treba revíznú správu na komín ku KK?

treba revíznú správu na komín ku KK?

Poslaťod 7milano7 » Str 25. Nov 2009 22:02:46

Zdravím vás , chcel by som sa spýtať , či treba revíznu správu aj ku komínu od kondenzačného kotla. Servisák pri spúštaní vravel že kominar s tým nemá nič. Že on nastavil spaliny a kotol je umiestnený pod strechou a je to vlastne len vývod ako pri turbo kotloch. Ine by bolo ak by som mal riadný komín od prízemia cez povalu až na strechu. Len ked som bol na stavebnom úrade tam tvrdia že musí byť revízia aj na také komíny . Viete poradiť ? Dík
Naposledy upravil emkac dňa Str 25. Nov 2009 22:31:34, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "treba revíznú správu ?"
7milano7
 
Príspevky: 106
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 23:22:34
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: treba revíznú správu ?

Poslaťod deko » Str 25. Nov 2009 22:19:10

servisak ma pravdu, stavebny urad nech si to overi u hocijakeho kominara. z kotla ti totiz ide "vyfuk" a nie "komin"...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: treba revíznú správu ?

Poslaťod emkac » Str 25. Nov 2009 22:31:06

ja som musel mat aj reviznu spravu z kotloveho komina
je to otazne, skor to zavisi od stavebneho iradu, ako na tom bude bazirovat
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: treba revíznú správu ?

Poslaťod deko » Str 25. Nov 2009 22:34:44

emkac píše:ja som musel mat aj reviznu spravu z kotloveho komina
je to otazne, skor to zavisi od stavebneho iradu, ako na tom bude bazirovat


mas murovany komin a v nom ruru z kotla? v tom pripade by to bolo este pochopitelne - hrozi ze ten komin spadne niekomu na hlavu. aj tak si ale neviem predstavit co na murovanom aj nemurovanom komine moze kominar kontrolovat...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: treba revíznú správu na komín ku KK?

Poslaťod emkac » Str 25. Nov 2009 22:37:16

od krbu mam klasiku - murovany, ten kominar pozrel detailne
od KK ma koaxial -co tam ale napozeral, to netusim
hlavne ze som mal revizne spravy a teta nerobila problem (lebo nieco ine zasa chybalo :? )
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: treba revíznú správu na komín ku KK?

Poslaťod tomaskoj » Štv 26. Nov 2009 0:07:29

Zdravičko. teraz v piatok som kolaudoval. teta z uradu chcela reviznu aj od komina z krbu-to je Schiedel-chcela aj A-test, ale aj reviznu od komina z kotla. mam kondenzačný s turbokominom. Radšej nech ti to kominár orazí ako sa potom s tetou hadať.Ona je urad a neskolaudovať kvoli prkotine....
tomaskoj
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Pia 05. Dec 2008 9:12:43
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: treba revíznú správu na komín ku KK?

Poslaťod k+k » Štv 26. Nov 2009 0:21:20

Vyzera to klasicky slovensky, co urad to ine poziadavky. My mame reviznu spravu len z krboveho komina (ak sa to tak da vobec nazvat - kominar len pichol do komina ruku s nejakym merakom a zahlasil ze dobre taha :) ) Od KK reviznu spravu nerobil (na moju otazku tvrdil ze ju netreba) a ani sme ju pri teraz uz uspesnej kolaudacii nepotrebovali.
BTW: kominar - najdrahsi majster u nas - 5 min roboty (z toho 4min vypisovania lajstra), 35 EUR. :(
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: treba revíznú správu na komín ku KK?

Poslaťod opek » Štv 26. Nov 2009 8:14:16

Pokial sa jedna o turbo prevedenie, reviznu spravu od revizneho technika kominov nepotrebujete. Nejedna sa o kominove teleso. Co sa tyka klasickych kominov, revizak by mal kontrolovat vhodnost pouzitych materialov (napr. i ich certifikaciu), dodrzanie STN 734210 a 01 - umiestnenie cistiacich a kontrolnych otvorov, prevedenie dymovodov, vzdialenost horlavych konstrukcii, rozmery, vyustenie nad strechou, priechodnost, kominovy tah, atd....
Obrázok užívateľa
opek
 
Príspevky: 356
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:08:15
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: treba revíznú správu na komín ku KK?

Poslaťod tomaskoj » Štv 26. Nov 2009 9:38:31

zdravičko. To je pravda s tými uradmi. Švagor kolaudoval asi dva dni predo mnou a nepotreboval napr. stavebný denník. Ja som ho samozrejme nemal-len fotodokument., ale teta považovala denník za nesmierne doležitý. Ale nakoniec sme sa dohodli. A kominár. Tí su asi všade rovnaký. Presne ako píše k+k. 5 min. roboty, pekne oblečený. perečko, papierik a pýta peniažky. :lol: Ale to asi patrí k tomu.A ešte niečo pre všetkých čo idu kolaudovať. Teta z uradu chcela doklad od odovzdania staveb. odpadu na skladku-že vraj to je tak dôležité ako revizky. Tak upozornujem dopredu.
tomaskoj
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Pia 05. Dec 2008 9:12:43
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: treba revíznú správu na komín ku KK?

Poslaťod k+k » Štv 26. Nov 2009 11:15:08

tomaskoj píše:zdravičko. To je pravda s tými uradmi. Švagor kolaudoval asi dva dni predo mnou a nepotreboval napr. stavebný denník. Ja som ho samozrejme nemal-len fotodokument., ale teta považovala denník za nesmierne doležitý. Ale nakoniec sme sa dohodli. A kominár. Tí su asi všade rovnaký. Presne ako píše k+k. 5 min. roboty, pekne oblečený. perečko, papierik a pýta peniažky. :lol: Ale to asi patrí k tomu.A ešte niečo pre všetkých čo idu kolaudovať. Teta z uradu chcela doklad od odovzdania staveb. odpadu na skladku-že vraj to je tak dôležité ako revizky. Tak upozornujem dopredu.

Kolaudacia prebieha vsade inak. :) Od nas nechceli ani stavebny dennik, ani doklad o likvidacii odpadu. V podstate manzelka doniesla vsetko co chceli u nas (revizne spravy - el/bleskozvod/plyn/komin, zmluva s vodarmi, energeticky certifikat, stavebne povolenie, zaplateny poplatok, LV). Tipek si pozrel fotodokumentaciu v energetickom certifikate, zhodnotil to tak, ze zabradlia mate, fasada tiez (poschodovy dom - u nas nutnost ukoncenia vyskovych prac), tak to skolaudujeme od mojho stola. Nechal si obligatne 2 tyzdne aby to nevyzeralo moc podozrivo a uz tyzden mame skolaudovane :yahoo
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: treba revíznú správu na komín ku KK?

Poslaťod quark » Štv 26. Nov 2009 16:10:07

likvidácia stav. odpadu: stačí ak napíšeš čestné prehlásenie, že si odpad odviezol do zberného dvora, ten musí mať každá obec.
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: treba revíznú správu na komín ku KK?

Poslaťod Maxo » Uto 25. Okt 2016 8:18:06

Kominar kontroluje aj dymovod z KK ? Ma pristroje na meranie spalin, kedze z KK poziar nevznika ?

http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/k ... vidla.html
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat

Re: treba revíznú správu na komín ku KK?

Poslaťod raven » Uto 25. Okt 2016 17:11:56

U mňa to tiež bolo podobne-komín Schiedel a aj ku KK. Aj keď mi ide komín z KK na dvor, čo nie každý revizák toleruje, ale jemu som spomenul, že ide nad strechu, ako sa sluší a patrí, tak mi uveril a vystavil revíznu správu aj na KK... :D.
Východ SVK - 20€ za Schiedel ku krbu +10€ za KK za 5 minút roboty.
Keď budem mať syna, bude z neho kominár-tí chlapi zarábajú jak svíň..: :lol:
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: treba revíznú správu na komín ku KK?

Poslaťod Maxo » Uto 25. Okt 2016 20:01:07

Ja som teraz pred zimou dal skontrolovat. Zrkadielko 5 min, vsetko OK, 10 euro, vypisovanie dokladu a odchod dalsich 5 min. To bola bezna kontrola pred zimou. Dymovod z KK ma ani nenapadlo uzakazat kominarovi. ;)
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat

Re: treba revíznú správu na komín ku KK?

Poslaťod Mich » Pon 31. Okt 2016 22:22:36

Niekde som cital ze bola novela zakona a treba raz za rok reviziu vyvlozkovaneho komina a komina ko KK. Oprus.

Kominy murovane raz stvrtrocne alebo polrocne.
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat




Ďalší

Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron