kde zohnat kompresorovu zbijacku?

kde zohnat kompresorovu zbijacku?

Poslaťod deko » Štv 26. Feb 2009 7:16:16

rozhodol som sa, ze beton okolo celeho domu (hrubka min. 10 cm, plocha priblizne 30 m2) sa mi nechce rozbijat rucne a kedze steny uz mam zateplene, ani nebudem volat lakatosovcov (kladivo by im urcite zopar krat treslo aj do EPS). elektricka profesionalna so silou uderu neviemkolko joulov a vaziaca asi 20 kil (podoba sa na tu kompresorovu ale je trochu mensia) je na ten beton prilis slaba - odbija prilis male kusy, s tou by mi to trvalo tak 2 roky..

neviete mi niekto poradit, kde alebo ako by som si v okoli PK, TT, SC mohol pozicat tu velku kompresorovu zbijacku, co ma aj podvozok? pripadne poradit nejakych profesionalnych zbijacov...

ja viem, najlepsie by bolo kladivo a vlastne ruky. ale ten beton ma fakt minimalne 10 cm hrubky a bol by som rad aby mi este nejake ruky ostali... :nie:
Naposledy upravil emkac dňa Štv 26. Feb 2009 9:37:25, celkovo upravené 1
Dôvod: Tema presunuta
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat




Re: kde zohnat kompresorovu zbijacku?

Poslaťod ado » Štv 26. Feb 2009 9:52:02

Neviem odkial, ste ale existuje makyta na tazke demolacne prace, mal som pozicane z Betis v prievoze , vazi okolo 30KG .
Rozbijal som s nim hosp budovu s pivnicou 100% beton, trvalo to zopar dni, a dvaja studenti cez vikend,ja a kontajner, na beton to najlepsie.
Tie mensie nestoja za vela a je to len mrhanie casom.
Este je jedna pozicovna v ivanke kde by take nieco mohli mat , vola sa Axor, ti maju tusim aj vzduchovu supravu, bobcad s hrotom akby vzduch nestacil. Sidlia v areali pri vlakovej stanici.
ado
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Pon 16. Feb 2009 20:25:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: kde zohnat kompresorovu zbijacku?

Poslaťod ado » Štv 26. Feb 2009 9:56:05

SAha om to nedocital dokonca, tak to bude pre Vas ta Ivanka , alebo Prievoz fajn.
ado
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Pon 16. Feb 2009 20:25:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: kde zohnat kompresorovu zbijacku?

Poslaťod martin1 » Štv 26. Feb 2009 15:16:11

ado píše:Neviem odkial, ste ale existuje makyta na tazke demolacne prace, mal som pozicane z Betis v prievoze , vazi okolo 30KG .
Rozbijal som s nim hosp budovu s pivnicou 100% beton, trvalo to zopar dni, a dvaja studenti cez vikend,ja a kontajner, na beton to najlepsie.
Tie mensie nestoja za vela a je to len mrhanie casom.
Este je jedna pozicovna v ivanke kde by take nieco mohli mat , vola sa Axor, ti maju tusim aj vzduchovu supravu, bobcad s hrotom akby vzduch nestacil. Sidlia v areali pri vlakovej stanici.

ja budem musiet rozbijat 25 m2 keramicky strop, ktory je v ocelovych yckach, na ktorom je 5 cm beton. Ako dlho mi to moze trvat? Postaci na to to 30-kilove buracie kladivo? pozeram ze maju sadzbu 30 eur za den, co sa mi nezda malo, rad by som to za den rozbil...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: kde zohnat kompresorovu zbijacku?

Poslaťod esde » Štv 26. Feb 2009 15:45:58

Doporuceny postup:
- DOBRE si zistit umiestnenie danych I
- PREMYSLIET si umiestnenie rezov (kde su tlakove a tahove napatia ?)
- kriteriom bude co najmensi pocet a dlzka rezov = co najvacsie kusy betonu ale tak aby sa s nimi dalo pracovat a aby vas nepochovali :-)
- narezat strop velkou flexou + diam. kotuc (moze byt prinajhorsom aj mala). Bacha na vystuz (ak bude)
- OPATRNE dokoncit pracu s buracim kladivom . Pracou kladiva setrit (vibracie neurobia dobre ani okolitym konstrukciam (mury)).
- na niektore veci je lepsie pouzit rucne kladivo. Na nacatie a velke veci 10 kg, na drobnosti murarske
T.j. kladivo je len dokoncovaci nastroj. Najdolezitejsie su prve dva body.
Pocitajte s cca 2x vacsim objemom bordelu ako je objem stropu t.j. 3 - 4 m3 = 4 - 5t. Ak je moznost, pouzite sklz (hoci aj narychlo pozbijany z dosak) na presun kusov tam kde potrebujete (kopa, ktora sa pouzije za zasyp pod a okolo ..., velke kusy hoci ako vypln trativodu. Alebo priamo do kontajnera).
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: kde zohnat kompresorovu zbijacku?

Poslaťod Londoner » Štv 26. Feb 2009 20:58:29

Ja som tiez rozbijal chodnik, mal som pozicane buracie kladivo Hermann, bolo pekne tazke , tak 20-25kg, ale robit s nim bola parada. Pozical som si spicaty aj plochy sekac,spicom som urobil vacsinu a len velmi velke rozbite kusy som dokoncil plochym. Plocha bola cca 25 m2, hrubka betonu 20-25 cm, miestami aj 40. Stavalo sa to esta za cias, ked cement pouzivali ako piesok, tak sa nesetrilo... :D Za dve hodiny som to mal hotove aj kladivo vratene... Stalo ma to 200/hod, rucne by som robil urcite ovela dlhsie.
you don´t have to be perfect - you just need to pretend you are..
Londoner
 
Príspevky: 153
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 19. Dec 2008 18:42:53
Bydlisko: ZM, Londyn
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: kde zohnat kompresorovu zbijacku?

Poslaťod martin1 » Pia 27. Feb 2009 11:58:01

esde píše:Doporuceny postup:
- DOBRE si zistit umiestnenie danych I
- PREMYSLIET si umiestnenie rezov (kde su tlakove a tahove napatia ?)
- kriteriom bude co najmensi pocet a dlzka rezov = co najvacsie kusy betonu ale tak aby sa s nimi dalo pracovat a aby vas nepochovali :-)
- narezat strop velkou flexou + diam. kotuc (moze byt prinajhorsom aj mala). Bacha na vystuz (ak bude)
- OPATRNE dokoncit pracu s buracim kladivom . Pracou kladiva setrit (vibracie neurobia dobre ani okolitym konstrukciam (mury)).
- na niektore veci je lepsie pouzit rucne kladivo. Na nacatie a velke veci 10 kg, na drobnosti murarske
T.j. kladivo je len dokoncovaci nastroj. Najdolezitejsie su prve dva body.
Pocitajte s cca 2x vacsim objemom bordelu ako je objem stropu t.j. 3 - 4 m3 = 4 - 5t. Ak je moznost, pouzite sklz (hoci aj narychlo pozbijany z dosak) na presun kusov tam kde potrebujete (kopa, ktora sa pouzije za zasyp pod a okolo ..., velke kusy hoci ako vypln trativodu. Alebo priamo do kontajnera).

idealne by bolo, aby som ten kvalitny keramicky strop rozobral a pouzil este, ale nerobim si plane nadeje, kedze tazko od toho oddelim ten betonovy poter co je na tom...kadial viest flexou rezy, to mi nie je celkom jasne? strop ma podorys 4,5 x 5,7 m, I-cka ocelove su pozdlzne dlhe tych asi 4,5 metra, medzi nimi su priecne tie keramicke hurdisky, ktore su dlhe okolo 1,1 metra, rovnaka je vzdialenost od seba tych I-ciek. Jeden otvor v strope uz je a to su schody. Rozmyslam ze najlepsie bude pokracovat od schodov vo zvacsovani otvoru do bokov, narezavat priecne beton a triafat sa s flexou medzi hurdiskami a skusat ich potom vyberat po kusoch asi aj s betonom, ktory na nich asi bude drzat, kto vie, mozno by som ten strop takto dal dat dole a este niekedy aj dat dokopy, uvidim ako to pojde...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: kde zohnat kompresorovu zbijacku?

Poslaťod sigma » Pia 27. Feb 2009 12:37:33

martin1 píše:idealne by bolo, aby som ten kvalitny keramicky strop rozobral a pouzil este...
ani nahodou. Hurdisky lezia na koncoch a otrasmi sa narusi ich struktura. Beton je beton, ale ak sa otrasie, tak to bude padat. Treba dat forsne krížom cez íčka, stáť na foršniach a kladivom rozbíjat medzi íčkami.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: kde zohnat kompresorovu zbijacku?

Poslaťod zamnio » Pia 27. Feb 2009 18:39:21

znova použiť? to by som nedoporučoval...
myslím, že na 10 cm hrubý betón búracie kladivo postačuje...niečo kvalitnejšie
zamnio
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 14:24:57
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: kde zohnat kompresorovu zbijacku?

Poslaťod Wlado » Str 04. Mar 2009 21:29:09

kompresorovú požičajú v ACJ Šamorín ale rozbíjal som tak isto hrubý betón a použil som 20 kg DE WALT z požičovne so špicatým sekáčom cca 22 m2 za štyri hodiny.
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat





Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron