Dat sietku+lepidlo na priecky hrubky 100 mm kvoli pevnosti?

Dat sietku+lepidlo na priecky hrubky 100 mm kvoli pevnosti?

Poslaťod dusanmt » Štv 12. Máj 2016 9:14:39

Ahojte,
vnutorne priecky mam zo Silky (vapennocementove tehly) hrubky 100 mm. Partia, ktora mi ich murovala mi doporucila dat na ne sietku a lepidlo kvoli zvyseniu pevnosti. Zevraj na tenke priecky sa to zvykne davat.

Otazka znie, ci mam teda pouzit sietku+lepidlo na priecky alebo bude stacit sietka vtlacena do omietky? Planujem strojove sadrove omietky. Tie priecky som uz raz musel rozoberat kvoli zlemu originalnemu lepidlu, takze som rad kazdemu stuzeniu tych priecok.

Ako lepidlo chcem pouzit Baumit DuoContact (faktor difuzneho odporu μ = cca 18) alebo Knauf Uniritmo (faktor difuzneho odporu μ = 11), takze by sa malo jednat o paropriepustne lepidla. Kedze sadrova omietka ma faktor difuzneho odporu μ = 5 az 10 (ako ktora), tak aby som neznicil vlastnosti omietky nejakym obycajnym klebrom.
Povodne som chcel dat sietku+lepidlo aj na obvodove steny Ytong, ale nakoniec som od toho upustil. Tam dam sietku+lepidlo len na styk obvodovej steny a zakladovej dosky a do rohov kvoli vzduchotesnosti.

Dakujem za kazdu odpoved.
dusanmt
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Uto 24. Mar 2015 10:51:17
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Dat sietku+lepidlo na priecky hrubky 100 mm kvoli pevnos

Poslaťod Palino007 » Pia 13. Máj 2016 9:53:18

Ja mam tiez vnutorne priecky zo Silky a davali sme na to sietku lepidlo tak ako vsade (aj ked ja mam na lepidle uz len "feinputz")
Co nechapem naco riesis difuzne odpory pri vnutornych prieckach ?!

Co sa vzduchotesnoti tyka, daj lepidlo aj zvonku.
Ja mam lepidlo+stietku zvnutra, zvonku plosne lepeny EPS + lepidlo + sietka + omietka (oboje az "po beton"), napriek tomu pri blower door teste neuveritelne fucalo cez niektore zasuvky..
Palino007
 
Príspevky: 187
Obrázky: 4
Registrovaný: Uto 19. Apr 2011 9:50:52
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Dat sietku+lepidlo na priecky hrubky 100 mm kvoli pevnos

Poslaťod Ytong podpora » Uto 31. Máj 2016 10:39:59

Dobrý deň,

priečky hr. 100 mm sa robia bez problémov aj z Ytongu a tento spôsob spevňovania sa nepoužíva, takže nie je potrebný ani pri Silke.
Použitie sieťok sa riadi tech. predpismi dodávateľa omietok. Pokiaľ výrobca omietok predpisuje ich použitie – musia sa dať, pokiaľ je odporučené dať sa nemusia, ale pokiaľ ich dáte nič tým nepokazíte. Dôležité je ich osadenie do hornej 1/3 od povrchu omietky.
Ytong podpora
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 03. Feb 2015 17:28:02
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron