Ako chrániť stenu pre poškodením stoličkou?

Ako chrániť stenu pre poškodením stoličkou?

Poslaťod tienik » Str 27. Júl 2016 12:57:13

Potreboval by som nápad, alebo najlepšie reálnu skúsenosť ako uspokojivo vyriešiť nasledovnú situáciu.

Máme v kuchyni jednálenský stôl opretý kratšou stranou o stenu. Tým pádom sú pri stene aj dve stoličky. Po cca. 4 rokoch je situácia taká, že stena je poškodená jednak od stola (hlavne prevádzky na ňom) a aj od neopatrného použitia stoličiek.
Keďže okrajové podmienky sú také, že premiestnenie nepripadá do úvahy a deti tažko prinútim k sledovaniu smeru pohybu operadla stoličky, hľadám nejaké technické riešenie ako to vyriešiť.

Zatiaľ ma napadlo:
1. drevený obklad - asi mechanicky účinné, ale vzhľadom na to, že už máme drevenú linku (olejovaný dub) obávame sa že svetelné podmienky by tým dosť utrpeli, keďže "drevená" časť kuchyne by bola cca 60-70% plochy stien.
2. použiť tapetu - síce jednoduché, ale čo som videl mám strach že je to dosť citlivé a tenké

vedel by niekto dať iný vhodný nápad?

Vďaka vopred za pomoc.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat




Re: Ako chrániť stenu pre poškodením stoličkou?

Poslaťod Gapson » Str 27. Júl 2016 13:55:18

Nemusíš obkladať celú stenu, daj len vodorovnú dosku do výšky, kde sa stôl a stoličky dotýkajú steny.

S týmto príspevkom autora Gapson súhlasil
joko
Gapson
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Sob 16. Júl 2011 7:57:10
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Ako chrániť stenu pre poškodením stoličkou?

Poslaťod theb » Str 27. Júl 2016 17:21:30

Tapety nemusia byt iba papierove, ale aj gumovane, ci elasticke s 3D vzorom.

Ak je stolicka pri stene, vychadzam z toho, ze nie je vidiet na operadlo, nalepeny filc na operadle stolicky by nestacil?
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Ako chrániť stenu pre poškodením stoličkou?

Poslaťod esde » Štv 28. Júl 2016 7:21:05

Staci nalepit tlmiacu podlozku (filc, silikonovy tercik) na nohy stola a stoliciek, vo vyske sokla (obvodovej listy).
Tieto "dorazy" zabrania priblizit sa stolu ku stene na doraz (doporucujem 5+ mm), ucinnost 100%
Stolicky - ucinnost 95% (daju sa prirazit s rozbehom a naklopenim

Samozrejme, zelezi od tvaru. Vyhodou je "neviditelnost" a pri vacsej vzdialenosti aj ochrana pred pricviknutim ruky.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat





Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron