Vyrysovane zateplenie?

Vyrysovane zateplenie?

Poslaťod embe » Sob 25. Feb 2017 23:13:16

Ahojte, dnes doobeda odchadzame z domu, slnko svietilo pod uhlom na dom a pozeram, vidim toto nizsie na fotke. Je to normalne? Cim to je? Mam stresovat? Dom je z tehly, EPS je 25cm, bez kotiev.

Obrázok
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Vyrysovane zateplenie?

Poslaťod mp1 » Ned 26. Feb 2017 9:17:35

nič sa nedá urobiť "absolútne".
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Poslaťod kriloter » Uto 28. Feb 2017 19:01:52

Mne to nedavno spravilo tiez, len na jednej strane domu, par hodin to bolo viditelne. Za dva roky to bolo prvy krat. Fasada nie je dokoncena, len sietka lepidlo. Dovolim si tvrdit, ze je to spravene maximalne poctivo, osobne som vsetky skary skarocky vypenoval, ziadne lepidlo v skarach, neviem cim to je a ci to problem je alebo moze byt ..
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Vyrysovane zateplenie?

Poslaťod emkac » Uto 28. Feb 2017 19:20:03

hm, som jediny, kto nevidi obrazok?
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Poslaťod kriloter » Uto 28. Feb 2017 19:33:26

ani ja ho nevidim
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Vyrysovane zateplenie?

Poslaťod kriloter » Uto 28. Feb 2017 19:36:14

Obrázok

Odoslané z HUAWEI VNS-L21 pomocou Tapatalku
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Vyrysovane zateplenie?

Poslaťod Jano Matis » Str 01. Mar 2017 10:02:26

Mam teoriu ( pretoze na rodicovskom dome robilo obcas podobne) ze spoje na polystyrene budu mat urcite ine tepelnoizolacne a nasiakave /paropriepustne vlastnosti ako cele platy (teda pokial si tie spoje nelepil PUR penou :)

co som odsledoval, priblizne to suviselo s relativne vysokou vlhkostou a okolo 0 na teplomeri a obcas pri rychlej zmene pocasia.

Podla mna niesi prvy ani posledny komu sa tie spoje objavuju a moc by som si nad tym nelamal hlavu
Jano Matis
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 20:49:47
Bydlisko: asi uz nastalo UK
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Vyrysovane zateplenie?

Poslaťod fabka2004 » Str 01. Mar 2017 12:03:14

ani ja nevidim obrazok,
pridem si to pozriet osobne
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Vyrysovane zateplenie?

Poslaťod emkac » Str 01. Mar 2017 13:07:35

u mna stav zo 6.12., severovychodna strana (na inych stranach problem nebol)

ako uz bolo spomenute, nejaka kombinacia vlhkosti a teploty vzduchu a mokrosti steny a je z toho toto

najprv som sa zlakol, ale potom ma to nejako prestalo trapit...


EPS je lepeny na penu, fugy som sa tiez snazil vypenit...
na stene nekotveny, na OSB kotveny
Prílohy
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Vyrysovane zateplenie?

Poslaťod embe » Štv 02. Mar 2017 21:51:51

No emkac ja to mam tiez na severo-vychodnej strane, asi to bude ozaj zmenou teploty, uhlom slnka, mozno sa to deje casto alebo stale ale treba dobru konstelaciu na to aby si to clovek vsimol:

- teplota okolo nuly alebo asi aj pod nulou
- vlhkost vysoka
- vychadzajuce slnko, ktore uz teraz vie pekne prehriat. Ked sedim pri PC v pracovni presne na tej strane, tak ked na tu stenu udrie slnko, tak vidim ako sa znacne z nej pari.
- clovek sa hlavne prave vtedy musi na to pozriet aby si to vsimol, keby som nesiel z domu do mesta tak si to nevsimnem ani. Ze som sa nahodou otocil ze kde v prdeli sa flaka moja zena ked ja uz som pri aute :)

Nerozumiem preco nie je vidno fotku Fabka :)
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Vyrysovane zateplenie?

Poslaťod WYSIWYG » Pia 03. Mar 2017 10:36:12

Priatelia, ale podobnú tému sme uz v minulosti riešili. Teraz to však neviem nájsť.
Ak sa dobre pamätám, tam išlo ale o objekt s finálnou úpravou, ale tiež sa vyrysovali kotvy. Je to pár rokov dozadu.

Ja sa ako vysvetlenie pokúsim použuiť molekulovú fyziku a embeho (vynikajúce) pozorovanie.
Keďže fotografie boli z objektov bez finálnej hydrofóbnej úpravy, treba k tomu tak pristupovať.
Na emkáčovej fotografii krásne vidno ochránené časti pod previsom strechy. Sú suché. Tam nevznikli podmienky pre rosu.
V tomto období totiž má vzduch už vysokú vzdušnú vlhkosť, pretože teploty stúpajú a do ovzdušia sa odparuje naakumulovaná zimná vlhkosť z pôdy.
Nočné podmienky sú však také, že nám vlhkosť kondenzuje. A teda aj na ploche zateplenia - pretože vonkajšia plocha zateplenia je studená.
Veď preto zatepľujeme, pravda.
Keď však na rosu priamo zasvieti slnko a vonajšia teplota je už na hranicou vodného paradoxu (4 st. Celzia), molekuly vody dostanú takú energiu,
že sa rozkmitajú a pohybujú sa výrazne všetkými smermi - stáva sa z nich para (embeho pozorovanie pary stúpajúcej zo steny).
Energia je tým vyššia, čim tmavší je podklad. A vrché lepidlo na zateplení je dosť tmavé a vlhnutím ešte viac stmavne.
Zateplenie ako také je difúzne - ako veľmi, to je závislé od materiálu, ale vrchná lepidlová vrstva difúzna je
(stále hovoríme o objektoch bez finálnej hydrofóbnej vrstvy - ale aj tá má difúzne vlastnosti).
A tak samozrejme absorbuje aj tie pary, ktoré ale po styku s chladnejšou časťou na povrchu zateplenia kondenzujú a preto vlhkosť prenikne aj do zateplenia a vytvára fľaky.
Keďže však strana exteriérová sa vysušuje rýchlejšie, postupne sa vysuší aj tá zamokrená vrstva.
Logicky, lebo energia je dodávaná stále, zateplenie sa prehrieva postupne viac a nasýtenie vodnou parou zvonka sa výrazne znižuje:-)
No a prečo nie sú mokré terče nad tanierovými príchytkami? Nuž, hlavne preto, že sú teplejšie.

Na podporu môjo príspevku by bola najlepšia časozberná kamera.

Nielen Fabka nevidí obrázok - nevidím ho ani ja.
Ale evidentne kvôli istému firewallu na trase, ktorý mi zabraňuje naťahovať niektoré externé zdroje.
embe - ten obrázok je ako link na externý zdroj?
Kriloterovu a emkáčovu fotku vidím.
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Vyrysovane zateplenie?

Poslaťod ... » Pia 03. Mar 2017 11:48:00

WYSIWYG píše:Kriloterovu a emkáčovu fotku vidím.

ja vidim len tu emkacovu a to ziaden filter ktory by mi zabranoval natahovat obrazky zo sveta nemam...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Vyrysovane zateplenie?

Poslaťod sigma » Pon 06. Mar 2017 23:00:22

ma to na googli a ma to zakazane/nema povolene na prezeranie.
embe: musis to sharovat pre vsetkych, ale aj tak to nemusi povolit zobrzovat na inych weboch. (porovnava HTTP_REFERER a REQUEST_URI)
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Vyrysovane zateplenie?

Poslaťod embe » Uto 07. Mar 2017 23:14:50

No uz by to mohlo byt vidiet, dal som ju do nejakeho zdielaneho albumu. Aj ked bola tiez zdielana a nenasiel som v googli fotkach nadstavenie na verejne zdielanie. Aj som sa na mobile teraz pozrel ako neprihlaseny a v pohode fotku vidim. Dajte vediet ci ju vidno.

Skusim ale este raz iny odkaz... https://photos.google.com/share/AF1QipPcGo6hO4EJB9MG09UXOjt4t9sOkminxfCE9ieZm_dALZ3WsKX0NEpuW2oDO9pOXw?key=dmpGVHMzbms4Vy0zQ2ZqRTg1TWxQRkVJZzUtZU1B

Neviem, na inych forach to funguje s fotkami ovela jednoduchsie. Dal som ho preistotu aj do prilohy
Prílohy
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Vyrysovane zateplenie?

Poslaťod MiroM » Str 08. Mar 2017 8:47:19

Hmm, moze to byt z viacerych pricin. Spolocny menovatel je nedodrzanie technologickeho postupu.
"Majstri" bud:
-nespravne zalepili EPS dosky - lepili iba na buchty
-neodostatocne prebrusili povrch - najma tie hrube dosky byvaju vplyvom pokracujuceho "zrenia" EPS castokrat mierne prehnute do luku, preto to treba celoplosne brusit
-tenka vrstva armovacieho lepidla

Nikde sa to neuvadza, ale vhodne je vsetky, alebo aspon vacsie medzery medzi doskami vypenit PUR penou.

A mozno je to kombinacia viacerych pricin uvedenych hore.

Ci mas stresovat? Tazko povedat. Ak su dosky nespravne nalepene, matracovy efekt sa moze este viac prejavit a moze postupne dojst aj k naruseniu omietky.
Ak to je len nedostatocne prebruseny povrch, pripadne tenka vrstva lepidla, tak to bude len dizajnovy defekt, ktory ta bude trapit (mozno niekolko rokov), ked zasvieti svetlo zboku. Teraz to uz budes vidiet aj bez toho bocneho svetla :o
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat




Ďalší

Späť na Izolácie, zateplenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron