Vykurovanie/temperovanie garaze

Re: Vykurovanie/temperovanie garaze

Poslaťod bladerunner » Str 07. Dec 2016 0:28:26

ad elektronika- batériam /aku nástroje,.../ asi veľmi nízke teploty neprospejú, tie by som skladoval asi v dome
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat




Re: Vykurovanie/temperovanie garaze

Poslaťod embe » Str 07. Dec 2016 11:06:38

V prvom rade by som sa nakopal do riti za to ze som doveroval projektantovi, ze som hodil bobek na garaz. Ved je to len garaz som si myslel. Nechcel som do nej kurenie. Ani vodu ani nic. Neuvedomil som si zle naprojektovanie prednej steny. Ako je to zle navrhnute mozno vidiet vo vlakne "projekt domu embe". Vzhladom na vtedajsie fakty som sa spolahol na architekta a to bola velka chyba! Pri dalsom dome (dalsi uz nebude) si musim dat vacsi pozor. Pri tomto sim daval pozor len na samotny dom. Aj v nom su nedostatky ale nie az take zasadne.

A tiez som netusil, ze ma chyti praca s drevom. Nechcel som ani dielnu. Momentalne majstrujem v zahradnom domceku ale ten je maly a kedze je tam kosacka a iny zahradny bordel, tak tam nie je miesto. V lete sa to da, v zahrde je dost miesta, ale v zime je to zle.

Asi to spravim tak ze tam dam 1-2 tie infraky, pripojim to na merac spotreby EE a uvidim kolko to zere pri trmperovani ma 10-15C a pri narazovom vykureni. Aj ked teraz mezne, teplota neklesla pod 1,8C

Mate niekto skusenosti s nejakou znackou infrakov? A aky prikon vybrat? Kukal som nejkae videa a clanky cital ale tie neporadia co vybrat...
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Vykurovanie/temperovanie garaze

Poslaťod Mirek z Ke » Str 07. Dec 2016 19:38:33

Zdravím, neviem či Vám dobre poradím, neuvažovali ste aj nad niečím ako krbové kachle na pelety? dá sa snimi v pohode temperovať, netreba chodiť často nakladať, a niektoré typy sú aj na kusové drevo, čo pri práci s drevom zbytky ostávajú, tak sa hneď minú, ale to už by asi bolo komplikovanejšie. Výhodu vidím v tom, že aj výkon sa dá nastavovať, na noc len nejaké to temperovanie a pri práci teplejšie. Toť moj názor.
Mirek z Ke
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Str 29. Apr 2009 17:57:55
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Vykurovanie/temperovanie garaze

Poslaťod embe » Str 07. Dec 2016 19:54:59

Mirek z Ke píše:Zdravím, neviem či Vám dobre poradím, neuvažovali ste aj nad niečím ako krbové kachle na pelety? dá sa snimi v pohode temperovať, netreba chodiť často nakladať, a niektoré typy sú aj na kusové drevo, čo pri práci s drevom zbytky ostávajú, tak sa hneď minú, ale to už by asi bolo komplikovanejšie. Výhodu vidím v tom, že aj výkon sa dá nastavovať, na noc len nejaké to temperovanie a pri práci teplejšie. Toť moj názor.


Dakujem. Stale spekulujem...citam o tych infrakoch, a mam paniku z uctu za elektrinu. Krbove kachle - to by zase chcelo komin....zatial netusim co vyberiem :(
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Vykurovanie/temperovanie garaze

Poslaťod Ludo » Str 07. Dec 2016 22:32:00

ak sa bojis uctov :twisted:
tak mas este stale minimalne dve moznosti
1-fotovoltanika
2-tepelne cerpadlo
to ale zas by si sa mal zacat bat "investicneho vstupu"
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Vykurovanie/temperovanie garaze

Poslaťod embe » Str 07. Dec 2016 22:39:12

Bojim bojim....:)

Myslim, ze sa priklonim k tej piecke/krbovym kachliam...asi skor ku kachliam. Predsalen drevo, najlacnejsie a aj zvysky sa daju spalit. Momentalne sa mi povaluju kade tade. Za zahradnym domcekom mam este kopu starych salovaciek a ineho bordelu dreveneho.

Takze kedze s tym nemam ziadne skusenosti - predstavujem si to takto dobre? Vyvrtam dieru do tehly cca 10-12cm, prestrcim komin von, uchytim ho pripadne o fasadu a ficim? Alebo je este nieco treba? Dakde som cital o privode externeho vzduchu....
Nechcem robit klasicky komin, vrtat do strechy a pod. Chcem to jednoducho prestrcit cez stenu.

Podotykam ze garaz (cca 80m3) ma len jeden otvor vyvrtany cca priemer 10cm, to som spravil na ako take ovetravanie.
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Vykurovanie/temperovanie garaze

Poslaťod jezo » Štv 08. Dec 2016 7:38:03

Ludo píše:tak mas este stale minimalne dve moznosti
1-fotovoltanika

Naozaj toto dokaze niekto napisat s plnou vaznostou? Nuz na vychode zrejme svieti slnko celu zimu, my ostatni sa musime uspokojit povacsine s hmlami a oblacnostou. Ale zase, mozno to nie je taka zla rada, Embe by sa aspon nepretrhol od roboty. Makal by len ked je pekne, inokedy by radsej zobral rodinku na prechadzku ;)
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Vykurovanie/temperovanie garaze

Poslaťod _luky_ » Štv 08. Dec 2016 10:05:25

embe píše:Takze kedze s tym nemam ziadne skusenosti - predstavujem si to takto dobre? Vyvrtam dieru do tehly cca 10-12cm, prestrcim komin von, uchytim ho pripadne o fasadu a ficim? Alebo je este nieco treba? Dakde som cital o privode externeho vzduchu....
Nechcem robit klasicky komin, vrtat do strechy a pod. Chcem to jednoducho prestrcit cez stenu.

Podotykam ze garaz (cca 80m3) ma len jeden otvor vyvrtany cca priemer 10cm, to som spravil na ako take ovetravanie.

Pokud je na fasádě EPS, klepal bych se strachy. Aspoň průchod zdí udělat větší a obalit tvrdou vatou. Svislou část potrubí ukotvit dál od stěny. Ideální by byl nerezový tříplášťový komín, ale pro "vyzkoušení" postačí kus trubky. Regulérní komín si pořídíš a ž zjištít, co vlastně chceš. Komín nemusí být nutně skrz střechu. Třeba já jsem komín z kotelny postavit podél fasády.
Pokud jdou spaliny ven, musí jít nějaký vzduch taky dovnitř. Obvykle stačí netěsnosti oken a dveří. Pokud je to hodně těsné, pak jeden otvor o průřezu aspoň jako má komín.

Krbovky na pelety mají ventilátor a těm skutečně stačí díra skrz stěnu.

Pokud je cílem ohřev vzduchu, koupil bych nejlevnější přímotop. Pozor na termostat uvnitř, je natolik ovlivněný teplem, že je k ničemu. Doporučuji "externí" termostat. Z ekonomických důvodů doporučuji provozovat na NT (HDO).

Infrapanely jsou dobré, jen pokud využiješ jejich sálání.
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: Vykurovanie/temperovanie garaze

Poslaťod embe » Štv 08. Dec 2016 23:19:21

Luky, dik! Som uz na 99% presvedceny o krbovych kachliach/peci. Asi to bude ozaj to naj prave orechove....proste nic neni idealne.

Neviem ci sa da vela zistit za intenzivne studium co a ako s tymi kachlami, no iste je, ze som si neni isty, aku (kolko) kW kachle mam zobrat aby to nebolo vela alebo malo. Nebudem investovat to nejakych kanadskych kachli ani nic podobne, proste garaz je garaz, tam stacia aj obycajne kachle len neviem vzhlaodm na straty tepelne, ake kachle kupit. Ja by som isiel do cca 4-5kW no isty som si neni.

A iste komin neodflaknem, teda tiez to planujem popri fasade hore. Uchytit o fasadu, asi by som to dokonca mozno dal spravit firme nejakej aby bolo vsetko ako ma byt...Len neviem kolko kW a mam obavu ze ked pridem do krboveho studia, tak sa mi budu snazit predat nieco co nebude dobre, ale z coho oni maju najvyssiu marzu a pod....

Pozdavaju sa mi tieto: https://www.mall.sk/krbove-kachle/thorma-bozen-f1451763211?tab=reviews
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Vykurovanie/temperovanie garaze

Poslaťod Ludo » Pia 09. Dec 2016 9:01:24

ako podla mna dobre si vybral
ale mozno by do garaze stacili aj tieto :P
https://dom.bazos.sk/inzerat/67590483/k ... eterky.php

S týmto príspevkom autora Ludo súhlasil
raven
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Vykurovanie/temperovanie garaze

Poslaťod raven » Pia 09. Dec 2016 19:47:41

Mám rovnaký názor, ako Ludo. Ak však máš peniaze naviac, tak...
Účel splnia a hrejú dostatočne... :drink
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Vykurovanie/temperovanie garaze

Poslaťod embe » Pia 09. Dec 2016 21:38:03

Volal som nedavno s Jokom a neodporucal peterky, ja som na ne tiez kukal ale pravda je ze len relativne male dreva do nich a caste prikladanie...ako za 25 eur na skusku to nemusi byt zle.

Co je ale desive, tak dnes som volal s clovekom co robi kominy a zadrel mi cenu 600 eur, nakoniec ze mozno 500 eur cca ked to ma byt podla normy.

Tiez povedal, ze najskor vo februari ze bez sance teraz niekoho zohnat, ze vyroba konci 15.12. a ze posledne objednavky sa dali do vyroby tusim 6.12. Pytam sa ho ze co je za problem sak to su captave rury a kolena; to je ako keby sa podla mna na objednavku robili KG rury, Ze sak to mozem kupit v hornbachu a on ze to by uz nebolo podla normy. To je nejaka blbost podla mna,ze by v hornbachu a pod predavali kominy ktore nevyhovuju norme.

Tych 500 eur hovoril cca za 3m komin.

Neviete odporucit nejakeho cloveka co by to podla normy nainstaloval a nejak rychlejsie a trufam si povedat ze aj lacnejsie?
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Vykurovanie/temperovanie garaze

Poslaťod Ludo » Sob 10. Dec 2016 0:16:39

a co ti mal povedat?
ze to spravi za 20e, komin ti preda so zlavou aby na nom nic nezarobil a nainstaluje ti ho na vianoce?
ha, ha, ha....
brnkni tymto
http://www.prespor.sk/content/view/id/1 ... ersal.html
popozeraj ako idu ceny, napr. tu
http://www.aaakominy.sk/jednoprieduch-160mm
neverim ze jedn blby komin na kachle do garaze nezozenies....
prosto neverim....
ved vyzera to ze pisat aj citat vies, tak????
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Vykurovanie/temperovanie garaze

Poslaťod raven » Sob 10. Dec 2016 13:16:16

Podľa mňa ste sa nebavili o rovnakých veciach.
Na peterky nepotrebuješ 4metrový komín, na občasné zakúrenie, tam ti stačí aj rúra cez stenu von na vlastný pozemok. Ak budeš používať suché drevo na zapálenie ohňa a briketky z miestneho železiarstva a nebude to nasmerované do susedovho okna, tak nebude žiaden problém.
Nerobte z toho raketovú vedu. Pozri sa ako to majú morgoši v tých svojich chalupách cez okno, stenu a kúri to, hreje to.
Hádam na to nechceš robiť revíziu a kupovať 4m komín s tvarovkami na to, aby si mal peterky v garáži, kde raz za čas zakúriš...
Niekedy netreba robiť z komára somára a použiť jednoduchšie a lacnejšie riešenie, ktoré spĺňa účel.
Iné by to bolo, keby si riešil hlavný zdroj vykurovania v RD, kde už riešiš iné veci...
Peterky z bazoša, briketky z miestneho obchodu, rúra za 15€ aj s kolenom z železiarstva, prispôsobíš si to, utesníš cez stenu s dilatáciou a kúriš.
Alebo 600€, zavoláš chlapíka a "máš to podľa normy". Je to na tebe. :drink

S týmto príspevkom autora raven súhlasil
Ludo
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Vykurovanie/temperovanie garaze

Poslaťod embe » Sob 10. Dec 2016 22:06:47

Na ten Prespor som zabudol....cital som o nom ale zabudol. Skocim tam mam to kusok a uvidim, ked to budu podobne cifry, tak to spravim nejakou pankacskou metodou ako bolo spominane niekde na zaciatku :) Uvidime..

Tzn prechodka v stene nejaka, potom izolacia a potom samotny komin cez v prechodke - pankacske riesenie. A zvysok iba rury.

Vsade sa ale spomina kondenz, neviem do akej miery je to zavazne, komin doma nemame, tejto teme som sa vobec nemusel venovat, mame iba elektricke kurenie. Takze moje kominove znalosti su mizerne az ziadne :)
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia