kanalizační potrubí - negativní sklon

Re: kanalizační potrubí - negativní sklon

Poslaťod joko » Pia 11. Mar 2016 23:13:16

raven píše:Idú ti tam aj vývody z práčky, kde sú fosfáty z pracích prostriedkov, tak isto čistiace prostriedky, kde je v prevažnej väčšine chlór.
Nemám čističku - neviem, či ČOV odbúrava aj tie. Tak isto nie som chemik.
Nekontaminujú sa takto podzemné vody a týmpádom studne v okolí?


Vyčistená voda z fungujúcej a povolenej - kolaudovanej COV sa smie používať na polievanie trávnika, kvetín, okrasných rastlín. "Nesmie" sa polievať s tým zelenina a ovocné stromy.
Na Slovensku platí "pravidlo", že tam, kde je spodná voda pitná sa COV nepovoluje, a povoluje sa iba tam, kde spodná voda pitná nie je. :dash
Ale vráťme sa k téme...
To Luky:
150 - 160 l vody Ti nebude stačiť na deň. / havarijný objem nesmieš brať do úvahy. To je výlučne pre prípad havárie./
Obávam sa, že Ti prečerpávačku už nik nevymení. Jediné riešenie vidím anulovať časový spínač - no asi ani to nebude tak jednoduché. :netusim
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat




Re: kanalizační potrubí - negativní sklon

Poslaťod salwator » Sob 12. Mar 2016 8:51:35

raven píše:Idú ti tam aj vývody z práčky, kde sú fosfáty z pracích prostriedkov, tak isto čistiace prostriedky, kde je v prevažnej väčšine chlór.
Nemám čističku - neviem, či ČOV odbúrava aj tie. Tak isto nie som chemik.
Nekontaminujú sa takto podzemné vody a týmpádom studne v okolí?


ci to vsiakne do vsaku, alebo 10 metrov dalej je jedno.

zo stranky cisticky:
...pozostáva zo sekvencie niekoľkých technologických postupov. Odpadová voda nateká do neprevzdušňovaného priestoru, kde dochádza k biologickému odbúravaniu dusíka a sú vytvorené podmienky na čiastočné biologické odbúravanie fosforu. atd
salwator
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 11. Júl 2011 18:56:34
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: kanalizační potrubí - negativní sklon

Poslaťod _luky_ » Štv 16. Jún 2016 10:56:46

Včera jsem nahlédnul do dokumentace ke kanalizaci. Skutečně je to projektováno tak, že havarijní prostor je NAD nátokem. Tj. v případě havárie (výpadek proudu, porucha čerpadla...) se počítá se zaplavením přívodního potrubí. Podle čísel ve vyhlášce x 24h mi to vychází kolem 0,5m. Trochu mě XXXX, že mi to nikdo předem neřekl. Každopádně dílem náhody mám nejnižší vpusť asi 70cm nad nátokem, takže to u mě náhodou celkem vychází....
http://podskalou.blogspot.cz

S týmto príspevkom autora _luky_ súhlasil
jablonko
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat




Predchádzajúci

Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron