podlahovka prizemie, radiator poschodie

podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod kamo » Sob 10. Sep 2016 12:07:00

Zdravím, prosím o radu pre navrhnutie okruhov na prízemie rekonštruovaného rodinného domu.Ide o cca 55m2 (bez plochy pod linkou a vaňou) na prízemí ( prikladám ručný náčrt), a na poschodie 2 radiátory.
Taktiež by som chcel vedieť či je možné dočasne pripojenie existujúceho kotla protherm leopard 24 BTV na podlahové kúrenie na prízemí, a dva radiátory na poschodí, tak že kotol i rozdeľovač budú v suteréne, a časom to vymeniť za kondenzačný kotol ?
Prílohy
Scan2.PDF
(193.73 KiB) 243 krát
kamo
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon 28. Sep 2015 18:40:51
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod Ludo » Sob 10. Sep 2016 22:57:57

len tak na zaciatok - skus odpovedat-co si TY myslis:
ze na aku teplotu bude kotol ohrievat vodu na vykurovanie???

nie, nemusis pisat cislo, bude stacit, ak odpovies, ci do podlahovky aj do radiatora-pojde rovnako tepla voda :!:

a co si myslis ty, ci je to tak v poriadku a ako asi to (radiator aj podlahovka) bude vtedy fungovat :!:

ked zvladnes viac ako troma slovami odpovedat - tak vtedy uz (asi) vlastne poznas odpoved na vsetko co si sa pytal
ak nie
tak potom budeme pokracovat
p.s.
nie si niekde z okolia tatier?
(tam niekde vraj este stale posobi nejaky kurenar co trepe klientom do hlav ale ze "uuuplne bludy")
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod ... » Ned 11. Sep 2016 8:35:07

tak cisto zvrhlo, ak bude mat dostatocne velke radiatory tak by to mohol cele hnat teplotou podlahovky (ale tie radiatory si fakt ze neviem predstavit :-D)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod MartinH » Ned 11. Sep 2016 8:51:52

kamo, si tu novy a dal si otazku, ktora sa diskutovala davnejsie a nie iba raz. Vyhladaj si stare temy o kureni o kombinacii podlahovka+radiator. Dozvies sa, ze su to dva tak odlisne typy kurenia, ze pripojit ich na jeden kotol vobec nie je jednoduche.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod joko » Ned 11. Sep 2016 20:38:48

Ako takmer všetko sa dá, otázka je či je to rentabilné? či nie je lepšie - ideálnejšie riešenie. Predpokladám, že máš staršiu stavbu, alebo časť stavby, kde už je kotol, neaký radiátor, a niekde aj zaliatá podlahovka. Ak nie, prosím oprav ma.
Máš tam dva systémy na dve rôzne teploty. Premena vyššej teploty do podlahovky Ťa vyjde tak cac 1000 E plus prevádzkové náklady, a to je neefektívne na tak malý priestor.
Ďalej ten kotol je neadekvátne silný na tak malý priestor. Pravdepodobne bude neefektývne pracovať.
Ak máš už radiátory na jednej podlahe a podlahovku v druhej podlahe, tak ja Ti navrhujem dať aj na druhú podlahu dva radiátory, a zabudnúť na podlahovku. Pracovať iba s jednou teplotou do radiátorov aj do bojlera na TUV, a leoparda stiahnúť na napr. 40 st. Vtedy budeš mať dostatok TUV, a pri kúrení nebude ciklovať. Kombinovaný systém bude vysoko stratový.
To : Ludo a ...
Chlapi, na začiatku ani my sme neboli tak zdatný vo vedomostiach ako dnes, tiež sme sa pýtali a "žrali" informácie. Ak by to Kámo vedel, tak by sa nepýtal. Veď atomový fyzik, lekár, pilot nemá ani šajnu o systémoch kúrenia, a pri tom je omnoho múdrejší ako my. My by sme mali byť učitelia, a on je študent. Pre mňa fórum je od prvého dňa učebnica, kde som občas študentom a občas lektorom. Tým chem povedať, prosím píšte a usmerňujte ako napr Martin, lebo z Vašich odpovedí Kámo múdrejší neostal. Tu by skutočne nemalo ísť o počet nepoužiteľných príspeckov, ale o použiteľné rady. :netusim
Mám tu už zopár príspevkov, no stále si spomínam na začisatky, kedy som položil otázku že čo sa stane, ak potrubie nebude mať pri kúrení kyslíkovú bariéru? jeden z mála odpovedí bola, že potrubí budem mať "sopeľ" . Tiež som z toho nebol múdrejší. :drink

S týmto príspevkom autora joko súhlasili - 2
kamo, WYSIWYG
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod kamo » Ned 11. Sep 2016 22:14:37

Ludo píše:len tak na zaciatok - skus odpovedat-co si TY myslis:
ze na aku teplotu bude kotol ohrievat vodu na vykurovanie???

nie, nemusis pisat cislo, bude stacit, ak odpovies, ci do podlahovky aj do radiatora-pojde rovnako tepla voda :!:

a co si myslis ty, ci je to tak v poriadku a ako asi to (radiator aj podlahovka) bude vtedy fungovat :!:

ked zvladnes viac ako troma slovami odpovedat - tak vtedy uz (asi) vlastne poznas odpoved na vsetko co si sa pytal
ak nie
tak potom budeme pokracovat
p.s.
nie si niekde z okolia tatier?
(tam niekde vraj este stale posobi nejaky kurenar co trepe klientom do hlav ale ze "uuuplne bludy")


skusim odpovedat,
mozno by mohol kotol vodu ohrievat napr. na 55 stupnov,do radiatorov, odkial by sa vracala do zmiesavaca, ktori by ju upravil na teplotu do podlahovky (mozno 40 ?). kedze miestnosti s radiatormi maju plochy 11,4 a 16 m2 a odhadovane tepelne straty budu cca 1000 a 1100w tak by pri tepelnom spade 55/45 mohli stacit radiatory o velkosti 600/1400 a 600/1600 ( napr. korado typ 22).
ale stale nepoznam odpoved, ako to zapojit- ci staci zmiesavac alebo este nejaky vetil, a ako sa bude spravat kotol o min vykone 8,5 kW, ci to potom pojde nahradit kondezacnym.
nie som daleko od tatier a kurenar tvrdi nieco ako Ty "to sa neda".
budeme pokracovat ?
kamo
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon 28. Sep 2015 18:40:51
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod kamo » Ned 11. Sep 2016 22:35:36

joko píše:Ako takmer všetko sa dá, otázka je či je to rentabilné? či nie je lepšie - ideálnejšie riešenie. Predpokladám, že máš staršiu stavbu, alebo časť stavby, kde už je kotol, neaký radiátor, a niekde aj zaliatá podlahovka. Ak nie, prosím oprav ma.
Máš tam dva systémy na dve rôzne teploty. Premena vyššej teploty do podlahovky Ťa vyjde tak cac 1000 E plus prevádzkové náklady, a to je neefektívne na tak malý priestor.
Ďalej ten kotol je neadekvátne silný na tak malý priestor. Pravdepodobne bude neefektývne pracovať.
Ak máš už radiátory na jednej podlahe a podlahovku v druhej podlahe, tak ja Ti navrhujem dať aj na druhú podlahu dva radiátory, a zabudnúť na podlahovku. Pracovať iba s jednou teplotou do radiátorov aj do bojlera na TUV, a leoparda stiahnúť na napr. 40 st. Vtedy budeš mať dostatok TUV, a pri kúrení nebude ciklovať. Kombinovaný systém bude vysoko stratový.
To : Ludo a ...
Chlapi, na začiatku ani my sme neboli tak zdatný vo vedomostiach ako dnes, tiež sme sa pýtali a "žrali" informácie. Ak by to Kámo vedel, tak by sa nepýtal. Veď atomový fyzik, lekár, pilot nemá ani šajnu o systémoch kúrenia, a pri tom je omnoho múdrejší ako my. My by sme mali byť učitelia, a on je študent. Pre mňa fórum je od prvého dňa učebnica, kde som občas študentom a občas lektorom. Tým chem povedať, prosím píšte a usmerňujte ako napr Martin, lebo z Vašich odpovedí Kámo múdrejší neostal. Tu by skutočne nemalo ísť o počet nepoužiteľných príspeckov, ale o použiteľné rady. :netusim
Mám tu už zopár príspevkov, no stále si spomínam na začisatky, kedy som položil otázku že čo sa stane, ak potrubie nebude mať pri kúrení kyslíkovú bariéru? jeden z mála odpovedí bola, že potrubí budem mať "sopeľ" . Tiež som z toho nebol múdrejší. :drink


Dakujem. Ozaj sa jedna o rekonstrukciu starsieho domu. Na poschodi sa neda dat podlahovka - limitujuca vyska, preto radiator. Na prizemi je mala plocha, ale vela miestnosti a malo miesta, preto bez radiatorov. Rad by som vedel ako to zapojit , teda co k tomu je potrebne, aby to bolo co najjednoduchsie a najefektivnejsie.
kamo
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon 28. Sep 2015 18:40:51
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod ... » Pon 12. Sep 2016 7:48:41

kamo píše:Dakujem. Ozaj sa jedna o rekonstrukciu starsieho domu. Na poschodi sa neda dat podlahovka - limitujuca vyska, preto radiator. Na prizemi je mala plocha, ale vela miestnosti a malo miesta, preto bez radiatorov. Rad by som vedel ako to zapojit , teda co k tomu je potrebne, aby to bolo co najjednoduchsie a najefektivnejsie.


pokial to je rekonstrukcia, aka je na tom poschodi skladba podlahy teraz ? limitujucu vysku chapem, ale nieco vies ziskat napriklad aj vyburanim stareho poteru, a pokial pojdes nasledne cestou anhydridu tak ti teoreticky staci 10-15 cm na to aby si tam zrealizoval novy poter aj s podlahovkou... (a tolko zrejme zabera aj povodny poter ak tam je)

S týmto príspevkom autora ... súhlasil
kamo
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod Ludo » Pon 12. Sep 2016 8:25:32

ano, pome dalej
ale este predtym - pod linkou podlahovku by som zvazil :?:
iste, VSETKo sa da riesit (je to len otazka penazi)
ponukam 3 riesenia
1.-cista podlahovka s riesenim vysky pre poschodie
na podlahovku do podkrovia sa da najst riesenie kvoli vyske
napr. nieco take, lebo 2 cm sa najdu takmer vzdy :!:
http://mojdom.zoznam.sk/cl/10055/137214 ... iba-20-mm-

2.-cisto radiator, s dizajnovym riesenim namiesto skaredych radiatorov
chapem, ze radiator trocha "zavadzia"
ale zas, RADIATOR moze to byt aj kus "nabytku", ci "dizajnova vychytavka"
http://www.dizajnove-radiatory.sk/dizaj ... atory-brem
http://www.hothotexclusive.com/sk/eshop ... hine-hvws/

3.-kombinacia podlahovka-radiator, s riesenim kupy dvojokruhoveho kotla
kedze kotol menit chces - si pisal, tak porozmyslaj nad dvookruhovym kotlom
http://www.geminox.sk/produkty/kotly-th ... jokruhovy/

vsetky 3 riesenia nie su lacnym spasom, ale mas iste naroky (na vysku podkrovia, na dizajn a priestor v prizemi)-tak za ne musis priplatit
pretoze
hocijaka ina nahrazka sice fungovat moze -ale MUSI byt odkonzultovana na mieste so zohladnenim konkretneho priestoru, stavu a naroku, inak to bude na 95 % chobotina....
podumaj, pokalkuluj a potom pome este dalej.....
ozaj
rozdelovac mas jen jeden?
to by ma napadla sialena myslienka - zapojit nanho aj podlahovku aj radiatory na jednu teplotu a poriadne naratat radiatory na podlahovkovy spad a doladit to prietokmi - ale to je uz riesenie "so zohladnenim..."
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod joko » Pon 12. Sep 2016 20:24:23

Asi nenapíšem nič nového, len Ti opakujem niektoré informácie o reálnych cenách s existujúcim kotlom:
Podlahovka: 2x rozdelovač, 2x skrinka, 2x podlaha komplet cca 1000E plus anuloid + čerpadlová jednotka na zmenu teploty s montážou cca 900 E. K tomu samozrejme kotol + výmenník na TUV. Navyše prevádzkové náklady energia navyše na čerpadlovú skupinu. Najnižšiu podlahu na poschodie s podlahovkou som robil 8 cm. 35 mm systémová doska vrátane rúr, 55 mm anhydryd vrátane rúr, plávajúca podlaha 1 cm.
Miešané kúrenie: 1 komplet podlaha cca 500E plus anuloid + čerpadlová skupina s prácou cca 900, plus 2 radiátory 220 plus rozvody s prácou 200E, plus kotol + výmenník na TUV. Tu ešte taktiež prevádzkové náklady navyše na zmenu teploty bez ohľadu, či jedna alebo dve podlahy.
Iba radiátory: 5 radiátorov cca 500 E Rozvody plus práca max 400 E pri plasthliníku a kotol + výmenník. Nemáš náklady 900 E na zmenu teploty, na prevádzkové k čerpacej skupine, jednoduché ovládnie. Bez ohľadu, či starý dom, nová podlaha, nový kotol.
Jediné mínus je silný kotol, ale to máš iba na 5 - 10 rokov, po tom aj tak musíš meniť kotol za slabší.

Ak by si išiel do dvoch podlahoviek, tak lepšie riešenie vidím v novom kotly, napr Protherm RAJ 4 - 9 - 14 s výmenníkom za 1200E, alebo podobný plynový kotol, ktorý dokáže vyrobiť dve rôzne teploty pre TUV a podlahovku, ale ja by som všade odporúčal radiátory, či už VK alebo designové, uzké, vysoké, tenké, alebo lamelové tenké , ktoré nezaberú miesto. To by som videl ako riešenie k existujúcemu kotlu, ale v zásade neodporúčam miešaný - dvojteplotný systém pre tak malý priestor.
Pre náročných klientov som montoval už lamelové radiátory, ktoré boli vysoké iba 30 cm celkovo od steny vyčnievali 12 cm, výkon tak 500W. Súčastne som montoval zrkadlo - radiátor do chodby, zo spodu napájaný, hrubé iba 5 cm, a výkon možno 800 W. Je pravda, že toto zrkadlo 1800x600 stálo cca 1000 Eur.
Moje posledné odporúčanie - nechoď do miešaného systému. :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod Ludo » Pon 12. Sep 2016 21:05:56

teda ja osobne
by som silno presvedcil mangelku a siel do vychytavkovych dizajnovych radiatorov, lebo:
kotol by ti ostal
ziadne cerpadla, armatury, zmiesavace, prepinace - by ti netrebalo (a to su veci ktore treba nielen kupit, ale aj servisovat, lebo pokazit sa mozu)


ano, chapem
ona uz kolegyniam v robote porozpravala ze ten je sikovny mangel jej spravi doma podlahovku - presne taku-aku ma Jana (to je ta co sa dobre vydala)
ale zas
mozem im povedat
ze podlahovka je shit, ze terazky su cool vychytavkove radiatory, ktore stoja este viac penazi ako podlahovka a ze si z nich spravi taku galeriu moderneho umenia
o.k. ironia bokom (sorry, ale nedalo mi) :lol:
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod kamo » Uto 13. Sep 2016 11:19:03

joko píše:Asi nenapíšem nič nového, len Ti opakujem niektoré informácie o reálnych cenách s existujúcim kotlom:
Podlahovka: 2x rozdelovač, 2x skrinka, 2x podlaha komplet cca 1000E plus anuloid + čerpadlová jednotka na zmenu teploty s montážou cca 900 E. K tomu samozrejme kotol + výmenník na TUV. Navyše prevádzkové náklady energia navyše na čerpadlovú skupinu. Najnižšiu podlahu na poschodie s podlahovkou som robil 8 cm. 35 mm systémová doska vrátane rúr, 55 mm anhydryd vrátane rúr, plávajúca podlaha 1 cm.
Miešané kúrenie: 1 komplet podlaha cca 500E plus anuloid + čerpadlová skupina s prácou cca 900, plus 2 radiátory 220 plus rozvody s prácou 200E, plus kotol + výmenník na TUV. Tu ešte taktiež prevádzkové náklady navyše na zmenu teploty bez ohľadu, či jedna alebo dve podlahy.
Iba radiátory: 5 radiátorov cca 500 E Rozvody plus práca max 400 E pri plasthliníku a kotol + výmenník. Nemáš náklady 900 E na zmenu teploty, na prevádzkové k čerpacej skupine, jednoduché ovládnie. Bez ohľadu, či starý dom, nová podlaha, nový kotol.
Jediné mínus je silný kotol, ale to máš iba na 5 - 10 rokov, po tom aj tak musíš meniť kotol za slabší.

Ak by si išiel do dvoch podlahoviek, tak lepšie riešenie vidím v novom kotly, napr Protherm RAJ 4 - 9 - 14 s výmenníkom za 1200E, alebo podobný plynový kotol, ktorý dokáže vyrobiť dve rôzne teploty pre TUV a podlahovku, ale ja by som všade odporúčal radiátory, či už VK alebo designové, uzké, vysoké, tenké, alebo lamelové tenké , ktoré nezaberú miesto. To by som videl ako riešenie k existujúcemu kotlu, ale v zásade neodporúčam miešaný - dvojteplotný systém pre tak malý priestor.
Pre náročných klientov som montoval už lamelové radiátory, ktoré boli vysoké iba 30 cm celkovo od steny vyčnievali 12 cm, výkon tak 500W. Súčastne som montoval zrkadlo - radiátor do chodby, zo spodu napájaný, hrubé iba 5 cm, a výkon možno 800 W. Je pravda, že toto zrkadlo 1800x600 stálo cca 1000 Eur.
Moje posledné odporúčanie - nechoď do miešaného systému. :drink


Teda miesany system NIE!
Radiatory su pase, takze podlahovka. Stara vyzera na 9 cm poteru. Aj ked "35 mm systémová doska vrátane rúr, 55 mm anhydryd vrátane rúr, plávajúca podlaha 1 cm." nie je 8cm ale 10, to by sa dalo.
samozrejme "2x rozdelovač, 2x skrinka, 2x podlaha komplet" ale musi byt aj "anuloid + čerpadlová jednotka na zmenu teploty" ?
kamo
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pon 28. Sep 2015 18:40:51
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod WYSIWYG » Uto 13. Sep 2016 11:22:28

Toto vlakno ma zaujalo, lebo take riesenie prevadzkujem. Uz som o nom v minulosti pisal, pohladaj v hlbinach tohto fora.
Joko to pekne zhrnul, je tam aj moje riesenie s kotlom Geminox.
Ale: kedze realne mi do radiatorov ide asi len o 5 stupnov teplejsia voda nez do podlahovky, tak som naozaj mohol pouzit jednookruhovy kotol a naddimenzovat radiatory.
Tym nechcem povedat, ze riesenie s dvomi okruhmi je zle, ale treba zauvazovat aj tie faktory, na ktore povodne v prvotnej euforii nemyslis. :-)
Je to skratka indi-vindi :-). Z tohto fora ziskas informacie, ale rozhodnutie bude len a len na Tebe. Cas ukaze, ake kvalitne bolo.
Laudatus...!

S týmto príspevkom autora WYSIWYG súhlasil
kamo
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod joko » Uto 13. Sep 2016 12:46:18

kamo píše:
joko píše:Asi nenapíšem nič nového, len Ti opakujem niektoré informácie o reálnych cenách s existujúcim kotlom:
Podlahovka: 2x rozdelovač, 2x skrinka, 2x podlaha komplet cca 1000E plus anuloid + čerpadlová jednotka na zmenu teploty s montážou cca 900 E. K tomu samozrejme kotol + výmenník na TUV. Navyše prevádzkové náklady energia navyše na čerpadlovú skupinu. Najnižšiu podlahu na poschodie s podlahovkou som robil 8 cm. 35 mm systémová doska vrátane rúr, 55 mm anhydryd vrátane rúr, plávajúca podlaha 1 cm.
Miešané kúrenie: 1 komplet podlaha cca 500E plus anuloid + čerpadlová skupina s prácou cca 900, plus 2 radiátory 220 plus rozvody s prácou 200E, plus kotol + výmenník na TUV. Tu ešte taktiež prevádzkové náklady navyše na zmenu teploty bez ohľadu, či jedna alebo dve podlahy.
Iba radiátory: 5 radiátorov cca 500 E Rozvody plus práca max 400 E pri plasthliníku a kotol + výmenník. Nemáš náklady 900 E na zmenu teploty, na prevádzkové k čerpacej skupine, jednoduché ovládnie. Bez ohľadu, či starý dom, nová podlaha, nový kotol.
Jediné mínus je silný kotol, ale to máš iba na 5 - 10 rokov, po tom aj tak musíš meniť kotol za slabší.

Ak by si išiel do dvoch podlahoviek, tak lepšie riešenie vidím v novom kotly, napr Protherm RAJ 4 - 9 - 14 s výmenníkom za 1200E, alebo podobný plynový kotol, ktorý dokáže vyrobiť dve rôzne teploty pre TUV a podlahovku, ale ja by som všade odporúčal radiátory, či už VK alebo designové, uzké, vysoké, tenké, alebo lamelové tenké , ktoré nezaberú miesto. To by som videl ako riešenie k existujúcemu kotlu, ale v zásade neodporúčam miešaný - dvojteplotný systém pre tak malý priestor.
Pre náročných klientov som montoval už lamelové radiátory, ktoré boli vysoké iba 30 cm celkovo od steny vyčnievali 12 cm, výkon tak 500W. Súčastne som montoval zrkadlo - radiátor do chodby, zo spodu napájaný, hrubé iba 5 cm, a výkon možno 800 W. Je pravda, že toto zrkadlo 1800x600 stálo cca 1000 Eur.
Moje posledné odporúčanie - nechoď do miešaného systému. :drink


Teda miesany system NIE!
Radiatory su pase, takze podlahovka. Stara vyzera na 9 cm poteru. Aj ked "35 mm systémová doska vrátane rúr, 55 mm anhydryd vrátane rúr, plávajúca podlaha 1 cm." nie je 8cm ale 10, to by sa dalo.
samozrejme "2x rozdelovač, 2x skrinka, 2x podlaha komplet" ale musi byt aj "anuloid + čerpadlová jednotka na zmenu teploty" ?



Systémová doska je rovina plus štuple. Pri 35 mm je rovina cca 15 mm plus 20 mm štuple. Ak anhydryd ide od roviny 55 mm a tak súčet je 70 mm. Na to ide krytina.
Kotol Ti pracuje napr 35 - 70 st. Na podlahovku je 35 st akurát, ale potrebuješ aj nižšie, no na TUV je veľmi málo. tam je treba vypáliť legionely raz za 7 dní, no bežne sa používa tak cca 55 - 60 st. A to je do podlahovky neprípustná teplota. Preto z teploty napr. 55 st cez anuloid a čerpadlovú skupinu zmeníš na teplotu na 25 - 30 - 35 - 40 st. čo treba do podlahy
Možno by sa dalo niečo aj po domácky vyrobiť za menej peňazí, no hotové a dobré stojí cca 600 iba materiál.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: podlahovka prizemie, radiator poschodie

Poslaťod Ludo » Uto 13. Sep 2016 13:57:40

ano,
poter by mal byt 35 mm nad rurkou, co robi ozaj cca 7 cm plus podlaha
takze pohoda za predpokladu ze vysky na celej ploche "sedia"
(co sa pri rekonstrukcii bojim ze nesedia :oops: )

ale ako som pisal, da sa suchou skladbou dostat aj podstatne nizsie, od 2 do 3 cm celkovo
absolutne bravurne a rychlo
samozrejme, ze cena potom skace az niekde medzi 50-70 e/stvorec
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat




Ďalší

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron