Jednoduchá a lacná motorová píla

Jednoduchá a lacná motorová píla

Poslaťod Mego » Str 08. Jún 2016 11:57:50

Ahojte, chcel by som sa opýtať na nejakú lacnú motorovú pílu pre moje potreby. Nie som žiadny drevorubač, budem ju potrebovať na:
- pílenie pálivového dreva, ktorého veľa nebude (pravidelne na pár dni v roku)
- pílenie podlahových dosiek, ktoré aktuálne vyberám z domu pri rekonštrukcií
- pílenie starých nábytkov (na pálenie samozrejme)
- pri rekonštrukcií domu bude určite sem-tam odpíliť nejaký drevený hranol a podobné veci

Chcem sa opýtať najmä, či nie je v mojom prípade lepšia elektrická píla, nakoľko ju budem používať zásadne doma na dvore? Mala by byť tichšia, teda menej rušiť susedov a určite aj menej žere € ako benzín (si myslím). Má tu niekto skúsenosti s elektrickou motorovou pílou? Aké parametre by mala spĺňať?

Cena samozrejme čo najnižšia, najlacnejšiu som našiel za 65€ s príkonom 1800W (elektricka)
Pán postaví dom tebe
Mego
 
Príspevky: 85
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 25. Máj 2016 13:35:08
Bydlisko: Svit
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Jednoduchá a lacná motorová píla

Poslaťod Jano Matis » Str 08. Jún 2016 13:44:08

Ja som mal 2 elektricke. Obe sa roztopili v priebehu niekolkych kratkych pileni (plastove telo pily a zacala vypadavat retaz ) - Cize si daj pozor na to aby telo pily nebolo plastove.
Teraz mam 2 elektromotory na hranie. (inak aj vsetky prevody boli plastove ) Ale znacky si uz nepametam.
Jano Matis
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 20:49:47
Bydlisko: asi uz nastalo UK
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Jednoduchá a lacná motorová píla

Poslaťod Mego » Str 08. Jún 2016 13:53:15

Keď sa roztopí, tak môžem reklamovať, to je vlastne výrobná vada, či nie?
Pán postaví dom tebe
Mego
 
Príspevky: 85
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 25. Máj 2016 13:35:08
Bydlisko: Svit
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Jednoduchá a lacná motorová píla

Poslaťod theb » Str 08. Jún 2016 21:29:12

Ja mam plastove telo, ale ze by sa to nejak topilo sa neda povedat. Takisto toho este vela nenapilila, ale urcite uz ma za sebou viac ako 30 kubikov palivoveho dreva.

Ak budes kupovat to co najsilnejsiu s nie velmi dlhou listou. Pretoze potom bude slaba a moze sa ti v dreve zarezavat a nebudes vediet nejake kusky napilit.
Ked si pisal o 1800W, tak by som sa pozrel po nejakej s 30 cm listou. I ked lista moze byt potom kratsia.

Ja mam teraz 2400W s 35 cm listou a vcelku spokojnost.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Jednoduchá a lacná motorová píla

Poslaťod joko » Str 08. Jún 2016 22:11:24

Najprv, " najlacnejší nebude najlepší" teda nekupuj úplný šit na jedno použitie. /ledo sa roztopí/ Barák budeš mať 30 rokov, tak načo lacná píla na rok? :oops:
Ak to budeš používať skutočne iba na svojom dvore, tak jednoznačne elektrický. Dôvod: hlučnosť a spolahlivosť. Oba parametre sú lepšie pri elektrickej píle. V 96. roku som kúpil zn. MC Coulund, s 35 cm lištou, kvalitou bola najlepšia, no lišta občas krátka. Po siedmych rokoch mi to ukradli pri vlámačke.
Výkon: určite nechoď pod 1500 W, lepšie 2000W, a hlavne pri suchom tvrdom dreve nebudeš mať problémy. Surové mokré drevo ti prepíli hocičo, ale tvrdé suché už potrebuje výkon.
Lišta: mal som aj 35 cm, ale aktuálne mám HECHT 2000W a 40 cm lišta, a AL-KO 1800W a 40 cm lišta, a nelutujem. Je pravda, že ja pílim surový buk a surový hrab na kúrenie, ale ak by som menil tak iba za lepšie, nie lacnejšie. 40 cm lišta sice má viac zubov, ale viac sa ochladzuje a tým aj menej deformuje.Ale hlavne ja využijem plných 40 cm. 35 cm by mi niekedy bola krátka. Ak koniec netrčí z rezu von, tak nemá kam vyhadzovať piliny.
Uchytenie lišty: Čo mám AL-KO, tak má centrálny posun lišty cez velkú plastovú maticu, je to horšie, samovolne sa povoluje a uvolňuje reťaz, i keď zas rýchlo a bez náradia sa to dá vrátiť, aj tak je lepší systém na dve matice z boku, a priamo dotiahnutá lišta s maticami. Tam nastavíš šponovák, dotiahneš lištu, a nepustí až kým to neideš brúsiť.
Reťaz: Odporúčam kúpiť pílu, ku ktorej si môžeš kúpiť hneď aj náhradnú reťaz. Jednu reťaz zničíš hoci už pri prvej doske s klincom, alebo zvyškami omietky a cementu. Pri surovom dreve reťaz vydrží jednu sezónu, pri stavebnom rezive možno iba hodinu. / vlastné skúsenosti po 20. rokoch/
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Jednoduchá a lacná motorová píla

Poslaťod raven » Štv 09. Jún 2016 20:35:25

Ja mám dobré skúsenosti s pílami MTD. Mám od nich jednu elektrickú za v prepočte 30€ a jednu benzínovú za v prepočte 100€. Obe kúpené v Maďarsku v roku 2006. Obe majú 40cm lištu a reťaz, navzájom zameniteľnú medzi pílami. Mám ešte dve náhradné reťaze za 14€, kúpené v Novát&ri v Košiciach. Ak sa niektorá zatupí, prehadzujem za náhradnú a píli sa ďalej. Napíli už veľmi veľa kubíkov dreva, aj z búracích prác, aj palivové drevo, takže spoľahlivosť zaručená. Žiadne roztápanie plastovej búry nehrozí. Ak chceš, môžem dať typy aj popisy píl cez weekend, ak budeš mať záujem.
Odporúčam kúpiť aj aj. Je otrava všade ťahať kábel na pílenie, hlevne na nedostupné miesta, u mňa aj potreba píliť niekde, kde nie je prípojka. A elektrická je dobrá na pílenie v šope, kde píliš stále na jednom mieste, za oveľa menej €, bez potreby dolievať benzín - dolievaš len olej z obchodu na mazanie reťaze...
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Jednoduchá a lacná motorová píla

Poslaťod bigben » Pia 10. Jún 2016 8:01:50

Ja nemam ziadnu skusenost s el. pilou, len benzinovou. Do benzinovej dolievam olej vzdy s palivom. Ale ako je poriesene dolievanie oleja do el. pily? Ide o to, aby sa nezadrela retaz a ked si neuvedomim ze som olej dlho nedolial tak mam smolu. Je tam nejaka kontrolka, ale "koncak"? Alebo je to len na obsluhe stroja.... Tiez obcas rozmyslam na el. pilou, lebo benzinova momentalne nie je velmi k dispozicii a obcas treba okolo domu porezat konare, dosku a pod.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Jednoduchá a lacná motorová píla

Poslaťod sigma » Pia 10. Jún 2016 8:34:41

Ja mam znackovu modru. Olej dolievam, ked vidim, ze nemaze, alebo to zistis hned, lebo nedostatok oleja sposobi zahrievanie a predlzenie listy tak, ze zastavi/nasponuje retaz. Je tam aj okienko na olej.
Rozdiel medzi el. a benz. je krutiaci moment. S el. musis viac tlacit a retaz Ti vydrzi stvrtinu ako benz. Je blbe, ked vylezies po rebriku na strom a odpoji sa Ti predlzovacka :-)
Pilil som aj velke stromy, ale benzinova nema tepelnu poistku, co Ti vypne motor v polovici stromu. Elektricku by som doporucil na zahradnicke prace. Pokial chces popilit viac ako 2 kubiky agatu, tak si kup stilku.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Jednoduchá a lacná motorová píla

Poslaťod Mego » Pon 13. Jún 2016 8:52:06

Agát píliť zrejme nebudem. Budúci týždeň idem robiť elektriku v baraku, tak si dám urobiť aj vývody von z domu na všetky tri strany. Čo sa týka kábla, to mi vôbec nebude vadiť, budem mať aj elektrickú strunovú kosačku na kosenie dvora (cca 180 štvorakov)
Pán postaví dom tebe
Mego
 
Príspevky: 85
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 25. Máj 2016 13:35:08
Bydlisko: Svit
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Jednoduchá a lacná motorová píla

Poslaťod _luky_ » Pon 13. Jún 2016 13:10:45

Mego píše:... elektrickú strunovú kosačku na kosenie dvora (cca 180 štvorakov)

Asi jsi do teď bydlel v bytě... Strunovka je dobrá na dosekání okrajů. K posekání trávy je potřeba normální rotační sekačka se sběracím košem. Na 180m2 ti samozřejmě stačí elektrická.
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: Jednoduchá a lacná motorová píla

Poslaťod Mego » Pon 13. Jún 2016 14:39:42

Áno, doteraz som býval v byte... ale kosieval som záhradu so strunovkou a išlo to v pohode. Tá bola však benzínová, dosť kvalitná (tuším okolo 200€ stála).
Pán postaví dom tebe
Mego
 
Príspevky: 85
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 25. Máj 2016 13:35:08
Bydlisko: Svit
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Jednoduchá a lacná motorová píla

Poslaťod ... » Pon 13. Jún 2016 19:36:28

_luky_ píše:
Mego píše:... elektrickú strunovú kosačku na kosenie dvora (cca 180 štvorakov)

Asi jsi do teď bydlel v bytě... Strunovka je dobrá na dosekání okrajů. K posekání trávy je potřeba normální rotační sekačka se sběracím košem. Na 180m2 ti samozřejmě stačí elektrická.


tie elektricke su naozaj asi na ..., ale s benzinovym krovinorezom kosim vyse 20a vinohradu a ide to s tym uplne v pohode (urcite zajazdit si na kosiacom traktore by bol lepsi zazitok, ale tych ploch pod drotenkami na vinic je aj tak dost a to sa ani inac neda...)
na druhej strane travu na plochach na parkovanie kosime tou "normalnou elektrickou kosackou so zbernym kosom" prave z dovodu ze som lenivy tam potom este zhrabavat skosenu travu (vo vinohrade ju necham na mieste na kompost :-))
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Jednoduchá a lacná motorová píla

Poslaťod raven » Štv 16. Jún 2016 10:37:31

Dá sa to aj ináč. Rotovátor a motyka. U nás to robíme tak... :ano:
Mám síce len 10 árov, ale ani 20 by nebol problém - časom si chcem prikúpiť aj susedovú časť, ktorú o pár rokov plánuje predať...:)
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Jednoduchá a lacná motorová píla

Poslaťod _luky_ » Štv 16. Jún 2016 10:47:56

Mego píše:Áno, doteraz som býval v byte... ale kosieval som záhradu so strunovkou a išlo to v pohode. Tá bola však benzínová, dosť kvalitná (tuším okolo 200€ stála).

Nejde o to, že by to nešlo, ale otázkou je, co má být výsledkem. Strunovka tu trávu "nějak" zkrátí. Výsledkem je ožvejkaná tráva, ale aspoň není vysoká. Rotační sekačka s košem vyrobí "trávník" - tj. čiště zastřiženou trávu o konstatní výšce. Strunovka je dobrá na vysokou trávu, rotační zase na nízkou.
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: Jednoduchá a lacná motorová píla

Poslaťod ... » Štv 16. Jún 2016 11:08:28

raven píše:Dá sa to aj ináč. Rotovátor a motyka. U nás to robíme tak... :ano:
Mám síce len 10 árov, ale ani 20 by nebol problém - časom si chcem prikúpiť aj susedovú časť, ktorú o pár rokov plánuje predať...:)


da... ale to potom k tomu pri sklonoch terenu ktore su u nas musis priratat este aj to ze musis kazdy rok doviezt niekolko fur novej hliny, ktoru ti za ten rok voda splavi do doliny...
ten zeleny porast na zemi tam tu hlinu vcelku dobre udrzi (a tiez sposobi ze tej vody aj viac vsiakne miesto toho aby len rychlo presla a stiekla do doliny)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat




Ďalší

Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron