benzinova kosacka, typ poradte HUSQARNA vs. AL-KO

benzinova kosacka, typ poradte HUSQARNA vs. AL-KO

Poslaťod buduci mukl » Uto 28. Júl 2009 16:12:14

Chcem benzinovu quoli vecsiemu pozemku aby clovekk netahal stale kaabel. Idealne asi urcite s pojazdom quoli tomu aby ju clovek nemusel stale tlacit, sem tam su aj dake kopceky, s elektrickou to bola hruoza, tlacenie kosacky=> pluzgiere a maly zaber.(4 hodiny kosenie cca 400-500m2, Kosenu plochu mam cca teraz cca 400- 500 m + v buducnosti pribudne este okolo domu cca 300 M 2 takze dokopy 800 M

pozdavaju sa mi dve :

http://www.chrome.sk/index1.php?action= ... _tovar=570 (46cm zaber+pohon,tu ma prehovara znacka ze ta je ok )

http://www.al-ko.sk/zahr-tech/vyrobky/119069.htm ( alko typ 46 BR comfort ) znacka tiez konc dlhodobaa,46 cm +pohon

naj by bolo keby ich porovnal niekto kto skusal obe

vdaka za rady, Ps viem ze v e-shopoch sa daju najst lacnejsie toto su len linky na ne.
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: benzinova kosacka, typ poradte HUSQARNA vs. AL-KO

Poslaťod nový prispivateľ » Uto 28. Júl 2009 16:30:24

Ako súčasný mukl Ti odporúčam záhradný traktor s pojazdom. Mne terajších 10a trvá cca 2 hodiny s kosačkou s pojazdom.
nový prispivateľ
 
Príspevky: 171
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 06. Dec 2008 22:59:58
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: benzinova kosacka, typ poradte HUSQARNA vs. AL-KO

Poslaťod ivvan » Uto 28. Júl 2009 16:37:40

ja som kupoval na začiatku leta kosačku, mám to cez 1000m2, takže som chcel čo najširší záber. mal som už ručnú vretenovú kosačku s nejakým 40cm záberom, teraz som začal pri husqvarne a výber som skončil pri Partner kosačke, predávajú to na tých istých miestach ako husqvarnu, má to byť nejaká sesterská značka, ako Flymo. Kúpil som model s predným náhonom a 53cm záberom a je to safra poznať na tej dĺžke kosenia, zbehnem celú záhradu za hodinku a pol aj s obchádzaním početných stromčekov a výklenkov. Ja odporúčam čo najširší záber kosačky.
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: benzinova kosacka, typ poradte HUSQARNA vs. AL-KO

Poslaťod ivvan » Uto 28. Júl 2009 16:39:48

nový prispivateľ píše:Ako súčasný mukl Ti odporúčam záhradný traktor s pojazdom. Mne terajších 10a trvá cca 2 hodiny s kosačkou s pojazdom.

ja som uvažoval tiež nad traktorom, len tam je dosť nevýhoda na malých členitých plochách to všetko obchádzať, a dalej náročnejšie uskladnenie a preprava (ak potrebujem pokosiť aj na chate, tak sekačku šupnem do kufra auta a ide sa).
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: benzinova kosacka, typ poradte HUSQARNA vs. AL-KO

Poslaťod sigma » Str 29. Júl 2009 8:22:42

Ja mam novu Al-Ko Silver 51 BR a kosim plochu asi 700-800m2.
1. Plny zaber sa neda vyuzit, lebo potom by som nechaval take stebla medzi pasmi, takze vyuzivam tak 40-45cm.
2. Mulcovanie je chujovina a tiez sa neda vyuzit.
3. Ak skosim z bocnym vyhadzovanim, tak to treba pozbierat, lebo nabuduce to bude zavadzat.
4. Kos ma vraj 60 litrov, a ked to vysypem do furika, tak sa tam viac nezmesti
Niekedy, ked kosim "ihrisko" (plocha 500m2, kde nic nezavadzia asi 16x30m), tak je kos raz-dva plny.
Vyhoda traktora je vo vyssom vykone => vyssej rychlosti a sirsom zabere. A este je tam minimalne 120l kos. Povodne som chcel: Husqvarna rider 16C alebo 16C AWD.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: benzinova kosacka, typ poradte HUSQARNA vs. AL-KO

Poslaťod k+k » Str 29. Júl 2009 9:35:13

Ja kosim len 500m2 a preto mi staci http://www.al-ko.sk/zahr-tech/vyrobky/112548.htm. Na tvoju plochu je asi lepsia http://www.al-ko.sk/zahr-tech/vyrobky/119067.htm
Dlho som premyslal ci elektrika alebo benzin, nakoniec som skoncil pri elektrike. Moje subjektivne hodnotenie bolo:

Elektrika:
  • Plusy
    • Minimalna udrzba
    • Tichsia
    • Lacnejsia
    • Nesmrdi
  • Minusy
    • Treba tahat kabel (teraz stacia dve predlzovacky, casom len jedna kedze okolo domu mam potahanu elektriku)
Benzin:
  • Plusy
    • Volnost pohybu
    • Vyssi vykon
  • Minusy
    • Treba riesit benzin, olej
    • Smrdi (ci uz pri koseni alebo sklad kde je uskladnena)
    • Drahsia

Traktor pri 800m2 je asi zbytocnost. Nakoniec aj ten kabek nie je az taky problem. Dolezite je kosit tak, aby si sa vzdaloval od odvyjajuceho sa kabla a potom je to uplne v pohode.
Co sa AL-KO tyka, zatial absolutne bez problemov. Honda, Husquarna a podobne su o dost drahsie a neviem ci sa ta cena niekde odraza. :)
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: benzinova kosacka, typ poradte HUSQARNA vs. AL-KO

Poslaťod ivvan » Str 29. Júl 2009 9:52:57

sigma píše:1. Plny zaber sa neda vyuzit, lebo potom by som nechaval take stebla medzi pasmi, takze vyuzivam tak 40-45cm.
2. Mulcovanie je chujovina a tiez sa neda vyuzit.

ja plný záber využívam, steblá neostávajú.
mulčovanie u mňa chujovina nie je, používam tiež. okolo domu je okrasná záhradka, tam to zbieram do koša a zvyšok je sad so stromčekami a tam som zatiaľ vždy iba mulčoval a je to v pohode, nechce sa mi to vláčiť na kompost (kosím raz za týždeň okolo domu a raz za dva týždne zvyšok).
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: benzinova kosacka, typ poradte HUSQARNA vs. AL-KO

Poslaťod sigma » Str 29. Júl 2009 14:06:53

ivvan píše:ja plný záber využívam, steblá neostávajú.

Kosim tak, ze jedno koleso ide po pokosenej trave.
ivvan píše:mulčovanie u mňa chujovina nie je, používam tiež. okolo domu je okrasná záhradka, tam to zbieram do koša a zvyšok je sad so stromčekami a tam som zatiaľ vždy iba mulčoval a je to v pohode, nechce sa mi to vláčiť na kompost (kosím raz za týždeň okolo domu a raz za dva týždne zvyšok).

To s tym mulcovanim zavisi aj od vlhkosti a hustoty travy. Moja trava je niekde v tieni a tam su tie stebla mokre aj niekolko dni po dazdi. (aj cez tie horucavy sa nalepilo toho dost na vnutro) Kosim na najnizsiu vysku a vtedy trava rastie rychlo. Pri mulcovani to nechavalo chuchvalce travy a skor sa to nalepilo na vnutro kosacky. Takze uz len s kosom.
k+k píše:Traktor pri 800m2 je asi zbytocnost.

To zavisi od ceny casu, ktory treba venovat koseniu. Ja mam aj lepsi napad, ako stravit 2x4 hodiny do tyzdna.
Nechapem, ako mozte kosit s 30m kablom, mne stacilo z minulosti. Alebo by som si mal prepocitat kosene plochy?!?
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: benzinova kosacka, typ poradte HUSQARNA vs. AL-KO

Poslaťod k+k » Str 29. Júl 2009 14:37:04

sigma píše:To zavisi od ceny casu, ktory treba venovat koseniu. Ja mam aj lepsi napad, ako stravit 2x4 hodiny do tyzdna.

Mne pokosenie tych cca 500m2 zaberie max 30 az 45 min. A zarvat par 10tis Sk za kosacku, no neviem. trosku draha hracka pre deti :)
sigma píše:Nechapem, ako mozte kosit s 30m kablom, mne stacilo z minulosti. Alebo by som si mal prepocitat kosene plochy?!?

Jednoducho. Bubnovou predlzovackou vytiahnem elektriku na terasu (tu casom zrusim, lebo budem mat zasuvky na terase), odtial mam natiahnutu 20m kablovu predlzovacku. Zacinam od domu smerom k plotu, takze kabel sa mi pekne sam odvija a neskace mi pod kosacku. Prvykrat som to spravil opacne a kosil som 3x dlhsie a nerobil som nic ine ako odhadzoval kabel. :nie:
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: benzinova kosacka, typ poradte HUSQARNA vs. AL-KO

Poslaťod bigben » Štv 29. Jún 2017 17:50:28

Potrebujem poradit, tak vyuzijem tuto staru temu. Po 10 rokoch zacina dosluhovat stara kosacka. Plochu mam asi 400m2 okolo domu a dalsich 12 arov zahrada s par stromami. Okolo domu zahony a vykrucanie sa, v zahrade par stromov, vsetko rovina. Doteraz som mal nejake Alko, zaber tusim 38cm. Do buducna planujem aj traktorcek, ale zatial ho nemam kde skladovat. Teraz som pozeral na tuto: https://kosacky.heureka.sk/vega-51-hwxv ... -pojezdem/ Mate niekto vlastnu skusenost so znackou Vega? Zatial som takuto znacku neregistroval, servis - zberne miesto je v BA? https://www.nay.sk/vega-servis Pripadne s cim kosite vy a ste spokojny. Vdaka.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: benzinova kosacka, typ poradte HUSQARNA vs. AL-KO

Poslaťod k+k » Pia 30. Jún 2017 13:39:19

Ako tak pozeram na ten moj prispevok nad tvojim, tak to AL-KO bol krok vedla. :( Po troch rokoch skoncilo na zbernom dvore s odtrhnutymi koleckami, celkovo zle. Presiel som na BOSH rotak 43 a s tym som aj po 4 rokoch som stale spokojny, je to ale elektricka kosacka. Ako som predpokladal vyssie, uz som presiel iba na jednu predlzovacku a je to v pohode, aj ked mam v travniku 6 ovocnych stromov, hupacku a dalsie prekazky.

Recenzie tej VeGA 46/51 mas na webe:
https://www.mall.sk/rotacne-benzinove-k ... ab=reviews
https://www.hej.sk/kosacka-vega-46-hwxv/#reviewsTab
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: benzinova kosacka, typ poradte HUSQARNA vs. AL-KO

Poslaťod bigben » Pia 30. Jún 2017 23:17:14

k+k dakujem za reakciu, aj recenzie. Tieto, aj ine som cital. Chel som poznat nejake prakticke skusenosti po 2,3,....X rokoch. Lebo vsetko je Cina, a ak to omylom cina nie je, tak je tam vela plastu, lebo je lacnejsie ako zelezo. Ja som porovnaval aj celkovu vahu tejto kosacky voci parametrovo porovnatelnej konkurencii a bola o dost lahsia. Tak reku ci tych plastov na tomto konkretnom stroji/znacke nie je prilis vela. Na mojej starej Alko, ktora sa zacian kazi(urv)t motor slape, ten je o.k. ale lamu sa plasty, deraveju tenke plechy, tak rozmyslam ze lahka kosacka moze byt menej trvanliva, ked aj cena je oproti konkurencii nizsia.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: benzinova kosacka, typ poradte HUSQARNA vs. AL-KO

Poslaťod Palino007 » Sob 01. Júl 2017 19:36:44

Ak si vyberieš benzín, ja odporúčam kúpiť kosu s motorom briggs & straton. Keď sa pokazí, je veľa miest kde taký motor opravia.
Palino007
 
Príspevky: 187
Obrázky: 4
Registrovaný: Uto 19. Apr 2011 9:50:52
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť