Ako vyrobit cirkular

Ako vyrobit cirkular

Poslaťod januskal33 » Sob 14. Máj 2016 11:14:17

Ahojte
Poradí mi niekto s výrobou cirkulára? materiál mám, len nejaký plánik ako to dat do kopy.
januskal33
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob 14. Máj 2016 11:09:47
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Ako vyrobit cirkular

Poslaťod Mirek z Ke » Sob 14. Máj 2016 18:04:37

To bude asi na rezanie palivového dreva? ak áno potom tzv kolískový. Zvyknú sa robiť dva typy, motor v spodnej časti, remene a hore hriadeľ na ktorej je pripevnená píla. Druhý typ, preferovaný v obchodoch, motor uložený v hornej časti a priamo na hriadeli motora pripevnená píla. S druhým nemám skúsenosti, neporadím, s prvým som dosť už porezal dreva, podľa mňa je asi viac stabilnejší keď ťažisko (motor) je dole. To len toľko moja poznámka, aj keď som asi nepomohol, treba asi nejakého zámočníka sa spýtať.
Mirek z Ke
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Str 29. Apr 2009 17:57:55
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Ako vyrobit cirkular

Poslaťod MartinH » Sob 14. Máj 2016 18:15:44

1. Začal by som štúdiom normy STN EN ISO 12100 Bezpečnosť strojov. Všeobecné zásady konštruovania strojov. Posudzovanie a znižovanie rizika. Taký úvod do problematiky.
2. Potom by som pokračoval kúpou hotovej cirkulárky.
3. Prípadne bod 1 rovno preskoč.

S týmto príspevkom autora MartinH súhlasili - 2
Furko, matthewcheck
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako vyrobit cirkular

Poslaťod pepa » Ned 15. Máj 2016 7:00:54

S bodom 3 rozhodne suhlasim. Pripadne rovno preskoc aj bod 2 ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Ako vyrobit cirkular

Poslaťod bigben » Pon 16. Máj 2016 14:41:30

4. kupit hotove drevo :mrgreen: a za usetrene money ist na :drink lebo ked ma byt realizovany bod c.3 tak je to dost drahe. Vyrobou doma sa da usetrit. Zalezi na mnozstve dreva. Ak treba mam na predaj motor aj osku na cirkulu, pripadny zaujem cez SS. Urob si sam nema nic taketo v ponuke?
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Ako vyrobit cirkular

Poslaťod MartinH » Pon 16. Máj 2016 17:44:55

Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako vyrobit cirkular

Poslaťod ice_age » Uto 17. Máj 2016 8:08:50

MartinH - nic v zlom, ale kolko z u nas tovarensky predavanych cirkularov ma v sebe integrovany saw stop alebo nieco podobne?
Ja si prave dokoncujem stolovy cirkular do dielne, na take to "domace rezanie", ked potrebujem trochu fusovat do stolarciny. Nieco na tento styl https://www.youtube.com/watch?v=svDEWlyDsvw , akurat bez bocneho naklapania kotuca, kedze som pouzil samostatny motor a osku, nie takuto hotovu jednotku.
ice_age
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Uto 03. Máj 2011 10:14:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Ako vyrobit cirkular

Poslaťod cico » Uto 17. Máj 2016 9:20:11

cico
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Ned 26. Apr 2009 18:10:52
Bydlisko: Jablonec
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako vyrobit cirkular

Poslaťod raven » Uto 17. Máj 2016 9:42:36

Martin mieril na otázku bezpečnosti. Poznám dosť ľudí, ktorí už aspoň raz navštívili chirurgiu. A taktiež nie každý dokáže napočítať na rukách do desať...;-).
Fabrické cirkulárky sú bezpečnejšie. Nie je každý konštruktér, keď myslí na všetky aspekty bezpečnosti.
Ale Slovák je tvor kreatívny. Nie vždy a všade je však tá kreativita žiadaná. Niekde sa šetriť neoplatí...
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Ako vyrobit cirkular

Poslaťod MartinH » Uto 17. Máj 2016 10:32:23

ice_age píše:MartinH - nic v zlom, ale kolko z u nas tovarensky predavanych cirkularov ma v sebe integrovany saw stop alebo nieco podobne?


To je ceresnicka na torte.

Su doma vyrobene cirkularky s 3f zasuvkou. Rovnakou ako na stene. Symetria vo vesmire musi byt zachovana, chapes :twisted:. Pripajaju sa na mieru vyrobenou predlzovackou samec-samec. Ak dodrzis spravny postup zapajania a odpajania, nic sa predsa nemoze stat. Pre niekoho je toto vyhovujuce riesenie :roll:

Su cirkularky s obycajnym vypinacom. Nie tak davno ine ani neboli. Ked vypnu prud, zacne obsluha hladat chybu. Ked zapnu prud, pride na to, ze predsa sa toci. Z dnesneho pohladu toto bezpecne uz nie je. Dnes sa riesia take veci, ako zachovanie bezpecnostnej funkcie aj pri specenych kontaktomoch na stykaci.

No a dobry konstrukter strojov je pan s vedomostami, o ktorych sa nam smrtelnikom ani nesniva. O materialoch, vibraciach, isteni motora podla priebehu prudu a tociveho momentu v zavislosti od zataze, o posobeni pilin na vetranie a chladenie, o riziku poziaru alebo vybuchu v prasnom prostredi, o stroboskopickom efekte pri tocivom stroji alebo napriklad aj o opotrebovani lozisk prechodom unikajuceho prudu z rotora cez gulicky loziska na kostru.

Malokto ma vedomosti a moznosti, aby spravil aspon tak dobry stroj, ako ten, co vyhovuje normam, aby sa mohol predavat v obchode. Kto sa musi pytat na navod z Internetu, ma nulovu sancu. Naschval som volil provokativne slova, aby o tom mozno pouvazoval. Kazdy si je strojcom svojej cirkularky svojho stastia sam.
Naposledy upravil MartinH dňa Uto 17. Máj 2016 12:21:55, celkovo upravené 1
Dôvod: preklep

S týmto príspevkom autora MartinH súhlasil
WYSIWYG
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako vyrobit cirkular

Poslaťod WYSIWYG » Uto 17. Máj 2016 11:37:44

Kedysi som vyzdvihol u tienika jeho vzdelávaciu prácu v oblasti elektro-bezpečnosti.
Teraz musím urobiť to isté u MartinaH :ano: :ano: :ano:

Krásne vypísané argumenty. Bohužiaľ, často mám problém s ľuďmi, ktorým ozrejmujem existenciu bezpečnostných pravidiel a praktických skúseností.
Mnohí to nechápu a nechcú pochopiť. Dokonca som dostal protiargument - vraj keď som fyzik, musím vedieť ako to obísť a nechcem im to prezradiť :-D
Alebo som "obvinený" že preháňam... Potom sa radšej uchýlim ku vtipom typu posledné slová - napr. to určite nie je živý krokodíl... :lol:
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Ako vyrobit cirkular

Poslaťod igi_bb » Str 18. Máj 2016 11:28:50

v Udělej/Urob si sám svazek 91 od strany 43 je popis na vyrobu cirkulara. zakladom bezpecnej prace je poznat stroj, nemat z neho strach, ale zato mat velky respekt.

S týmto príspevkom autora igi_bb súhlasil
WYSIWYG
igi_bb
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Štv 04. Dec 2008 11:25:45
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: Ako vyrobit cirkular

Poslaťod bigben » Str 18. Máj 2016 11:39:15

Ked uz sa tu vo velkom prebera ta bezpecnost, tak mi neda:
Aky je rozdiel medzi WC papierom a cirkularom?
Ziadny.
Mala nepozornost a prst je v pr..li

S týmto príspevkom autora bigben súhlasil
WYSIWYG
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Ako vyrobit cirkular

Poslaťod MartinH » Pia 20. Máj 2016 8:39:54

bigben píše:Ked uz sa tu vo velkom prebera ta bezpecnost, tak mi neda:

Raz bol jeden znamy na pohotovosti, ked prave prisiel starsi pan bez prsta. Na to, co sa mu prave stalo, vyzeral velmi dobre. Ked sa od lekarov dozvedel, ze prst sa da prisit, volal domov, aby ho rychlo hladali.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako vyrobit cirkular

Poslaťod salwator » Pia 20. Máj 2016 16:48:26

mne zas raz znamy rozpraval prihodu ako bol na pohotovosti na chirurgii.
dosiel tam chlapik, celu ruku krvavu a nieco drzal v dlani. buchal im tak s loktom do dveri a ked vysla sestricka ze co sa vam preboha stalo, tak jej povedal ze rychlo mi to prisite, este tam mam pol fory dreva co musim porezat...
:drink
salwator
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 11. Júl 2011 18:56:34
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 9 krat





Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron