ako izolovat plot s omietkou?

ako izolovat plot s omietkou?

Poslaťod navaho » Sob 13. Aug 2016 10:07:21

Zdravim. Riesim problem, ze ake je spravne technicke riesenie izolacie zakladu pod plot z debniacich tvarnic, na ktory pojde omietka. Zaujima ma do akej vysky vytahnut zaklad nad teren, resp. v akej vyske umiesnit izolaciu. Problem je vsak ten, ze plot pojde v kopci.
Prikladam aj obrazok.
Niektori stavbari to riesia tak, ako je to zobrazene na mojom obrazku vo vyseku "1.". Vytiahnu zaklady na teren a tam daju izolaciu a vsetko je tym padom vybavene. Mne sa to vsak vobec nepaci ked trci zaklad a lepenka zo zeme. Paci sa mi ked ide omietka po teran, resp. trochu pod teren a pekne z neho akoby vychadza.
Problem je vsak ten, ze tym padom v kopcovitom terene skacete so zakkladom, tak ako je to zobrazene vo vyseku "2." V niektorych miestach je izolacia len trochu pod terenom, ale v mieste skoku moze byt aj 25 a viac cm pod zemou.
Otazka 1. znie: Je problemom pre buducu omietku, ak je izolacia tak hlboko pod zemou ? nebude mur nasiakavat vlhkost a omietka odpadavat ?

2. otazka, aby to bolo este komplikovanejsie: Co ak budem mat, navyse, z jednej strany muru vysku hliny vyssiu o meter ? Do akej vysky umiestnit izolaciu v takom pripade? Resp. treba umiestnit jednu izolaciu na betonovy zaklad a druhu izolaciu este potom vyssie medzi tvarnice , vo vyske toho vyssieho terenu ?

Dakujem za pomoc.

Obrázok
navaho
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob 13. Aug 2016 9:46:44
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: ako izolovat plot s omietkou?

Poslaťod theb » Pon 22. Aug 2016 13:00:24

Hydroizolacia pod terenom ti nebude plnit ziadnu funkciu, prave preto, lebo ti omietka potiahne vlhkost zo zeme. Musis mat zaizolovane vsetko nad zemou.

Ak budes mat z jednej strany vyssi zasyp, z tej strany mozes vytiahnut HI a tak si ochranis mur ako zo spodnej, tak aj bocnej strany.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: ako izolovat plot s omietkou?

Poslaťod maniny » Štv 25. Aug 2016 10:02:08

Ja som cast plotu robil tiez z dt15 a na to som daval lepidlo sietku a omietku. Ziadnu izolaciu som nedaval. Vykopal som diery na zaklad vsetko zhutnil, na spodok som dal cca 10cm makadam. Vylial som betonovy podklad do ktoreho som ukladal debniace tvarnice. Tak som plot vytiahol do potrebnej vysky. Tvarnice ktore boli v zemi som obsypal riecnym kamenom a zhutnil ako to slo. Nasledne na to lepidlo, sietka, penetrak a silikonova omietka. Plot uz takto stoji 4 roky a ziadne problemy. Omietka drzi, nic sa neodlupuje a ani po vyraznych dazdoch nepozorujem premakanie plotu.
Prílohy
maniny
 
Príspevky: 196
Registrovaný: Str 17. Mar 2010 14:25:18
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 9 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron