Zamkova dlazba vacsieho formatu

Re: Zamkova dlazba vacsieho formatu

Poslaťod fabka2004 » Str 21. Sep 2011 18:21:21

Maxo píše:
fabka2004 píše: .. ale nakoniec ich musim dat ..

ked pocujem slovicko "musi sa" zvyknem sa pytat preco ...


je to na dlhsie rozpisovanie sa ... v skratke mam na danom mieste cerstvu navazku kvalitnej zeminy ktora si este nesadla a chcem robit okapovy chodnik a uvazoval som nad tym ze namiesto klasickych obrubnikov dam obdlznikove klasicke zamkove dlazby za sebou cim vytvorim pochodzny a lahjko trafitelny okraj okapoveho chodnika po ktorom okraji prejde bez mensich problemov kolecko od kosacky, a teraz kedze toto nemozem lebo polosuchy betob do tej vysky nedam tak bude musiet byt obrubnik a ja si budem musiet davat pozor pri koseni :dash
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat




Re: Zamkova dlazba vacsieho formatu

Poslaťod Maxo » Ned 03. Jún 2012 1:23:19

Nutnou podmienkou nastahovania je asi vstupny chodnik a vstupne schody, ktore stale nemam, lebo o.i. chcem na vstup hrubsiu betonovu dlazbu vacsieho formatu a este som nic nevybral. Kedze neviem hrubku dlazby ( od 2-6 cm) tak neviem "0" takzke neviem do akej vysky betonovat vstupne schody. Vysledkom dnesneho googlovania je celkom pekny link, ktory si dovolim do buducna odlozit sem a verim ze pomoze aj inym. Uz som sa bal ze hruba betonova dlazba sa nemoze do lepidla a bal som sa podsypavania strkom ci pieskom a tym padom zanasania jemneho strku do domu ale vidim ze uplne v pohode mozem dat aj hrubu dlazbu do lepidla. Je to asi najdrahsie riesenie ale vstupne schody a chodnik nemam velke tak toho lepidla nepojde vela.
http://www.topteramo.cz/files/technicky_list.pdf . Moje riesenie je teda - vybrat hrubku dlazby ( asi 5-6cm), dostanem "0"" mozem vybetonovat chodnik k domu a vybetonovat vstupne schody . Potom o 2-3 roky ak este danu dlazbu budu vyrabat :) ju dam do lepidla. p.s. pozeram ze pod beton ma ist "pevna plastova folia", asi aby beton netahal spodnu vodu. Nestaci vodeodpudivy beton ?
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat

Re: Zamkova dlazba vacsieho formatu

Poslaťod mendo » Ned 03. Jún 2012 8:49:04

Neviem o aku povrchovu upravu mas zaujem , ale aj premac robi nieco podobne http://www.premac.sk/betonove-vyrobky/zahradne-platne/
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Zamkova dlazba vacsieho formatu

Poslaťod Maxo » Ned 03. Jún 2012 9:50:29

Momentalne by som nerad kupoval, kedze sa terasove platne davaju vraj ako final po ukonceni terennych prac a to mam este daleko. Vstupne schody ale uz potrebujem a potrebujem aj hrubku finalnej dlazby a ci sa mozu lepit ci idu len do piesku ( uz viem sa sa mozu aj lepit len treba foliu pod beton). Asi vynecham max 7 cm. 6 cm dlazba + 1 cm lepidlo. Mam pocit ze najvacsi vyber je hrubky 5-6 cm, i ked Premac ma aj 4 cm hrubku. Dlazbu budem potrebovat najskor o rok. Ak by som mal kupit dnes tak tupim La Linia v akcii za 18.5 e /m2. http://www.semmelrock.sk/semmelrock/export/sites/slovakei/_data/know-how/downloads/akcia/Semmelrock-akciovy-letak-jar-2012.pdf. Len ktovie aka bude cena o rok. A prave teraz som si vsimol ze pri dlazbe La Linia je znacka/symbol Puzzle tak teraz som trocha zmateny ci aj tie s puzzle symbolom sa mozu davat do lepidla. Asi tam zavolam.
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat

Re: Zamkova dlazba vacsieho formatu

Poslaťod NED » Str 12. Aug 2015 14:37:38

Uvažujem o zámkovej dlažbe značky semmerlock, nevieme sa rozhodnúť:
1.varianta - City top combi - osvedčená, jednoduchá, "normálne pekná", lacná
2.varianta - suprema - podľa výrobcu je dvojvrstvová, tá horná vrstva nie je farbená ale vmiešaná do vrchnej vrstvy - bojím sa o životnosť dlažby , cena je veľmi prijateľná vzhľadom na veľké
formáty a farebnosť
poradíte ktorú si vybrať? Istotu alebo krásu?
NED
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 12:33:09
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Zamkova dlazba vacsieho formatu

Poslaťod Ludo » Str 12. Aug 2015 16:09:53

hlavne nech je to pekne....
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Zamkova dlazba vacsieho formatu

Poslaťod _luky_ » Pon 19. Jún 2017 15:42:47

tomas g píše:Ja som pouzil toto:
http://www.terrabella.sk/terasove-platn ... ct_id=1236
po dvoch rokoch pouzivania je dlazba v pohode, ukladana do makadamu (20 cm 16-32, 10 cm 4-8). Samotna dlazba ma dobru kvalitu, len ju budem musiet na jednej casti prelozit, lebo sa pohybala. Nechcel som totizto obrubniky a okrajove dlazdice (a nasledne aj dalsie) nevydrzali zatazenie autami a rozisli sa.

Po pár letech, můžeš prosím napsat, v jakém stavu je dlažba?
Aktuálně potřebuji home-made kostky 50x50x4-5 vyměnit za 40x40x4. Teď jsou ty kostky 40 let přímo na hlíně a parkování auta to zvládá. Chystám se udělat nějaký "rozumný" kamenný podklad. Trochu se bojím, aby ty kostky pod autem nepraskaly. Předem díky
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat




Predchádzajúci

Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron