to zverim profikom, tak to jednak bude perfektne fungovat, a tiez to bude aj dobre vyzerat.

Na slovensku som nic podobne nenasiel, a to som hladal teda poriadne. Ano, nasiel som jeden inzerat na bazosi, ze robia kuchyne z pieskovca, ale ani nazov firmy ani nci, kde by si clovek pozrel ich prace. No uvidime....
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Vonkajsia pec na chleba, pizu + gril

Poslaťod theb » Pon 17. Júl 2017 13:14:04

Ja len tak narychlo...Neimpregnovany pieskovec ti "vypije" vsetko rozliate a ostane ti tam flak, ktoreho sa nezbavis. Je to fakt z pieskovca? Foto som moc nestudoval.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Vonkajsia pec na chleba, pizu + gril

Poslaťod milanmajko » Štv 25. Jan 2018 9:41:13

Na chate mám postavený altánok a na konci po celej šírke krb ktorý je umiestnený v strede tohto altánku.Z ľavej strany krbu by som chcel postaviť pec na chleba pripojenú ku krbu.Mám jeden problém,neviem vyriešiť odvod spalín s pece.Na internete všetky riešenia uvádzajú vývod spalín z predu ,mne vyhovuje vývod zo zadnej časti ,prosím či niekto nemá s týmto skúsenosti.
milanmajko
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned 01. Máj 2011 11:17:02
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vonkajsia pec na chleba, pizu + gril

Poslaťod embe » Ned 28. Jan 2018 20:30:43

Tak ja uz mam postavene, dal som to spravit www.kachliar.sk a max spokojnost. Dali sme fotku co cca chceme, doladilo sa na existujuce podmienky a za 2 tyzdne bolo postavene. Uz len cakame na pristresok k tomu.
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat





Späť na Komín, krb

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia