Strešný štít sedlovej strechy do atiky

Strešný štít sedlovej strechy do atiky

Poslaťod Marcel 02 » Pia 11. Mar 2016 19:20:33

Páni odborníci, už surfujem kade tade po slovenských, českých, rakúskych, nemeckých a kadejakých internetových stránkach kde márne hľadám detail ako vyriešiť strešný štít sedlovej strechy ktorý prechádza do atiky, t.j. je vysunutý nad strešnú rovinu. Upozorňujem, že pôjde o nízkoenergetický dom, bungalov, steny budú z YTONGU 250 mm, zateplené hr. 200 mm a teda izolácia pôjde aj do štítu. Konštrukcia strechy bude z drevených priehradových zbíjaných väzníkov. Ako na ten štít? Murovať ho? To by potom bolo hrubé 450 mm alebo to vyriešiť z tých priehradoviek. Samozrejme vyriešiť to tak aby boli tepelné mosty vhodne vyriešené.

Investorovi sa to moc páči a veľmi ho chce, takže to musím vyriešiť.

Za všetky rady vopred ďakujem.

Pre predstavu ilustračný obrázok v prílohe.

Obrázok
Marcel 02
 




Re: Strešný štít sedlovej strechy do atiky

Poslaťod ... » Sob 12. Mar 2016 21:04:39

ak sa chces vyhnut tepelnym mostom, urcite to nemuruj... skorby som to spravil ako nejaku drevenu omietnutu konstrukciu, ta ma predsalen vacsi tepelny odpor (a teda nizsiu vodivost) ako murivo
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Strešný štít sedlovej strechy do atiky

Poslaťod Adam » Pon 14. Mar 2016 14:28:19

Píšeš, že bungalov (v mojom chápaní prízemný) s klincovanými priehradovými väzníkmi. Tak predpokladám, že obytný priestor sa končí podhľadom na spodnej strane väzníkov a nepokračuje do priestoru krovu (zjednodušene nad veniec). Neviem čo tam chceš riešiť? Zateplíš strop, zateplíš zvonku štítové steny až po oplechovanie, odsaď najbližšie väzníky ku štítovým stenám tak, aby sa Ti tam zmestila nejaká izolácia na štítový múr aj zo strany krovu a nalep napr. na 1 m výšky od stropu.
Alebo tie štítové múry komplet zatepli zo všetkých strán (zvonku, zhora, zvnútra), dokonca aj s rôznymi hrúbkami izolácie, aký problém? Len peniaze. Alebo v štítových múroch nad veniec vymuruj jeden rad z penového skla vo vhodnej výške vzhľadom k izolácii stropu, prerušíš tepelný most a ďalej normálne pokračuj štítovým murivom. Alebo ako Ti vyššie navrhol ... Jednoducho to, čo vyjde najlacnejšie vzhľadom k tepelným stratám, ktoré chceš v tomto detaile eliminovať. Na oplechovaní a konštrukcii krovu to nič zásadné nemení.
Alebo som to nesprávne pochopil a Tebe vadí len tých 450 mm hrúbky?
Adam
 
Príspevky: 223
Registrovaný: Uto 23. Feb 2010 21:48:23
Bydlisko: LV
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 14 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron