Vyrysovane zateplenie?

Re: Vyrysovane zateplenie?

Poslaťod koso » Štv 23. Mar 2017 8:54:30

ja som dával na polsytyren 2 vrstvy lepidla a 2 vrstvy sieťky a navrch glet - steny mám rovnučké (toto som pochytil ešte kedysi z e-filipa ked tam bola diskusia ohľadne pevnosti pri 1 alebo 2 vrstvách sieťky)

robili mi to chlapi a divili sa že načo to chcem takto, ale potom sami uznali že výsledok je rovnejší ako sú zvyknutí pri iných stavbách
koso
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:54:40
Bydlisko: Čadca
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat




Re: Vyrysovane zateplenie?

Poslaťod fefe30 » Štv 23. Mar 2017 9:27:15

koso píše:ja som dával na polsytyren 2 vrstvy lepidla a 2 vrstvy sieťky a navrch glet - steny mám rovnučké (toto som pochytil ešte kedysi z e-filipa ked tam bola diskusia ohľadne pevnosti pri 1 alebo 2 vrstvách sieťky)

robili mi to chlapi a divili sa že načo to chcem takto, ale potom sami uznali že výsledok je rovnejší ako sú zvyknutí pri iných stavbách



Tiež mám vyrysované zateplenie, pri detailnom pozeraní zblíska vydieť obrysy dosky EPS aj hmoždínky, podľa mna to vidieť u každého zateplenia. Najme teraz vlhké rána, ked je rosa. Už 3 roky mám iba sieťku + kleber a nato redší kleber na vyhladenie, a asi tento rok vyjde aj na fasadu, tak podľa vás bolo by dobré ešte raz to nechať presieťkovať a preklebrovať a až potom fasadu ?? Kleber je kvalitný excel mix. Nebudú to vyhodené peniaze ?? Je tu viacej takých čo dávali 2 x sieťku.
Obrázok užívateľa
fefe30
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Pia 14. Jan 2011 14:35:19
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Vyrysovane zateplenie?

Poslaťod koso » Uto 28. Mar 2017 9:07:42

neviem čo tym mysliš že vidieť obrysy dosiek EPS. - lebo podľa mňa 2. vrstva sieťky pomôže ked vidno priestorové nedokonalosti, ale pokiaľ je to rovne a je to len akože niekde viac navlhnuté a vtedy vidno akože tie kocky polystyrenu, tak tam táto druhá vrstva bude mať minimálny prínos (aj keď asi nejaký prínos by to mohlo mať - bude hrubšia vrstva lepidla a mohlo by to byť akože rovnomernejšie - a to vlhkostne vyrysovanie by sa tým pádom mohlo obmedziť).

nallepšie by bolo to vyskúšať na nejakej kratšej stene že čo to spraví...

(ked to náhodou budeš robiť, tak sieťku preložiť zhruba cez polovicu predchádzajúcej sieťky aby nebol spoj na starom spoji a ťahať ju rovnako - teda napríklad ked si dával sieťku zhora dolu tak aj druhú vrstvu treba takto dať aby sa ti nekrižovali spoje sieťok, lebo keď to budeš robiť jedno horizontálne a jedno vertikálne, tak budu miesta kde budú na sebe 4 vrstvy sieťky a to by nebolo dobe. pri spôsobe ako ti hovorím budú na sebe len 2 a niekde 3 vrstvy sieťky)

ak budeš náhodou robiť ten pokus, napíš potom ako si dopadol :ano:
koso
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:54:40
Bydlisko: Čadca
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat




Predchádzajúci

Späť na Izolácie, zateplenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron