Co ma momentalne stve

Všetko čo nesúvisi so stavbou

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod tibkor » Str 25. Jan 2017 18:48:37

tak vies, statisticky ludia weby necitaju ale prehliadaju = prezeraju len nejake zakladne texty zbezne...
tibkor
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 07. Dec 2016 18:44:56
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod emkac » Str 01. Mar 2017 22:38:09

ze som si pri pokuse o uchytenie skrutky do steny neuvedomil, ze v tomto specialnom pripade mam v okoli kopec kablov
a samozrejme, do jedneho som zavrtal.. teda zaskrutkoval

urobilo puf, iskra, a vyplo hlavny istic na ulici....

na prvy pohlad sice vsetko funguje ako ma, ale podla vsetkeho ma caka stiahnutie cierneho obalu kabla a pozretie, ako su poskodene drotikove izolacie...
a kedze je tam malo priestoru a burat sa mi nechce, tak to bude peklo :dash :dash
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod emkac » Str 01. Mar 2017 23:03:07

dodatocna otazka - drzat kovovy skrtukovac a nie bateriovu aku s gumovou ruckou, zabilo by ma to? pripadne skaredo koplo? (aku skrutkovac je v pohode)
a preco vyplo hlavny istic na ulici a nie moje istice v rozvodnej skrini?
teda vyplo aj jeden istic v skrini (svetlovy, to by mali byt kable k svetlam... mali), ale navyse vyplo aj na ulici
vetvy na svetla nemaju sice prudovy chranic, ale skor by som cakal, ze vypne nielen istic samotny ale aj hlavny v skrini.... ci?
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod matthewcheck » Štv 02. Mar 2017 8:18:08

pri skrate nie je garantovane to ze ktory istic vypne ako prvy ... pri nadprude/pretazeni by ti vypinali postupne podla selektivity

S týmto príspevkom autora matthewcheck súhlasil
MartinH
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod ... » Štv 02. Mar 2017 8:55:50

emkac píše:dodatocna otazka - drzat kovovy skrtukovac a nie bateriovu aku s gumovou ruckou, zabilo by ma to? pripadne skaredo koplo? (aku skrutkovac je v pohode)


to by zaviselo este od toho coho dalsieho sa dotykas a nakolko to je vodive... pokial by si bol komplet nevodivo spojeny s okolim, tak by sa ti nic nestalo a ani by si nic necitil (mozes v takom pripade sa kludne chytat holou rukou vodic pod napatim - podobne su na tom napriklad vtaky sediace na elektrickom vedeni (jednom vodici), kedze zvyskom tela sa dotykaju nevodiveho vzduchu)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod MartinH » Štv 02. Mar 2017 9:23:25

emkac píše:ze som si pri pokuse o uchytenie skrutky do steny neuvedomil, ze v tomto specialnom pripade mam v okoli kopec kablov
a samozrejme, do jedneho som zavrtal.. teda zaskrutkoval

Ked iba zaskrutkoval, z prierezu asi neubudlo a bude stacit opravit izolaciu. Velka piplacka, ale keby si do toho zavrtal, tak mas este vacsi rozsah problemu.

Ak nemas, kup si nozik s takou cepelou ako na obrazku a samovulkanizacnu pasku.
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/t ... 393.0.html
A elektrika je "vyhradene technicke zariadenie", ved vies.

emkac píše:dodatocna otazka - drzat kovovy skrtukovac a nie bateriovu aku s gumovou ruckou, zabilo by ma to? pripadne skaredo koplo?

To zavisi od mnozstva inych skutocnosti. Da sa hovorit len o pravdepodobnosti.
Prílohy
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod k+k » Štv 02. Mar 2017 9:48:08

emkac píše:dodatocna otazka - drzat kovovy skrtukovac a nie bateriovu aku s gumovou ruckou, zabilo by ma to? pripadne skaredo koplo? (aku skrutkovac je v pohode)
a preco vyplo hlavny istic na ulici a nie moje istice v rozvodnej skrini?

Napatie je rozdiel potencialov medzi dvomi bodmi, v tomto pripade medzi fazou a zemou. Ak si od zeme izolovany, nic sa ti nestane ani pri priamom dotyku fazoveho vodica holou rukou.

emkac píše:a preco vyplo hlavny istic na ulici a nie moje istice v rozvodnej skrini?

Pri skrate a teda vysokom nadprude je to bezne. Otazka je, ake mas vypinacie charakteristiky isticov ? Lebo napriklad ja mam pri dverach C, v plote B. :dash Ano, nie je to spravne riesenie, blizsie vid http://ets.adlerka.sk/index.php?k=otza&pk=21122
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod emkac » Štv 02. Mar 2017 11:29:35

takto... ja som sa kvazi nedotkol len fazy... to by nevyrazilo poistky predsa.... ja som sa skrtukou dotkool aj fazy aj nulaku/zemnenia naraz, cize prud mal kam pretiect... dobre to chapem?
cize je jedno, ci som bol na zemi alebo nie.... podobnost s vtakmi na drote preto tu nie je... ci?

akurat je pravdepodobne, ze aj dotknutim dvoch drotov naraz by sa prud rozhodol neist cezo mna, kedze to mal zlozitejsie a dlhsie, ale ist cez fazu skrz skrutku na nulak/zem....

ale to je moj veeeelmo zjednoduseny pohlad na vec :)


co sa tyka isticov, tak ma prekvapuje, ze vyplo dva istice a nestacil jeden
a tiez ma prekavpuje, ze vypol prvy a treti... cize prvy najblizsi (svetlovy) a treti najviac vzdialeny (ulica)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod k+k » Štv 02. Mar 2017 13:18:14

Prud si vybera cestu najmensieho odporu, resp v obratenom pomere odporov vsetkych ciest. Cize ak ma mosadzna skrutka odpor cca 0.5 Ohm a ty cca 1kOhm (musel by si ale byt spojeny so zemou, ak je medzi tvojimi nohami a zemou dalsi odpor radovo mega Ohm, tak si v bezpeci), gro prudu pojde cez skrutku.

Co sa tyka isticov, pri skrate ide o prudy radovo 100ky A, cize vypne B aj C istic. Jednoducho skratove prudy su prilis velke. Ak by si mal pretazenie povedze 64 A, co je k = 4 pri 16A istici, vypne Bcko, Ccko by vypnut nemalo.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod MartinH » Štv 02. Mar 2017 17:00:16

emkac píše:akurat je pravdepodobne, ze aj dotknutim dvoch drotov naraz by sa prud rozhodol neist cezo mna, kedze to mal zlozitejsie a dlhsie, ale ist cez fazu skrz skrutku na nulak/zem....

Podla mna to nebolo naraz, ale najprv si chytil jeden, potom druhy. Potom zavisi od poradia. Ak by si natrafil najprv na fazu a prud by siel cez Teba, chybajucu stvrtotacku do nulaku by si asi uz od zlaknutia nedotocil.

... píše:... pokial by si bol komplet nevodivo spojeny s okolim, tak by sa ti nic nestalo a ani by si nic necitil

Mozno ma niekto prah citlivosti vyssi, ale vo vseobecnosti nesuhlasim. Citil by si kapacitny prud. Take brnenie.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod mp1 » Štv 02. Mar 2017 17:12:44

stál som na stoličke, vyberal päticu žiarovky (sklo bolo preč), náradie žiadne, dievčatá tvrdili, že vypínač je vypnutý a nebol! ten prst trochu smrdel, ale výmena prebehla ...
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod raven » Štv 02. Mar 2017 20:48:39

Nabudúce skús toto:

Obrázok

2€ to stojí a máš to na celý život.
Lepšie, ako to skúšať prstom :)
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod MartinH » Štv 02. Mar 2017 23:50:19

To je len reklamný predmet, hračka.

Ako úplné minimum z použiteľných by som označil napr. toto:
Prílohy
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod Ludo » Pia 03. Mar 2017 9:12:47

ale no
to co raven dal
u mna pouzivali chlapci jednej z najrenomovanejsich firiem v okoli :lol:
ako jedine naradie vobec....
a ked prisli zahlasit ze hotovo a ja som im vravel ze teda hotovo urcite nie
lebo troj aj stvorramiky na zasuvkach su ale ze uuplne vsetky dokriva, tak odpovedali:
"sefko, to sa neda celkom ze do rovna zrobit, to je tak dobreeee"
a tak to zrovnavali temer do polnoci - potom sli domov zlostni, ze nestihli krcmu kde si mohli pospominat na "zlate casy socializmu"
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod ... » Pia 03. Mar 2017 11:45:03

MartinH píše:
... píše:... pokial by si bol komplet nevodivo spojeny s okolim, tak by sa ti nic nestalo a ani by si nic necitil

Mozno ma niekto prah citlivosti vyssi, ale vo vseobecnosti nesuhlasim. Citil by si kapacitny prud. Take brnenie.

tak ale aj kazdy ma asi trosku inu kapacitu :-)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Offtopic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron