Podlahovka do celého domu?

Re: Podlahovka do celého domu?

Poslaťod MartinH » Uto 21. Jún 2016 22:07:07

Mego píše:No na tuhe palivo som našiel najlacnejší na heureke za 450€ a to s výkonom 7kW, to si rovno môžem zohrievať nádržku čajovou sviečkou (1W údajne)


Teplo, ktore unika z domu sa vola "tepelna strata" (TS). Rovnake teplo treba do domu doplnat (teda kurit), aby si mal doma stabilnu teplotu.Hodnotu TS treba poznat, bez toho je vyber kotla len tapanie v tme.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Re: Podlahovka do celého domu?

Poslaťod Mego » Uto 21. Jún 2016 22:45:25

No vidím to tak, že si zavolám seriozneho kurenára, nech mi povie aké sú možnosti, lebo som z toho jeleň popravde... Pred pár príspevkami ste mi písali, že bojler na elektriku je chujovina, lebo je to drahé, ok beriem. Tak som myslel, že sa to bude dať riešiť kotlom, ktorý tam aktuálne je. Teraz sa už zrazu nedá, alebo to potrebuje milion dajakych vymennikov, desaťcestne ventily a neviem čo všetko. Vôbec neviem, čo to je a ako to funguje a ako by to malo byť porobené, aby som popritom neprišiel o nervy. Myslel som, že jeden kotol stačí na všetko a hotovo. Takže z môjho uhla pohľadu vám ďakujem za pomoc v tejto oblasti, ale zbytočne hádžete hrach na stenu, lebo som jak siamsky buk a preto si to budem musel všetko zacalovať a zveriť to do rúk odborníkom na teplú vodu.

Každopádne ďakujem, že ste sa vôbec unúvali.
Pán postaví dom tebe
Mego
 
Príspevky: 85
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 25. Máj 2016 13:35:08
Bydlisko: Svit
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Podlahovka do celého domu?

Poslaťod bladerunner » Uto 21. Jún 2016 23:42:53

možno som trocha paranoidný, ale mám taký pocit, že v Mego-vom prípade ide o trolling....

Píšem ťapkou.
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Podlahovka do celého domu?

Poslaťod theb » Str 22. Jún 2016 1:20:31

A ved mal si povedat, ze mas peniaze na rozhadzovanie. Daj si tam este elektricke rohoze, najlepsie na miesta, kde si dal aj podlahovku, dopoj solar, FVE... :nie:

A teraz vazne.
- kurenie v dome si vyber jeden typ. Ci uz podlahovku, radiatory, infrapanely, cojaviemco...V pripade, ze chces usetrit

Nahradny zdroj kurenia sa vzdy da poriesit v nejakej cene.
Teraz pises o 2 roznych sposoboch kurenia a dvoch roznych sposoboch ziskania tepla. Ano da sa aj toto realizovat, ale rataj s vyssou vstupnou investiciou.
Ad kotol na tuhe palive vs. podlahovka:
- akumulacna nadoba bude zrejme velmi potrebna, kedze nechces nizkoteplotnu koroziu na strane vykurovacieho telesa a ani 70 stupnovu vodu v podlahe. Takze ostava regulacia, ktora to cele zachrani.
Ad podlahovka vs. radiatory:
- opat ta ista pesnicka ako predchadzajuce + bizuteria na usposobenie teplot vody (nie je zadarmo)

Radil som ti uz aj pred tym, este raz (a naposledy). Sadni si so svojou nastavajucou a uzrejmite si co v dome chcete. Nebudem ta navadzat na ziadny sposob, len si dajte dohromady, kolko vas tato z mojho pohladu roztopasnost bude stat a ci naozaj do toho idete. Ak vase argumenty pre prevysili tie proti, tak viete preco investovat viac penazi do kurenia, ako je naozaj potrebne a chodte si za tym.
Momentalne mam pocit, ze stale nevies co chces, strielas do vzduchu a nasledna tvorba, resp. udzba daneho systemu ti je velka neznama.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Podlahovka do celého domu?

Poslaťod Ludo » Str 22. Jún 2016 7:50:59

ja uz tiez naposledy:
ak to chces mat dobre a funkcne spravene:
(pojdem v poradi podla toho co ta bude stat nejmenej )
to cele za predpokladu ze si nechas povodny strasi kotol na plyn lebo je funkcny a ohrev TUV (tepla uzitkova voda na kupanie...) riesit tiez jednoznacne plynom (ozaj ten kotol ma prietokovy ohrev TUV alebo k nemu pojde zasobnik na TUV?- to treba doriesit, lebo ak kotol nema prietokovy ohrev a nemas ani zasobnik, tak zasobnik bude treba dokupit-to su sice dalsie peniaze-ale zasa predas ten elektricky a mas to zrovnane)
a pome na penaze:

1.zapoj ku kotlu len a len radiatory - riesenie max. do tisicky
2.zapoj ku kotlu podlahovku (ale len cez AN .akumulacnu nadobu )-riesenie cca 2000e
3.aj plyn. kotol aj kupit kotol na tuhe palivo- zapoj k tomu len radiatory - riesenie cca 3000e
4. aj plyn. kotol aj kupit kotol na tuhe palivo- zapoj k tomu len podlahovku ( cez AN), - riesenie cca 3500e
5. aj plyn, aj tuhe, aj podlahovka, aj radiator (ani nepisem co vsetko k tomu treba-ale veeeela veci) - cca 5000e
6. aj plyn (lebo mas) aj na tuhe (lebo chces) aj podlahovka (lebo zena), aj radiator (lebo nabytok), aj elektrina (lebo jelen) aj solar (lebo sused), aj fotovoltanika (lebo kamarat), aj krb (lebo navstevy), - riesenie cca 25000 e a na vianoce a silvestra opravar v dome-lebo si v siedmom a osmom rocniku zakladnej skoly kaslal na fyziku a matiku

prosto - postavil si rekonstrukciu domu na emociach, nie na rozume (vypoctoch a vedomostiach)
ten pristup MUSIS zmenit, lebo majster ked hocijaky pride a uvidi pred sebou tela ktore nevie co chce a ma peniaze nejake-tak ta o tie peniaze osklbe o vsetky a dobre spravene to mozno bude, mozno nebude
lebo v tom dome nebude byvat ten majster, ale ty-jemu je to jedno, on to spravi ako ty chces - a ked nevies co chces, tak ti poradi to, co je vyhodne pre neho
a ty to cele budes LEN platit

ozaj (ironia)
ak by si sa predsa len rozhodol pre riesenie c 6.- viem ti to cele zabezpecit s vyraznou akciovou zlavou (usetris veela penazi)-ale len dnes :lol:

uz chapenzi??????
zbytok je na tebe
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Podlahovka do celého domu?

Poslaťod Mego » Str 22. Jún 2016 8:11:55

Ďakujem každopádne za všetky rady :)
Pán postaví dom tebe
Mego
 
Príspevky: 85
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 25. Máj 2016 13:35:08
Bydlisko: Svit
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Podlahovka do celého domu?

Poslaťod matthewcheck » Str 22. Jún 2016 9:58:38

daj potom vediet co ti poradi majster kurenar a ako sa rozhodnes :drink
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Podlahovka do celého domu?

Poslaťod Mego » Str 22. Jún 2016 12:39:00

Keby bolo na mne, tak dávam podlahovku všade, ale žena chce mať aj radiatory... mne ich až tak netreba... Každopádne ste mi aspoň pomohli, že používať ten bojler na elektriku je blbosť. Ďakujem
Pán postaví dom tebe
Mego
 
Príspevky: 85
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 25. Máj 2016 13:35:08
Bydlisko: Svit
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Podlahovka do celého domu?

Poslaťod ... » Str 22. Jún 2016 14:05:41

Mego píše:Keby bolo na mne, tak dávam podlahovku všade, ale žena chce mať aj radiatory... mne ich až tak netreba... Každopádne ste mi aspoň pomohli, že používať ten bojler na elektriku je blbosť. Ďakujem


tak sa jej skus spytat ze na co ich tam chce ? jediny ako tak pouzitelny dovod by som videl v suseni pradla; inac je to len dalsia vec co v miestnosti zavadzia, drzi sa za tym spina a nevies s nou pohnut aby si za tym upratal a vo vykurovacej sezone sposobuje aj virenie prachu...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Podlahovka do celého domu?

Poslaťod Ludo » Str 22. Jún 2016 14:18:23

ked zena chce radiatory
tak nespekuluj
daj vsade radiatory, napoj ich na ten svoj kotol a mas to
jednoduche, funkcne, lacne, bez komplikacii

na vsetko ostatne sa mozes vykaslat

S týmto príspevkom autora Ludo súhlasil
joko
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Podlahovka do celého domu?

Poslaťod k+k » Str 22. Jún 2016 14:35:13

... píše:jediny ako tak pouzitelny dovod by som videl v suseni pradla

To by som si taky isty nebol. Pradlo susene na radiatore je zvacsa presusene + pradlo nad podlahovkou vyschne rychlejsie (myslim cely susiak, ktory na radiator nedas, nie jeden kus :))

Ludo píše:ked zena chce radiatory
tak nespekuluj

aj moja zena chcela iba radiatory. potom aspon podlahovku dole, ale hore isto radiatory. :dash Skoncili sme pri cistej podlahovke. Teraz si nevie vynachvalit tu tepelnu pohodu od noh, hlavne ked prideme od svokry, ktora ma iba radiatory a zle zateplenu podlahu.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Podlahovka do celého domu?

Poslaťod Ludo » Str 22. Jún 2016 15:16:23

ako, ano, iste
vyhody podlahovky tu ale neriesme, je lepsia, krajsia, mladsia a aj ja ju mam doma a nedam na nu dopustit :ano:

AVSAK:
chlapik ma plynovy kotol, ktory nie je vhodny na podlahovku a ten kotol je funkcny a menit ho nechce a ani netreba
(on rekonstruuje a este nema jasno ani aka podlahova krytina tam pojde, a ani nepozna tepelne straty domu,a ani nevie ako ma zatepleny strop - co su pri podlahovke zasadne veci !!!)

prenho je mat cisto radiatory jednoduche, dobre a lacne riesenie, bez komplikacii a bizuterie okolo

a ked jeho zena chce prave radiatory
tak to je tak idealna kombinacia - ze to netreba menit
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Podlahovka do celého domu?

Poslaťod joko » Str 22. Jún 2016 22:26:46

To Mego: Prosím pomali a viackrát si to prečítaj Skúsim to polopate napísať.
Toto sú len prvé problémy, nevzdávaj sa tak ľachko.
Základné zásady na kúrenie a TUV - Teplá úžitková voda.
Máš mať zdroj tepla - plyn. kotol, el. kotol, kotol na tuhé palivo, solar, teplovodný krb. Ty z toho máš plynový kotol. Možno budeš mať - chceš aj kotol na tuhé palivo. Oba zdroje produkujú vodu o teplote cca 60 st., pri tom plynový môžeš regulovať nastavovať.
TUV máš zatial elektrický bojler, ale ako Ti už písali cena elektriky je trojnásobok ceny plynu. Preto Ti odporúčali, že by si to mal úplne zrušiť, ak už to máš premiestňovať. El bojler Ti takmer neumožní recirkuláciu TUV pri dvojpodlažnom dome. Preto Ti tu navrhujeme výmenník ku plynovému kotlu. To už ale nevoláme bojler. Je to napr 120 litrová nádrž, kde voda z kotla Ti ohreje vodu, ktorú vypustíš do vane. Takto získaš TUV do 60 st. v závyslosti na nastavení kotla. Toto máš komplet jednoduchý systém na ohrev vody.
Kúrenie: Ty máš funkčný plynový kotol. Hovoríme, že kotle ti produkujú 60 st. vody. Takáto voda môže ísť rovno aj do výmenníka, aj do radiátorov. Preto Ti radíme, že ak už chceš aj radiátory, tak pre teba je výhodnejšia jednoduchšia verzia iba všade radiátory.
Takto teplá voda však do podlahovky nesmie ísť. Tam je bežná aj teplota 25 - 30 st., pri teplotách vzduchu pod -10 st. možno 40 st. ale viac by tam nemalo byť.
Aby si do podlahy mohol regulovať vodu zo 60 st na 30 st. potrebuješ čerpadlovú skupinu čo je vlastne čerpadlo, termostat, trojcestný ventil,. Túto skúpinu možše mať priamo na rozdelovači, alebo na Anuloide. Anuloid je vlastne maličký výmenník kde sa točí 60 st. voda z kotla, a čerpadlová skupina z toho odoberá potrebnú teplú vodu, aby udržal podlahovku na nastavenej napr. 30 st. teplote. Vychladená voda z podlahy sa vracia do anuloidu, následne do kotla. Sú to vlastne dve samostatné uzatvorené okruhy prepojené cez termostatický ventil.
Ak k tomu plynovému kotlu priradíš kotol na tuhé palivo, tak tú už nevieš regulovať, bude produkovať 60 až 95 st vodu, a túto teplú vodu bude produkovať intervalovo ak zakúriš a nebude produkovať ak vyhasne. Preto sa k systému miesto výmenníka TUV priradí Akumulačná nádrž - AN, kde uskladníš vyprodukované teplo. AN je zaradený do okruhu s dvomi alebo viacerými zdrojmi tepla. Má objem od 300 litrov, lepšia 1000 litrov, niekto má 2*1000 litrov hlavne pri solare.
V AN býva zabudovaný výmenník TUV, tak máš vyriešený ohrev vody, Do AN napojíš oba kotle, a nezávysle na seba budú nahrievať AN, a zároveň z AN môžeš cez anuloid odoberať teplo do podlahovky. automaticky odoberáš horúcu vodu do radiátorov.
Tento systém je najkomplykovanejší, najdrahší, pri soláre nejefektývnejsí, pri viacerých zdrojoch potrebný, pri tom plne funkčny.

A z toho by si mal vybreť prioritu pre seba. Mal by si poznať straty domu, k tomu prispôsobiť zdroje tepla. Ak sú vysoké straty podlahovky nemusí stačiť, alebo budeš musieť mať vysokú teplotu vykurovacieho media, a aj tak sa môže stať, že niektoré miestnosti budeš mať studené. Preto som písal, že s radiátorami máš väčšiu istotu, lebo majú konštantný výkon pri určitých teplotách, a môžeš zväčšiť objem a môžeš zvyšovať teplotu. No majú nevýhody voči podlahovke.
HOUK.

S týmto príspevkom autora joko súhlasili - 2
Ludo, Mego
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Podlahovka do celého domu?

Poslaťod Mego » Pon 04. Júl 2016 20:30:34

Dnes bol u mňa kominár a konečne mi vysvetlil, ako to chodí. Silno ma oslovil tento model čo poviete?

xxxxxxxxxxxx

Vykryl by som vodu aj kúrenie

emkac: vyhodeny link na komercnu stranku

v zasade islo o nejaky ferolli atmosfericky kotol 7-24urceny na vykurovanie a prietokovy ohrev
Pán postaví dom tebe
Mego
 
Príspevky: 85
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 25. Máj 2016 13:35:08
Bydlisko: Svit
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Podlahovka do celého domu?

Poslaťod Ludo » Pon 04. Júl 2016 23:41:08

kotol ale predsa uz mas-si pisal
ci ides kupit novy?
to meni celu situaciu
alebo si celkom blby,
alebo si tu fakt robis reklamu...
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron