ako správne zarobiť maltu

ako správne zarobiť maltu

Poslaťod Rudolf33 » Pon 13. Mar 2017 10:37:27

Dobrý deň všetkým,
čaká ma výstavba plotu zo starých tehál. Keďže ide o dosť veľkú plochu, vrecovaná murovacia malta zo stavebnín by ma stála dosť veľa peňazí. Premýšľam preto o zarábanej malte - zahasiť vápno, cement, piesok voda. Ibaže takáto malta predsa len nemá tú tvrdosť (pevnosť) kupovanej malty, v ktorej sú rôzne prímesy. A tu je moja otázka: dokážem v domácich podmienkach dodaním rôznach aditív a prímesí zarobiť aspoň podobnú maltu (suchú zmes) ako zo stavebnín? Ak áno, aké sú to prímesy, resp. dajú sa bežne kúpiť?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
Rudolf33
 




Re: ako správne zarobiť maltu

Poslaťod _luky_ » Pon 13. Mar 2017 11:29:05

Pokud nevíš přesné poměry, zkus "Multibat".
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: ako správne zarobiť maltu

Poslaťod theb » Pon 13. Mar 2017 12:57:06

Nehasene vapno sa uz da zohnat len velmi tazko. Aj v stavebninach uz predavaju hasene vrecovane, takze s tym by problem nebol.
Do malty sa daju takisto uplne bezne zohnat aditiva, ktore skvalitnia maltu. Problem vsak bude v tych pomeroch. Ak vsak budes mat nejakeho starsieho
skuseneho majstra pri stavbe plota, tak by ti mohol poradit, lebo si to este bude pamatat. :)
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: ako správne zarobiť maltu

Poslaťod opek » Pon 13. Mar 2017 20:00:30

Rozhodne doporučujem použiť doma hasené vápno, pokiaľ je možnosť - s vrecovaným haseným sa nepracuje tak dobre... Približný pomer cement - vápno - piesok(0-4 mm) je 1 - 1 - 6. Cementom sa mení požadovaná pevnosť. Aditíva podľa mňa nie sú potrebné. A starí majstri ich použitie aj tak nepoznajú.
Zmes dobre premiešať nasucho. Vodu pridávať postupne, pokiaľ zmes nedosiahne potrebnú spracovateľnosť. :drink
Obrázok užívateľa
opek
 
Príspevky: 356
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:08:15
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 30 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron