Ako vylepsit skrutkovy spoj?

Ako vylepsit skrutkovy spoj?

Poslaťod MartinH » Str 15. Mar 2017 21:39:02

Idem robit satnikovu stenu. Mam uz kupene velmi pekne nerezove haciky 8-) . Maju vnutorny zavit M6. Idem ich pripevnit na laminovanu DTD dosku. Normalne zozadu prestrcim cez dieru M6 skrutku, spredu dam hacik, dotiahnem a hotovo. Teda vlastne nie....

V com je problem? Zadna cast po montazi uz nebude len tak lahko dostupna. Potrebujem "večný spoj", co sa pouzivanim neuvolni.

Mam este v dielni lepidlo na zavit. Neviem, ci je to dobry napad... Hacik sa spoji so skrutkou a budu sa tocit ako celok :nie:

Skor si myslim, ze mi pomoze:
A. vejarova podlozka
alebo
B. pruzinova podlozka
Co bude lepsie? Alebo mam dat obidve?

(Su aj vselijake specialne zubkovane poistne podlozky, ale nepoznam obchod tu v okoli, kde mozem kupit par kusov.)
Prílohy
pruzinova.jpg
pruzinova.jpg (2.27 KiB) Zobrazené 2622 krát
vejarova.jpg
vejarova.jpg (5.93 KiB) Zobrazené 2622 krát
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Re: Ako vylepsit skrutkovy spoj?

Poslaťod tienik » Str 15. Mar 2017 23:10:24

Ja by som podlozky nedaval - podla mna sa skor zatlacia do dosky ako napruzia, takze budu nefunkcne.
Cosi podobne som riesil tak, ze som zozadu dal skrutku zo zapustenou hlavou a pri montazi som kazdu hlavicku skrutky namocil do lepidla (tusim daky epoxid som pouzil). Takze teraz mam pevne trciacu skrutku a kludne to viem dotiahnut - ked by bolo treba. Ja mam ale take "hribikove" vesiaciky - tie je mozne potocit. Ak mas stvorcove, alebo dvojskrutkove tak nic.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Ako vylepsit skrutkovy spoj?

Poslaťod WYSIWYG » Štv 16. Mar 2017 9:43:57

Čo takto použiť vrátové skrutky? (Rozumej použivané vo vrátach.)
Napr. http://www.spojovaci-material.biz/skrutky/din-603/
Majú pod hlavou na drieku štvorhran, ten sa zasekne v diere a drží.
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Ako vylepsit skrutkovy spoj?

Poslaťod Wlado » Štv 16. Mar 2017 9:58:44

Nepovoli sa kks stovky takto namontovanych ... dobre dotiahni a basta.
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: Ako vylepsit skrutkovy spoj?

Poslaťod mp1 » Štv 16. Mar 2017 17:08:56

pre M6 jestvujú skrutky s "čočkovou" (šošovkovou) hlavou + podložka s 120°vybraním. používané v panelákových oknách (stiahnutie rámov k sebe) i v nábytkárstve.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Ako vylepsit skrutkovy spoj?

Poslaťod MartinH » Štv 16. Mar 2017 21:46:08

Chlapi, vsetkym dakujem za rady a dobru volu pomahat kutilovi teoretikovi :drink .

Kazda moznost je ina a nemozem vsetko vyskusat. Ktory napad bol najlepsi sa tak zial nedozvieme. (A ako to spravim zatial tiez este neviem.)
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako vylepsit skrutkovy spoj?

Poslaťod koso » Uto 28. Mar 2017 9:35:34

existuju aj matice ktore maju na konci taku gumičku a tie su nato robene aby sa nepovolili. - skus pripadne nejake cyklo

inač da sa dať dozadu za dosku pasovina do ktorej narežeš závit a môžeš priťahovať kolko chceš aj časom... - lebo ked daš normalnu matku dozadu, tak tá sa časom určite zaryje do dosky a spoj sa teda povoli...
koso
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:54:40
Bydlisko: Čadca
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Ako vylepsit skrutkovy spoj?

Poslaťod MartinH » Uto 28. Mar 2017 14:40:36

koso píše:existuju aj matice ktore maju na konci taku gumičku a tie su nato robene aby sa nepovolili. - skus pripadne nejake cyklo

inač da sa dať dozadu za dosku pasovina do ktorej narežeš závit a môžeš priťahovať kolko chceš aj časom... - lebo ked daš normalnu matku dozadu, tak tá sa časom určite zaryje do dosky a spoj sa teda povoli...


Je to inak. Vzadu nebude matka. Hacik vpredu ma zavit samicu a vzadu je teda hlavicka skrutky.

A termin sa stale posuva a posuva ....
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako vylepsit skrutkovy spoj?

Poslaťod mico » Uto 28. Mar 2017 19:49:13

Sekundove lepidlo do matice. A hotovo.
mico
 
Príspevky: 111
Registrovaný: Pon 02. Feb 2009 13:27:13
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ako vylepsit skrutkovy spoj?

Poslaťod theb » Str 29. Mar 2017 14:58:06

Toz to mas potom vcelku jednoduche. Staci ti zabezpecit, aby sa srobik vzadu nevrtel a vzdy to budes vediet spredu dotiahnut. Avsak vzdy iba o jeden cely zavit.
Staci ti teda vzadu nejak zaaretovat hlavicku - lepit, zvarat, vysustruzit, proste nejakym sposobom to tam zakotvit.

Ked budes nasledne niekedy potrebovat dotiahnut, budes dotahovat iba zo strany skrine a problem solved.

Co tak pasovina, ako uz tu bol niekto radil, nech sa ti to nezaryje, pri prvom naskrutkovani to pekne povyrovnavat a pod/nad skrutky dat nejaky kusok z pasoviny, nech ti to tam drzi hlavicku?
Sekundove lepidlo neviem ci bude rezistentne proti tahovym zmenam a udrzi.

S týmto príspevkom autora theb súhlasil
mico
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Ako vylepsit skrutkovy spoj?

Poslaťod MartinH » Str 29. Mar 2017 15:44:51

Ku kazdemu rieseniu su nejake pochybnosti. Skoda, ze tu nie je strojar. Usmieval by sa nad nasimi nevedomostami.

Nakupil som za par centov podlozky ako na fotke v prvom prispevku. Dam obidve. Jedna na "zahryznutie", druha, aby "se dostavil napnelismus" :) Elektrikari to tak podobne robia pri pripojoch vodica na kostru niecoho. Dufam, ze o par mesiacov nebudem pisat do rubriky, "co ma stve".
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat





Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron