Poradte audio video komponety

Poradte audio video komponety

Poslaťod emkac » Ned 10. Jan 2016 14:54:47

V skratke: budem mat nejaky 24x7 linux server ako NAS s DLNA a bude sluzit na kadeco (nas-domace-ulozisko-rozne-otazky-t8239.html)
Medzi serverom a zvyskom viem mat 1GB.

Okrem toho chcem tieto komponenty:
BR prehravac
TV
receiver
CD player
gramofon
predne stereo repro
zvysok repro do 5.1

Zaujima ma LEN ozvucenie a pozeranie obyvacky, nemam zaujem o rozne bezdrotove systemy a prenos zvuku vzduchom a do inych izieb....

BR prehravac - kupim ako prve, kedze nemam nic na prehravanie DVD/BR. Asi by mal mat moznost firmwaru a asi bude lepsie, ked toto bude zvladat DLNA, skor ako TV? Nie?
Poziadavku okrem DLNA mam, aby to malo moznost audio prepojenia cez receiver do 5.1 repro.
Strateny som vsak v tych audio vystupoch a moznostiach upscalingu.

Upscaling - ako je to s 1080? co znaci, ked niekde pisu, ze to robi upscaling na 1080p a niekde to robi na 4K? resp. tie lacne BR nie su akoze "prave HD" a musia to upscalovat, som sa stratil :( ci to sa tyka len prehravania DVD?
Zvuk - planujem to prepojit v buducnosti so zosilovacom a pustit to na 5.1, cize asi potrebujem nieco s optickym zvukovym vystupom alebo nejakym inym? ci ako?

Napr.
https://www.alza.sk/lg-bp640-d1478936.htm
https://www.alza.sk/samsung-bd-j7500-d2418387.htm

ten druhy stoji 2x tolko ako prvy, ma napisany upscaling len do 4K, ma akoze ine zvukove opticke vystupy, ma kadejake dalsie mne nezname funcie
ten prvy ma napisany aj upscaling do 1080p a opat ine zvukove vystupy

TV - toto ma az tak netankuje, nieco vyberiem o pol roka podla ceny a uhlopriecky.... chcem 50 palcov, projektor ee, nemam pripravu ani to nie je moj styl

receiver - toto je asi najvacsi oriesok
nieco ako stredna trieda :D
malo by to mat DLNA, nech to vie prehravat audio z NASu
musi to byt stereo A ZAROVEN AJ 5.1, kedze v spojeni s BR chcem z toho dostat filmy s 5.1 a v spojeni s audio/CD/gramofon z toho chcem dostat stereo

CD a gramofon - to snad nejako vyriesim, ked bude ten receiver.... ale ak mate tipy, sem s nimi :)

predne repro - opat oriesok
vysoke, mat moznost si zvolit drevo dekor :D nech mi to ide k zvysnemu nabytku
samozrejme, stereo zvuk v pohode
stredna trieda, nemam vyhraneny hudobny zaner, cize na mix (ako som cital, tak audiofily riesia ine repro na jazz, ine na metal a pod...., lebo vysky a basy a tak)

zvysne repro - idealne nejaky set
zadne budu na stene, central na stoliku pod TV niekde, sub netusim, asi niekde medzi TV a prednym repro, miesto na neho nemam, leda ak na stoliku
rozmery kludne mensie, zvuk az taky prioritny nie je, filmy v 5.1 nepozadujem extra kvalitu

poradite? najma ten BR mi hori, to by som chcel co najskor kupit... a neviem, ake to ma mat moznosti upscalingu a audio vystupy

dik


edit: drobna korekcia
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Re: Poradte audio video komponety

Poslaťod bladerunner » Ned 10. Jan 2016 19:20:37

Len také poznámky-
-ak som to správne pochopil, nie si audiofil, videofil ani iný -fil :mrgreen:
-upscaling na 4K je viac ako na 1080, preto aj ten drahší prehrávač to má /otázka je, či to využiješ, či je to potrebné?/
-audio z BR playera do receivera zrejme cez optický výstup /prípadne cez iný digitálny výstup/ tam nevidím žiadny problém, ak ideš kupovať nové veci
-receiver 5.1 /alebo viac/ lebo chceš aj priestorový zvuk- v stereo móde bude asi "menej kvalitný" zvuk ako čisto stereo receiver v rovnakej cene , ale to je logické a navyše nie si audiofil
-CD prehrávač zváž, či ti treba samostatný /to už je také trošku audiofilské riešenie/ - CD ti zrejme bez problémov prehrá aj BR prehrávač /predpokladám/
- ak uvažuješ aj gramofón, asi bude lepšie ak receiver bude mať aj PHONO vstup
-a niekedy dávno som čítal, že v audio reťazci napr. CD player - zosilovač /prípadne predzosilovač + koncový zosilovač/- repro, práve tie reproduktory majú najväčší vplyv na koncovú kvalitu zvuku a preto ich cena by mala byť cca 50% celej zostavy - čiže na reproduktoroch nešetriť ;)
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Poradte audio video komponety

Poslaťod embe » Ned 10. Jan 2016 20:26:13

Emkac zastav sa u mna, pokecame, poradim, pomozem, zapojim atd, samozrejme zadara :) Zavolaj...
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Poradte audio video komponety

Poslaťod Kenaj » Pia 25. Mar 2016 17:35:47

emkac
uz si to poriesil?
pochval sa
Kenaj
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Štv 05. Dec 2013 3:16:11
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Poradte audio video komponety

Poslaťod ziletka » Štv 18. Apr 2019 11:07:48

tiez by ma to zaujimalo
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Poradte audio video komponety

Poslaťod emkac » Sob 20. Apr 2019 15:35:36

Nakoniec mam toto (znacky ani ceny nie su dolezite, skor ide o princip a logiku zapojenia):

- stereo zosilovac, klasicky, bez LAN, bez DLNA, ma sice moznosti USB, ale nevyuzivam
- gramofon
- dva stlpove predne reproduktory
- BR prehravac, sluzi aj ako DVD a CD prehravac, sluzi aj ako pozeranie filmov z NAS (aj ked tu je trosku problem kodovanie titulkov, musim stiahntu najnovsi firmware). Preto filmy z NASu pozeram priamo cez TV radsej.
- Bluesound Node 2 ako prehravac digitalnej hudby z NAS, taktiez prehrava internetove radia pripadne streamuje Spotify

TV je spojena optikou so zosilovacom, takze vsetky zvukove vystupy z TV (klasicka antena, satelitny receiver a pod.) viem pocuvat na velkych repro, na TV iba stisim zvuk na 0.
Gramofon je spojeny zo zosilovacom cez analog kable.
BR prehravac je spojeny koaxom so zosilovacom, cize aj audio CD aj klasicke BR/DVD filmy viem zvukovo pocuvat budto v TV alebo cez zosik na velkych stereo reprakoch.
Bluesound je spojeny so zosilovacom cez koax, takze opat vsetky zvuky zeniem na velke repro.

Ako vidite, rezignoval som na 5.1... fakt je ten, ze mi to ani nejako nechyba. Ked chcem zvukovo vypeckovat film, zapnem stereo a zvuk je plne v pohode.
Upscaling neriesim. Ak si cosi pustim, staci mi to a som spokojny, aj ked je to napr. 720p.

Povodne som nechcel multiroom, ale Bluesound Node sa ukazal ako vhodna volba na prehravanie audio suborov z NASu, nemusel som kupovat smejdovy hybridny zosilovac. (kvalitne zosilovace totiz taketo veci zvycajne nerobia). Taktiez som si kupil jeden prenosny Bluesound reproduktor, ten pocuvaju budto deti alebo ho prasknem na terasu a vie mi prehrat vsetko mozne.

Plusy: robi to to co chcem
Minusy: kde tu sa najdu filmy, ktore mi trhaju pri pozerani. Nie je to sietou, lebo aj ked spojim TV s USB diskom, tak to trha. Ked film z NAS zeniem priamo na TV alebo aj ide cez BR prehravac, vsetko jedno. Jedine na PC mi to neseka. Mozno kodeky, mozno zly film (tusim 2 som take mal), mozno potrebujem novsiu TV. BR prehravac mam jeden z TOP ake existuju, ale kedze sa uz zial prestal vyrabat, podpora asi zoslabla a neviem, ci to vobec firmwarovo niekto vyriesi. Ale moc sa mi to riesit nechce, lenivy som :D.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia