Plot - postup prác - detaily a otázky

Re: Plot - postup prác - detaily a otázky

Poslaťod Kokxo » Pon 29. Jún 2015 9:35:50

Veď keď tam budu zospodu matice, tak tam už nemusíš dávať žiadnu buchtu, či? Okolo stĺpika, keď osadíš striešky dáš nejaký polyuretánový tmel, voda by sa tam nemala dostať, a keby aj, tak sa nič nestane. Ale inak dobrý nápad. Ja by som to asi vymedzoval podložkami, ale s maticami to bude rýchlejšie, presnejšie a v konečnom dôsledku aj pevnejšie. :D
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Plot - postup prác - detaily a otázky

Poslaťod jezo » Pon 29. Jún 2015 11:57:07

Minimalne z psychologickeho hladiska tam ten beton dam. Navyse bude fungovat ako brzda proti uvolneniu matic.

S týmto príspevkom autora jezo súhlasil
Kokxo
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Plot - postup prác - detaily a otázky

Poslaťod user » Štv 02. Júl 2015 5:23:01

Napr. Lepidla of baumitu su urcene bud na obklady a dlazby, alebo fasadne lepidla su zas urcene na sietkovanie EPs alebo vlny. Jedine baukleber he mozne pouzit na presietkovanie ale porobetonu.
Take lepidla ste pouzivali?
Potreboval by some poradit kvalitne klobuky, najlepsie hnede, resp. opat ake lepidlo pouzit na ich prilepenie a akym tmelom ho spravne utesnit.
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Plot - postup prác - detaily a otázky

Poslaťod user » Ned 05. Júl 2015 21:29:15

Nikto neporadí aké lepidlo na plot zvoliť?
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Plot - postup prác - detaily a otázky

Poslaťod Bororo » Pon 06. Júl 2015 20:54:19

vsak ti jezo radi lepidlo na EPS. ja som pri zateplovani pouzil Baumit StarContact a to drzalo aj na skle, takze na plote urcite nebude problem. aj ked ta cena by ma od aplikacie na plot asi odradila.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Plot - postup prác - detaily a otázky

Poslaťod jepeto » Ned 26. Júl 2015 21:48:52

Riesim oplotenie RD a kedze manzelke sa pacia ploty zhotovene z prefabrikovaného železobetónu (stlpy a do toho nasadzane zelezobetonove platne) chcem Vas poziadat, ci nahodou nemate skusenosti s uvedenym systemom a tiez ci neviete odporucit z vlasnej (rodinnej) skusenosti vhodneho vyrobcu na 3/4 oplotenia RD.
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Plot - postup prác - detaily a otázky

Poslaťod TomasHo » Uto 28. Júl 2015 10:13:06

jepeto, ja mam skusenosti s tymto typom oplotenia. U nas v dedine sa tym ohradzuje kdekto, a podla mna to je na bager a pokutu. Najprisernejsi plot, aky sa da vymysliet, ani komousi neohradzali kraviny strasnejsie. Ako proti gustu nic, ale zvazte ludskejsie oplotenie.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Plot - postup prác - detaily a otázky

Poslaťod jepeto » Str 29. Júl 2015 9:18:11

TomasHo píše: .... podla mna to je na bager a pokutu. Najprisernejsi plot, aky sa da vymysliet, ani komousi neohradzali kraviny strasnejsie....


Suhlasim s tebou, ale manzelka chce :dash oplotenie riesene tak, ze nebude vydno na pozemok a kedze je to dookola 114 m riesim co najjednoduchsie, najmenej pracne a najlacnejsie riesenie.
Ak mas napad tak sem s ním
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Plot - postup prác - detaily a otázky

Poslaťod ice_age » Str 29. Júl 2015 10:05:19

Jednu vec nejako neviem pochopit. Nevravim ze sa to tyka prave teba jepeto .
Mrnave 4a pozemky s bungalovom, zostane im mozno 50m2 travnika a cele to pre istotu obozenu 2m betonovym plotom. Ved to uz je rovnaka kralikaren ako byt, akurat teda vidis oblohu nad sebou.
Ak by tam bolo napr. pletivo, clovek aspon nema pocit takej stiesnenosti... Nejaka "intimna" zona sa vzdy da lokalne vyriesit, ale naco sa dookola obostavat ako v bunkri?

S týmto príspevkom autora ice_age súhlasil
drepo
ice_age
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Uto 03. Máj 2011 10:14:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Plot - postup prác - detaily a otázky

Poslaťod MartinH » Str 29. Júl 2015 10:17:15

TomasHo píše:jepeto, ja mam skusenosti s tymto typom oplotenia. U nas v dedine sa tym ohradzuje kdekto, a podla mna to je na bager a pokutu. Najprisernejsi plot, aky sa da vymysliet, ani komousi neohradzali kraviny strasnejsie. Ako proti gustu nic, ale zvazte ludskejsie oplotenie.


Vec vkusu. Mne sa tiez vobec nepaci, ale videl som jeden nejako natrety alebo nastriekany a dost mu to pomohlo. Nebol pekny, to nie, ale uz nebol taky hrozny odpudzujuci.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Plot - postup prác - detaily a otázky

Poslaťod drepo » Štv 30. Júl 2015 14:00:19

Tiez prave realizujem 21m plotu a velmi ma inspirovaly tieto realizacie plotov . U mna skladba dve rady DT -plotoviek , zelezne stlpiky, drevena vypln- vodorovne... nieco na sposob referencie, Praha - Pitkovice ,okr. Praha 22, kraj na strane 3
http://www.plotnaklic.cz/reference/?paginator-page=3
*ked je to reklama , nech to admin vymaze
Prílohy
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Plot - postup prác - detaily a otázky

Poslaťod juraj.novo » Pon 22. Aug 2016 8:35:05

Viete mi poradiť ako by som mal spraviť oplotenie, keď už je vymurovaný pôvodný múrik. Hrúbka pôvodného múrika je 23cm. Zbúrať ho je dosť náročné nakoľko jeho dĺžka je cca 30m. Najskôr sme chceli naň dať štiepané tvárnice a železné stĺpiky by sme tiež prekryli tvárnicami, len problém je s šírke štiepaných tvárnic, ktoré sú max. šírke do 20cm. Ako by som ho mal spraviť aby dobre vyzeral.
Prílohy
juraj.novo
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon 09. Feb 2009 15:02:03
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Plot - postup prác - detaily a otázky

Poslaťod pretorianm » Uto 31. Jan 2017 15:32:30

no firmy robia aj stiepany obklad. takze ak chces na existujuci pokracovat stiepanym, tak tento uz existujuci by si vedel oblozit takym istym stiepanym obkladom
bude sice spodok o par cisel sirsi (obklad ma 5cm) ale aspon vzhladovo bude rovnaky, ked to uz nechces burat
alebo postavit zvysok z DTciek a oblozit to cele rovnako, tam uz obklad mozes pouzit akykolvek
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Predchádzajúci

Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia