Drevenna vypln plotu - "patina" .

Drevenna vypln plotu - "patina" .

Poslaťod Maxo » Ned 04. Jún 2017 23:09:31

Hladam odvahu nechat drevennu vypln plotu - pekne ohoblovany sibirsky smrekovec- nenatretu a nechat prirodzeny vzhlad.
Ak mate niekto terasu alebo plot alebo fasadu viacrocnu nenatretu - mozte sa podelit o skusenosti ci lutujete ci nie ?
Zeby to bol taky vzhlad ako na starych doskach ci sa mi este povaluju po dvore ?
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat




Re: Drevenna vypln plotu - "patina" .

Poslaťod Ludo » Pon 05. Jún 2017 16:51:23

netusim ake stare a z coho dosky sa ti povaluju a kde....
ale ak smrekovec neosetris, minimalne voskami
tak to bude za dva roky sivé ako diskotekove ponozky :lol:
co niekomu vyhovuje, niekomu zas nie....
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Drevenna vypln plotu - "patina" .

Poslaťod mp1 » Pon 05. Jún 2017 19:33:00

otázka - prečo patina?
pretože neviem pochopiť postupy, keď sa stavia z dýchajúceho, na povrch sa natiahne sieťka + cement aby to bolo absolútne rovné a náter lavírované farby. alebo okené rámy z eurohranolov natreté priehľadným lakom.
pretože alenbo, ALEBO. nie aj, aj - absolútne hladké + náznak starobylosti. u nás, v dedine, blízko ktorej som vyrastal, každý rok pred veľkou nocou aj ten najchudobnejší, ktorý mal v hlinenom dome hlinenú podlahu, vzal vedro s vápnom a aspoň tým ponatieral všetko, aj chlievik koze, prasaťu, sliepkam. a NABIELO boli natreté aj okná a dvere na kaštieli, nábytok, ... - drevo, okrem toho z vzácnych drevín.
tieto snahy mi pripomínajú časy, keď sa všetko nahrádzalo výrobkami z umelej hmoty, krikľavé, ...
ps - čítal ste toma sawyera ako za trest mal natrieť doštený plot?
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Drevenna vypln plotu - "patina" .

Poslaťod Maxo » Pon 05. Jún 2017 22:18:14

Stare drevo ma svoje caro. Vid obrazky z napr. staredrevo.sk alebo cz. Rad by som zachoval kresbu dreva. Nemam skusenosti ale olej vraj treba natierat maximalne raz za 3 roky a lazura cim viac ukaze kresbu dreva, tenkovrstva, tym menej ochrani drevo ...radsej patinu ako opukanu lazuru. Ked sme pred x rokmi predavavali po starych rodicoch lavicu - safaren, kupec povedal, ze ak by nebola natreta, dal by za nu o 50 percent viac. Smrekovec je pekny, naimpregnovany, ohoblovany a predajca ma prehovara na patinu - vraj len tu na Slovensku mame tendenciu drevo natierat. Priznam sa, nikde v okoli som plot v povodnom stave nevidel a asi ani mne strach nedovoli.
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat

Re: Drevenna vypln plotu - "patina" .

Poslaťod Ludo » Uto 06. Jún 2017 11:27:02

aaaale

tak namiesto lacnych agatov a smrekovcov - ktore zosiveju
mozes pozit exoticke dreviny ktore nesiveju a su bez udrzby
napr. ipe alebo cumaru,
len cena bude uuuplne ze inde
ale budes mat naaadhernu kresbu dreva a bude to bez udrzby

S týmto príspevkom autora Ludo súhlasil
mp1
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron