podlahovka prizemie, radiator poschodie

Re: podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod k+k » Uto 13. Sep 2016 14:00:54

joko píše: Preto z teploty napr. 55 st cez anuloid a čerpadlovú skupinu zmeníš na teplotu na 25 - 30 - 35 - 40 st. čo treba do podlahy
Možno by sa dalo niečo aj po domácky vyrobiť za menej peňazí, no hotové a dobré stojí cca 600 iba materiál.

joko, teraz si ma normalne vyplasil :( ten anuloid treba vzdy alebo len ked su obehove cerpadla v rozdelovaci podlahovky ? lebo u mna sme to poriesili tak, ze obehove cerpadlo je len a len v kotli. Podlahovka je tym padom iba pripojena na kotol. Co sa tyka zasobnika TUV, ten mi kotol nabija tak ci tak 88C vodou, v case ked nabija zasobnik TUV sa predsa nekuri. V momente ked sa prepne 3cestny ventil na kurenie, tak kotol upravi teplotu vystupnej vody na pozadovanu teplotu regulatorom. Ci sa mylim ?
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat




Re: podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod kamo » Uto 13. Sep 2016 15:09:05

joko píše:Systémová doska je rovina plus štuple. Pri 35 mm je rovina cca 15 mm plus 20 mm štuple. Ak anhydryd ide od roviny 55 mm a tak súčet je 70 mm. Na to ide krytina.
Kotol Ti pracuje napr 35 - 70 st. Na podlahovku je 35 st akurát, ale potrebuješ aj nižšie, no na TUV je veľmi málo. tam je treba vypáliť legionely raz za 7 dní, no bežne sa používa tak cca 55 - 60 st. A to je do podlahovky neprípustná teplota. Preto z teploty napr. 55 st cez anuloid a čerpadlovú skupinu zmeníš na teplotu na 25 - 30 - 35 - 40 st. čo treba do podlahy
Možno by sa dalo niečo aj po domácky vyrobiť za menej peňazí, no hotové a dobré stojí cca 600 iba materiál.


Takze do tych 9cm sa vmestim. Kotol ale ohrieva TUV ako prietokovy ohrievac a jej teplota sa nastavuje samostatne ..."parameter teploty TUV. Rozsah nastavenia --, 35, 37, 38, 39, 40, 41, 44,47, 50, 55, 60 °C." Teplota vody v kureni sa nastavuje tiez samostatne "...parameter. Rozsah nastavenia: --, 38, 40, 42, 45, 50, 55, 60,65, 70, 75, 80 °C."

ak by teda kotol ohrieval kurenie na 38st. mohlo by ho fungovat bez anuloid a čerpadlova skupina ?

dalsie parametre kotla :
Kúrenie
Max. pracovný tlak . . . . . . . . . . . . . . . . [bar]. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3
Min. pracovný tlak . . . . . . . . . . . . . . . . . [bar]. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 0,8
Doporučený prevádzkový tlak . . . . . . . . [bar]. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1 – 2
Teplotný rozsah . . . . . . . . . . . . . . . . . . . [°C]. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 38 – 80
Expanzná nádoba . . . . . . . . . . . . . . . . . . . [l]. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5
Maximálne množstvo VV v systéme . . . . . [l]. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 70
Max. tlak expanznej nádoby . . . . . . . . . [bar]. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3
Teplá úžitková voda (TÚV)
Max. vstupný tlak . . . . . . . . . . . . . . . . . [bar]. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6
Min. vstupný tlak . . . . . . . . . . . . . . . . . . [bar]. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 1
Min. prietok TÚV . . . . . . . . . . . . . . . . . [l/min]. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2,7
Nastaviteľný teplotný rozsah
(závislý na prietoku) . . . . . . . . . . . . . . . [°C]. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 35 – 60
Množstvo odoberanej TÚV
- pri ∆t 25°C . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . [l/min]. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12,5
- pri ∆t 30°C . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . [l/min]. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 11
- pri ∆t 35°C . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . [l/min]. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8,8
kamo
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon 28. Sep 2015 18:40:51
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod joko » Uto 13. Sep 2016 21:03:07

To K+K:
U teba sme práve demontovali čerpadlové skupiny, lebo boli zbytočné, lebo kotol dokázal dať priamo požadovanú teplotu do podlahy. Bývaš už 5 rokov a si s tým spokojný, Ja tiež, až na použité potrubie.

To Kamo: Ak kotol má prietokový ohrev TUV, tak teoreticky tých 38 st. by mohlo ísť priamo do podlahy bez úpravy teploty. Mal som v rukeprojekty, kde projektant kúrenia teplotu média uvádzal na 45 st.C a prepočítaval to na vonkajšiu teplotu -10 st. C . Na základe toho navrhoval rozteče rúr. Ja uprednostňujem rozteče 150 mm a nižšiu prevádzkovú teplotu.
Znovu pripomínam, ak mám správne informácie, tak hygienická norma tvrdí, že teplota podlahy pri podlahovke by namala presiahnúť 29 st. C :!:
Pre to neni vhodné ísť do vysokých teplot média. Keď však pozerám na parametre kotla pre vykurovanie, tak tých max 70 l vody v systéme je v pohode. Akurát privsušení poteru to nenastavíš na 25 - 30 st. On tých 24 kW využije hlavne ako prietohový ohrev TUV.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod ... » Str 14. Sep 2016 7:30:51

joko píše: Ja uprednostňujem rozteče 150 mm a nižšiu prevádzkovú teplotu.

ja tiez; rury som dal vsade na 10 cm a rozdiel v teplote vykurovacej vody a teplote priestoru mam len minimalny, je to ale vyhodou hlavne pri TC...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod k+k » Str 14. Sep 2016 10:46:17

joko píše:To K+K:
U teba sme práve demontovali čerpadlové skupiny, lebo boli zbytočné, lebo kotol dokázal dať priamo požadovanú teplotu do podlahy. Bývaš už 5 rokov a si s tým spokojný, Ja tiež, až na použité potrubie.

Tak od tej prerabky je to ok, ja len ze ten anuloid ma zmiatol. Cize u mna ho nie je treba (cista podlahovka s KK) ?
Dik.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod joko » Štv 15. Sep 2016 20:48:50

k+k píše:
joko píše:To K+K:
U teba sme práve demontovali čerpadlové skupiny, lebo boli zbytočné, lebo kotol dokázal dať priamo požadovanú teplotu do podlahy. Bývaš už 5 rokov a si s tým spokojný, Ja tiež, až na použité potrubie.

Tak od tej prerabky je to ok, ja len ze ten anuloid ma zmiatol. Cize u mna ho nie je treba (cista podlahovka s KK) ?
Dik.

U teba nieje anuloid, ty si mal na oboch rozdelovačoch čerpadlá a reguláciu. Iné riešenie je dať anuloid ku kotlu, dať k tomu jednu čerpadlovú skupinu a následne na to pripojiť dve podlahy. Takto však máš jednu teplotu - jeden okruh na dve podlahy. To Tvoje riešenie s tromi čerpadlami bolo lepšie, lebo napr, môžeš nastaviť dve nezávysle rôzne teploty na každú podlahu, a môžeš mať horúci rebrík - radiátor nezávysle na podlahovke. Nieje však opodstatnené na tak malé plochy ako má Kámo. Oba systémy majú aj pre aj proti.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod k+k » Pia 16. Sep 2016 8:15:25

Vzhladom na to, ako to prekombinovane riesenie prve dva roky vobec nefungovalo, tak tento uplne primitivny fungujuci system mi vyhovuje viac. :drink Sice nerozumiem ako to funguje, ale funguje, a to je najdolezitejsie.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat




Predchádzajúci

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron