Ako na samonosnu branu svojpomocne?

Ako na samonosnu branu svojpomocne?

Poslaťod Mich » Štv 08. Sep 2016 13:05:08

Dospel som do stadia ked potrebujem branu do predného plota. Nieco som si nastudoval o tom a rozhodol som sa to urobit svojpomocne. Na internete sa daju kupit kompletne sady vsetkeho co na to treba. Dokonca aj profily s navodom na zvarenie.

Ja som ale nikdy nezvaral a tuto cast by som chcel dať urobit niekomu inemu. Co myslite ? Je mozne priamo na pozemku zvariť branu pre prejazd 6m alebo to treba robit na nejakom stole? Nenasiel som nikoho , kto by mi to urobil. Cize ak by ste poznali niekoho co by prisiel do okolia Senca za rozumnu cenu uvitam.

ps: Preco nikomu nestaci primerany zisk, ale potrebuje za robotu 2x tolko ako riaditel nasej firmy?
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat




Re: Ako na samonosnu branu svojpomocne?

Poslaťod ... » Štv 08. Sep 2016 16:27:23

da, pokial mas dostatok ako-tak rovneho miesta, cim vypodkladat profily a trocha technickeho odhadu
mierny problem je s tepelnou roztaznostou (tu ale velmi nevies odstranit ani na stole)

inac brana nie je zrovna idealny typ vyrobku na ucenie sa zvarat (ak to nevies), ale na druhej strane je s tym aspon troska zabavy (vcelku sa tesim na to ked si budem robit pri dome vlastnu akurat sa obavam toho ze nemam rovny teren; 3 normalne otvarave exemplare (u rodicov na chalupe) uz mam za sebou :-D)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Ako na samonosnu branu svojpomocne?

Poslaťod Mich » Ned 16. Okt 2016 20:21:56

To slovenske podnikanie uz prestavam chapat. :roll:

Nakoniec som sa rozhodol ze sa naucim zvarat sam. Mam uz vsetko. Zelezo na terase , zvaracku doma. Drzte mi palce. Zacnem vyplnami v plote.
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Ako na samonosnu branu svojpomocne?

Poslaťod fabka2004 » Ned 16. Okt 2016 20:33:24

Mich píše: ...

ps: Preco nikomu nestaci primerany zisk, ale potrebuje za robotu 2x tolko ako riaditel nasej firmy?


neviem kolko zaraba Vas riaditel, ceny za pekne ploty sa hybu na akceptovatelnej urovni ...
zase preco nie rozsirit si obzory v novych oblastiach ako je zvaranie ... ja som nikdy nezvaral, technicky zdatny som, ale aby som sa ucil zvarat rovno na mojej brane, no predpokladam ze kachlicky, kurenie, kuchynsku linku a pod ste tiez sam-doma zvladli, takze to urcite zvladnete :netusim
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Ako na samonosnu branu svojpomocne?

Poslaťod Ludo » Pon 17. Okt 2016 15:18:35

veru ani ja neverim
ze niekto chce za robotu na jednej brane
minimalne 5 tisicok
lebo riaditel co zaraba menej ako polovicu tejto sumy
je tajtrlik, nie riaditel :lol:
neviem aku branu mas na mysli, ale znamemu terazky montovali kovovu posuvnu branu za 1100 e aj s vyrobou brany aj s posuvom aj s montazou
to je pri cene domu veeelmi akceptovatelna suma
(ja viem, ze plus jazierko, plus altanok, plus chodniky a plno dalsich poloziek kazda za minimalne tisicku- ze sa to nazbiera ma niekolko desiatok tisic, avsak ono to tolko stoji - s tym trebalo ratat uz na zaciatku, ci???)
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Ako na samonosnu branu svojpomocne?

Poslaťod raven » Pon 17. Okt 2016 15:29:10

Ludo
Ak to nie je tajomstvo, môžeš napísať rozmery tej brány, materiál a keď sa dá tak aj meno firmy(ak nechceš verejne, tak do ss)? Pretože nie je brána ako brána a keď len kvalitný pohon, čo som našiel, stojí polovicu z tej sumy, tak je táto suma až veľmi priaznivá. Ak by sa dalo, tak aj foto by som privítal. Sám sa chystám kúpiť si novú bránu, tak by som sa rád inšpiroval.
Ďakujem.
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Ako na samonosnu branu svojpomocne?

Poslaťod Ludo » Pon 17. Okt 2016 20:38:33

jasnacka ze neni "jabko jako jabko"
a hned ako s nim hodim rec, popytam sa ho na detaily a dam to tu alebo tebe do ss
moc som s nim moc debatu nerozvijal, lebo ja mam branu vyriesenu
a urcite ma posuvnu branu, to si pamatam a aj cena mi utkvela v pamati, lebo cenovky si pamatam
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Ako na samonosnu branu svojpomocne?

Poslaťod MiroM » Uto 18. Okt 2016 8:19:54

Ludo píše:neviem aku branu mas na mysli, ale znamemu terazky montovali kovovu posuvnu branu za 1100 e aj s vyrobou brany aj s posuvom aj s montazou
to je pri cene domu veeelmi akceptovatelna suma


Videl si aj fakturu tomu znamemu? Lebo inac je to z oblasti JPP. 1100€ za pohon + prislusenstvo + material + vypln + praca je sci-fi. Len ja som za pohon + prislusenstvo (kladky, hreben, fotobunky...) dal 700€, dalsich 550€ som dal za nerezove jakle, 400€ vypln , 50€ nejake montazne drobnosti. Spolu len za material 1700€. A neratam pracu, lebo bola zvarana svojpomocne. Ak by som dal niekomu tuto moju branu vyrobit na kluc, tak by som mohol pocitat so sumou okolo 4,5 az 5tis. €.
Iny priklad: Susedovi nedavno robili relativne malu branu , sirka 4m a vyska asi 110cm, vypln tahokov, material ocel. Vypytali za nu 2500€ a uz mu zacala hrdzaviet.
Suhlasim teda z nazormi, ze firmy si pytaju nekrestanske prachy (a nie je zaruka, ze praca je vykonana dobre). Dalsiemu susedovi, co robili velku branu(cenu neviem) uz farba cela opadala z C-profilu. Kvalita, ako sa patri.
Majstri pouzivaju primitivne pravidlo na vypocet ceny prace, resp. celkovej ceny - ti mensi si pytaju material(maloobchodna cena) x 2 , vascie firmy pouzivaju este vacsi koeficient.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ako na samonosnu branu svojpomocne?

Poslaťod Mich » Pon 31. Okt 2016 22:28:38

Ludo píše:veru ani ja neverim
ze niekto chce za robotu na jednej brane
minimalne 5 tisicok
lebo riaditel co zaraba menej ako polovicu tejto sumy
je tajtrlik, nie riaditel :lol:
neviem aku branu mas na mysli, ale znamemu terazky montovali kovovu posuvnu branu za 1100 e aj s vyrobou brany aj s posuvom aj s montazou
to je pri cene domu veeelmi akceptovatelna suma
(ja viem, ze plus jazierko, plus altanok, plus chodniky a plno dalsich poloziek kazda za minimalne tisicku- ze sa to nazbiera ma niekolko desiatok tisic, avsak ono to tolko stoji - s tym trebalo ratat uz na zaciatku, ci???)


Takze ja som sa nakoniec pustil sam do toho. Celkovo ma material na branu , sirka medzi stlpikmi 6m. Komplet material na samonosnu ektricky posuvnu branu 1100 EUR. Tej sume ktorú uvadzas velmi neverim.
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia