Ako ošetriť fasádu proti muchám?

Ako ošetriť fasádu proti muchám?

Poslaťod Bororo » Pia 23. Sep 2016 20:01:31

Priatelia, chcel by som ošetriť fasádu proti muchám.
Sused, vzdialený 2 pozemky má cca 6 kravičiek, nejaké prasiatka, hydinu a iné takže produkujú aj neskutočný počet múch.
Tieto však veľmi obľubujú našu novú fasádu, keďže je to najbližší zateplený dom, mám podozrenie, že sa im veľmi páči vyhriata fasáda.
Je neskutočné aké množstvo múch sa tam zíde.
Chcem sa spýtať, či je možné fasádu nastriekať niečím ako biolit a pod., samozrejme neočakávam dlhý účinok, ale aspoň by som ich zopár skántril.
Bojím sa však, aby ten postrek nejak nezreagoval s omietkou (Baumit Nanopor) a nezafarbil ju.
Máte nejaký nápad ako sa s týmto vysporiadať?
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Ako ošetriť fasádu proti muchám?

Poslaťod mp1 » Sob 24. Sep 2016 18:08:02

nám na ranným slnkom zohriatu fasádu sadajú muchy, hoci žiadny podobný zdroj nemáme v okolí.
pred 45 rokmi som do hlinky pridal DDT, za oknami tiekol potok, ktorý dotovali z bitúnku.
pred 40 rokmi som maľoval (inde) neskoro večer a otvoreným oknom naletelo veľké množstvo komárov. ako som valčekom na bielu stenu nanášal (vzor ako terénna pneu) tmavú farbu (hneď srnčia), komáre sa uhýbali, uhýbali, až som prešiel aj po poslednom (bielom) páse - zmizli otvoreným oknom.
ddt už bežne nie je dostupné a na fasádu by nik nedal taký "vzorok". ale na odľahčenie ...
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Ako ošetriť fasádu proti muchám?

Poslaťod ivvan » Sob 24. Sep 2016 19:08:47

asi sa im páči farba, nám na jemne broskyňovú idú tiež, hlavne jar/jeseň ked na to zasvieti slnko tak je to ako magnet.
u susedov na tmavších odtieňoch som si tie muchy/osi nevšimol.

S týmto príspevkom autora ivvan súhlasil
mp1
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron