Zateplenie vikendoveho domu.

Re: Zateplenie vikendoveho domu.

Poslaťod petok » Str 25. Feb 2009 14:33:58

petok píše:Co sa tyka vonkajsej omietky - takuto dylemu mal aj kolega /bohuzial uz tu nie je aby som sa ho na to podrobne spytal/.
Ale co viem spravil si cenovu analyzu na klasicke omietky material + praca atd. Prave ta praca bola dost vysoko, lebo to sam nedokazal a musel mat na to partiu skusenych chlapov co v tom maju sakra dobre skusenosti a prax.
Druha analyza bola vyuzit system zateplenia, ale nie s hrubym polystyrenom ale iba s hrubkou 2-3cm - neslo mu o zateplenie stavby ale o to ako co najlacnejsie a hlavne svojpomocou zrealizovat omietku. Pre tuto variantu sa nakoniec aj rozhodol - nevidel som to takze nemozem to hodnotit. Skladba bola - nalepeny fasadny polystyren hrubka asi 3cm, sietka + kleber, penetracia a nater. Niektore materialy ziskal za lacny peniaz a realizaciu spravil svojpomocne.


este som zabudol, kolega to robil na garazi

V konecnom dosledku musim dat za pravdu Emkacovi, co sa tyka s tym rosnym bodom a potom aj s plesnami. Toto ma hned nenapadlo, ale je to pravda.
petok
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pia 30. Jan 2009 15:26:34
Bydlisko: okres NM
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Zateplenie vikendoveho domu.

Poslaťod petok » Štv 26. Feb 2009 11:40:00

Pre Roba - nedalo mi to a tak som to poslal chalanom od baumitu. Poslali mi nejake veci a vypocty ale nedokazem to sem dat. Su to pdf subory. Ak mas e-mail tak ti to mozem preposlat ale neviem adresu.
petok
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pia 30. Jan 2009 15:26:34
Bydlisko: okres NM
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Zateplenie vikendoveho domu.

Poslaťod martin1 » Štv 26. Feb 2009 13:25:56

ja by som radil nezateplovat, nema to vyznam aj pre to co tu uz dakto spominal. kamarat ma vikendovy dom, kuri elektirnou, ma zateplenych 12 eps, povedal ze v zime ked je vonku 0 C v piatok pride a zakuri z 5 C, potom ked v nedelu odchadza tak ma setko pekne vyhriate na 22 C, vypne kurenie a odchadza, ked pride v stredu tak teplota klesne k 10 C, ked pride az v piatok, tak teplota je o5 blizko k 5 C, takze so zateplenia vela nema, akurat to, ze ma mensie straty cez vikend, skor ma asi zateplit naozaj vyznam, ked planuje clovek tam byvat, kedze ako pisu niektore zateplovacie firmy, ked clovek ide davat tak ci tak novu omietku, tak navratnost samotneho zateplenia sa moze skracovat az o polku.
inak v mojej chate, ked je vonku 0 a zakurim, tak steny tak rychlo nezohrejem, az tak po dvoch dnoch kurenia, iny znami zateplil z vnutra, na to dal tatransky profil a rozhicuje chatu rychlejsie, problemy s plesnami zatial nema
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Zateplenie vikendoveho domu.

Poslaťod Robo » Štv 26. Feb 2009 18:07:45

Pre petok:
Dik za ochotu, moja mailova adresa je lello@orangemail.sk
Robo
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 14:22:34
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Predchádzajúci

Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron