Aku wapku?

Re: Aku wapku?

Poslaťod fabka2004 » Str 26. Apr 2017 20:13:32

k+k píše:Umyvanie auta - ale s autokefou -> kedze je to jedina vec co funguje, to robim nadalej, ale to musi byt fakt teplo. :)


viete posunut link na "autokefu" ktora je to presne?
len pre zaujimavost ...

ja wapkujem pre umytim od hrubej spiny, nasledne rucne a potom znova wap
vzdy diel po diely

neviem ci "autokefa" neposkriabe, preto sa pytam na skusenosti,
detailing neriesim
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat




Re: Aku wapku?

Poslaťod tienik » Str 26. Apr 2017 21:21:21

Ja mam najlacnejsiu Karcher z Tesca, kupena v 2011 roku. Robim s nou vsetko mozne, zatial ide v pohode. Ked sa pokazi, kupim zas tu najlacnejsiu. Povodny plan bol "na stavbu domu" skusenost vsak ukazuje ze pomer cena uzitok je maximalne v pohode. Auto tym ale neumyvam. Jednak sluzobne auto patri do autoumyvarne :-) a hlavne nevidim dovod polievat si autosamponom pozemok a stracat s tym volny cas.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Aku wapku?

Poslaťod k+k » Štv 27. Apr 2017 8:25:54

fabka2004 píše:ak vylucime chybu od vyroby co by reklamaciou slo vyriesit, tak ostava jedine piesok zo studnea teda abrazivita co sa tiez da posudit a potom je stanovisko servisu OK, ak nie tak sa to da system pozriem vidim jasne urcit o co ide ..

  • Oba som mal rozobrate, nejako osuchane pieskom to nebolo, resp nevidno poskodenie.
  • Pred cerpadlom mam samozrejme filter, voda zo studne je cista (SENEC, od 2m pod zemou krasny cisty strk).
  • 2 susedia maju nilfisk a obaja bez problemov, studna je cca rovnaka, cerpadla tiez.

Netvrdim, ze kaercher je zly, ale osobne by som isiel znovu po tejto skusenosti uz radsej do nilfisk.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Aku wapku?

Poslaťod k+k » Štv 27. Apr 2017 8:31:52

fabka2004 píše:
k+k píše:Umyvanie auta - ale s autokefou -> kedze je to jedina vec co funguje, to robim nadalej, ale to musi byt fakt teplo. :)


viete posunut link na "autokefu" ktora je to presne?
len pre zaujimavost ...

Je to kefa z tohto setu: https://www.kaercher.com/sk/home-garden ... 22620.html
Ci lak poskriabe moc neriesim, nakolko bezne chodim s autom do autoumyvarky, tam lak dostane zabrat viac. Umyvam iba cistou vodou, ziaden sampon, takze dokonale to nie je, na odstranenie spinu v lete to staci, clovek sa pri tej praci aspon trosku v lete schladi tou 10C vodou zo studne :) A manzelkine auto je sluzobne, tam uz lak vobec neriesim.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Aku wapku?

Poslaťod mp1 » Štv 27. Apr 2017 14:38:49

okrem toho, čo písali vyššie - pranie KOBERCOV, rohoží, ... všetkých druhov, od "doma "tkaných", cez "bio" (kokos), čistá vlna, "vatový", "textilné" obloženia z auta, vlasové, ... namočím, postriekam mazľavým mydlom, pracím práškom, niektorým kuchynským prípravkom (kvázi jar), prebehnem kefou (jemná ako tá, s ktorou sa umýva chrbát až originál ryžvá, a VT so stredným rozprášením (vejárom) plácham. na terase (ktorá má škáry 0.5-1.00cm, podklad 40-80mm drť, pojme 2m3 vody nárazovo). niekedy (biele) aj rozprašovačom savo originál ako bielenie.
neodporúčam VT skúšať na molitan (matrace), tie iba postriekať vodou, potom tekuté mydlo, 3/4" hadicou plákať, stočiť a postúpať na prvotné odstránenie vody, nábytkovou hubicou a vysávačom dokončiť sušenie. pritláčať postupne, neťahať.
ps - mám tvrdú studničnú vodu, na sacej časti vodárne filter, tesko VT ju zvláda päť rokov.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Aku wapku?

Poslaťod petob » Pia 28. Apr 2017 8:53:41

1. Auto - vacsinou cita voda, najprv tryskou od hrubej spiny, potom tou autokefou, ked je tam nejaka mastna spina tak pouzijem sampon - v umyvarke mi to doj....dobabre lak este horsie a aj tak tretina auta neumyta kde sa kefy nedostanu
2. fasada
3. zahradny nabytok, bycikle
4. raz za cas prebehnem wapkou aj kosacku (kolesa, priestor okolo noza)
4. zamkova dlazba - tu som najprv pouzival tu rotacny blbost co bola v sade, ale ad jedna sa neda regulovat rychlost, ad dva v tom pripade neberie chemiu a ad tri mal som po skonceni este vacsi bordel ako predtym, nakolko to vymyvalo piesok zo spar. Teraz to robim tak ze normalnou tlakovou tryskou najprv narychlo prebehnem terasu aj z chemiu (ak treba, hlavne po skonceni leta pripadne ak bola nejaka vydarena griklovacka a ostali mastne skvrny) a potom kocku po kocke s tlakovou tryskou to ocistim. Napodiv to ide mozno este rychlejsie jak s tou kefou, lebo pekne vidim kde treba kolko cistit a hlavne to tak nevymyva piesok (a to mam kocky 10x10 resp. 10x20 :) )
petob
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Štv 22. Júl 2010 11:07:06
Bydlisko: Kosice
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Aku wapku?

Poslaťod martin.melisek » Sob 29. Apr 2017 7:09:32

A torsku off topic. Aku chemiu pouzivas na zamkovu dlazbu??
martin.melisek
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Sob 11. Sep 2010 17:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: Aku wapku?

Poslaťod petob » Ned 30. Apr 2017 18:29:52

Nie som teraz doma tak sa neviem pozriet..ale priamo od karcheru bola nejaka chemia na dlazbu
petob
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Štv 22. Júl 2010 11:07:06
Bydlisko: Kosice
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Aku wapku?

Poslaťod emkac » Uto 02. Máj 2017 15:39:51

vcera som skusil tu Parkside wapku na gril
vyskusal som obe trysky, co mala, a nasledne som sa pozrel, kolko spiny z grilu odstranila
neodstranila nic :D
prstom som presiel po grile a na prste mi ostavala spina

takze je to pre mna nepouzitelne

resume: lacna wapka je pre mna nepouzitelna, silnejsiu odmietam zaplatit, lebo to nevyuzijem, takze nakoniec ostavam bez wapky
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Aku wapku?

Poslaťod mp1 » Uto 02. Máj 2017 17:47:32

nevhodný príklad - tenký lúč "studenej" tlakovej vody neočistí mastnotu - na tú je HORÚCA voda, resp. teplá + tenzid.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Aku wapku?

Poslaťod emkac » Uto 02. Máj 2017 18:01:41

spresnim, neslo mi o mastnotu, ale o uschnuty popol
necistil som mriezku, ale vnutro tej gulatej casti grilu, kde ostali uschnute casti uhlikov, popola a pod....
to malo ist tlakom dole
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Aku wapku?

Poslaťod tienik » Uto 02. Máj 2017 20:53:33

tak, cistelnie grilu nie je prava uloha pre wapku. Ja ho vzdy mierne streknem pripravkom na cistenie krbu a wapkujem az potom - funguje to pre moje potreby OK. A aspon spotrebujem cistic co zostal :-)
A este pri kotly na gulas pouzivam metodu "hrubeho namydlenia" pred pouzitim, potom sa to wapkuje jedna radost
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Aku wapku?

Poslaťod k+k » Štv 04. Máj 2017 10:27:26

Tak som znovu rozobral tie trysky a nasiel som plastove kurvitka :( Nemate nejaky typ, kde to zohnat ? Oficialny servis sa tvari, ze creva nepredava, len nove cele trysky, na ebay-i a amazon-e som tiez nenasiel (akurat tak tie O kruzky). Predpokladam, ze ked to nejako zlepim, dlho to ten tlak nevydrzi ... :dash
Prílohy
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Aku wapku?

Poslaťod ziletka » Uto 04. Sep 2018 13:43:27

Ja pridam skusenost s wapkou Makita
Presny typ neviem, (na poziadanie mrknem) ale stala ma 90 EUR co si nemyslim ze je vela.
Mam ju cca 8 rokov. Za ten cas sa mi zlomil koniec trysky (vinou kamosa) a taktiez pistol prestala fungovat (odisiel kus). Tie som kupil nove a zas bez problemov.
Dlhsiu hadicu by som privital, ale tu si kupim az ked mi tato odide.
Vyuzitie u mna tak ako tu uz bolo viac krat pisane:

- chodniky
- zahradny nabytok
- bazen
- sudy na kvas
- fasada
- brana
- auto
- bicykle
- cistenie zakopanej nadrze na dazdovu vodu
- kosacka

a ked uz mas wapku tak sa Ti naskytnu dalsie ci uz jednorazove alebo pravidelnejsie zalezitosti kedy ju vyuzijes.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat




Predchádzajúci

Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron