Detektor nebezpečných plynov

Detektor nebezpečných plynov

Poslaťod Mego » Str 01. Jún 2016 12:24:16

Chcem sa opýtať, či sa dá niekde zohnať nejaký detektor nebezpečných plynov, najmä CO2 a CO, ideálne taký, ktorý by dokázal na displayi zobrazovať aktuálnu koncentráciu oxidov vo vzduchu. Dole v pivnici mám plynový kotol a okienko, ktoré podľa môjho názoru nedokáže dostatočne vetrať. Nerád by som šiel do pivnice na dlhšie a už sa nevrátil...

Ďakujem
Pán postaví dom tebe
Mego
 
Príspevky: 85
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 25. Máj 2016 13:35:08
Bydlisko: Svit
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Detektor nebezpečných plynov

Poslaťod _luky_ » Štv 02. Jún 2016 7:58:12

CO2 není nebezpečný plyn, čidla existují v ceně nad 100E.
CO detektory jsou běžná věc.

Otázka zní jinak - ten plynový kotel nemá komín? Pokud máš pochybnosti, není nic snazšího než si pozvat plynaře (servis plynových kotlů) na kontrolu - stejně se to má dělat jednou ročně.

Podle tvých dotazů jsi na nejlepší cestě rozšířit řady zadlužených lidí, co udělali největší investici v životě a nejvíc se přitom starali o barvu kuchyňské linky. Trochu přeháním, ale doposud tady na foru pokládáš dotazy, ze kterých je zřejmé, že ti 99% podstatných věcí uniká a zabýváš se naprosto nepodstatnýma věcma. Já jsem čtením fór, knížek, časopisů a skript strávil 2 roky. Po koupi domu v tom pokračuju neb si všechno dělám sám. Trvá to, ale je to udělané dobře napoprvé.

Dej fotky domu do jednoho tématu, místní tě nasměrují.
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: Detektor nebezpečných plynov

Poslaťod Mego » Štv 02. Jún 2016 8:59:53

Ďakujem, nuž čo ti poviem... je to tak, ako hovoríš. Ja nie som murársky expert, ani nič podobné, ale zas nemám ani obidve ruky ľavé, aby som si musel volať firmu a zaplatiť jej 20 000€ (ktoré nemám). Som taký bežný domáci kutil, ktorý vie veci opraviť, čo-to vyrobiť. Nikdy som nestaval dom, ale viem nahodiť omietku. Nikdy som nemontoval kúrenie, ale opravoval som kotol. Nikdy som nepostavil záhradnú chatku, ale vyrobil som si niekoľko nábytkov (vrátane vstavaných skríň). A tak ďalej.

Pomáhať mi bude najmä svokor, ktorý je expert a ktorý za tie roky postavil 20 domov a minimálne v 200 bytoch niečo prerábal. Každopádne, tu je ten problém, že on má nejaký vysnívaný dom a myslí si, že automaticky bude aj mojim vysnívaným. Preto sa chcem radiť, lebo on to síce myslí dobre, ale niektoré veci proste ja nechcem. Zato píšem aj tu. Aby som si vedel lepšie utvoriť názor.

PS: Fotky pribudnu v blízkej dobe
Pán postaví dom tebe
Mego
 
Príspevky: 85
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 25. Máj 2016 13:35:08
Bydlisko: Svit
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron